Kommande tävlingar
10/04 Inställd ... Trosa BS -Guld
13/04 Inställd ... Rimbo BK - Påskgu
09/05 Inställd ... Kerstin Strandber
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Måndag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-04-09 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-04-09

Bricka 23

BK Bridgehuset, Sverige 2018.04.09

Syd giv
alla i zon
D42
KD103
532
Kkn6
85
kn75
E10864
E84
Ekn1096
E42
K
D952
K73
986
Dkn97
1073

Optimalt kontrakt: 3 V= -140
 NT
N35545
S35545
Ö88797
V108898
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Lars-Åke Larsmyr - Christina Leander Karin Eresund - Birgitta Johansson 2 Ö-1 9 100 25.0/1.0
Gunnar Olsson - Jan Öhman Yvonne Tolf - Jeanette Svensson 1NT V-1 K 100 25.0/1.0
Britta-Lena Rundcrantz - Kerstin Degermark Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 2 Ö= D -90 22.0/4.0
Christian Frisk - Mona Andersson Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 2 Ö+1 D -110 19.0/7.0
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Hans Ryning - Gösta Wiik 2 Ö+1 7 -110 19.0/7.0
Britten Synnergren - Karin Björkman Björkelund Stig Unoson - Björn Klefbohm 1NT V+1 K -120 16.0/10.0
Bibi Jönsson - Willy Landgren Gunlis Åberg - Mona Berge 2 Ö+1 D -140 14.0/12.0
Lena Kampf - Ann Lilliengren Ulla Borgström - Monica Wester 1NT V+2 3 -150 8.0/18.0
Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist Kent Hermansson - Claudia Sjöberg 1NT V+2 3 -150 8.0/18.0
Agneta Johansson - Jane Brändemar Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 2NT Ö+1 7 -150 8.0/18.0
Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson Helen Roos - Marianne Ahlner Elmqvist 1NT V+2 3 -150 8.0/18.0
Karen Nielsen - Berit Linse Monica Borg - Ingegerd Jeppsson 1NT V+2 K -150 8.0/18.0
Anne-Catherine Svenning - Eva Persson Bodil Wikström - Ulla Lundström 1NT V+3 3 -180 2.0/24.0
Majvie Härstedt - Kerstin Härstedt Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen 3NT V+1 10 -630 0.0/26.0
Marianne Servin - Ulla Öberg     - 13.1/-