Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
BK Bridgehuset » Måndag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-04-09 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-04-09

Bricka 18

BK Bridgehuset, Sverige 2018.04.09

Öst giv
N-S i zon
KD92
E974
10963
6
kn
D1065
EK7
Dkn1075
1065
kn
Dkn842
EK42
E8743
K832
5
983

Optimalt kontrakt: 5 Ö= -400
 NT
N23993
S23993
Ö1110446
V1110446
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Lars-Åke Larsmyr - Christina Leander 5 Ö-2 E 100 25.0/1.0
Anne-Catherine Svenning - Eva Persson Kent Hermansson - Claudia Sjöberg 3NT Ö-2 3 100 25.0/1.0
Marianne Servin - Ulla Öberg Britten Synnergren - Karin Björkman Björkelund 5 V-1 K 50 22.0/4.0
Bibi Jönsson - Willy Landgren Agneta Johansson - Jane Brändemar 4 S-1 E -100 20.0/6.0
Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist Majvie Härstedt - Kerstin Härstedt 2 V+2 4 -130 16.0/10.0
Ulla Borgström - Monica Wester Christian Frisk - Mona Andersson 2 V+2 10 -130 16.0/10.0
Gunnar Olsson - Jan Öhman Helen Roos - Marianne Ahlner Elmqvist 4 Ö= E -130 16.0/10.0
Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 3 V+2 K -150 8.0/18.0
Britta-Lena Rundcrantz - Kerstin Degermark Karin Eresund - Birgitta Johansson 3 Ö+2 8 -150 8.0/18.0
Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson 2 V+3 9 -150 8.0/18.0
Karen Nielsen - Berit Linse Stig Unoson - Björn Klefbohm 3 V+2 K -150 8.0/18.0
Yvonne Tolf - Jeanette Svensson Hans Ryning - Gösta Wiik 2 Ö+3 E -150 8.0/18.0
Monica Borg - Ingegerd Jeppsson Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 1NT Ö+4 9 -210 2.0/24.0
Bodil Wikström - Ulla Lundström Lena Kampf - Ann Lilliengren 5 V= K -400 0.0/26.0
Gunlis Åberg - Mona Berge     - 11.7/-