Kommande tävlingar
06/06 Inställd ... Patton lagguld -
25/06 Ölandsveckan 2020 - A-final I
11/07 SM Lag Mixed
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Måndag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-04-09 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-04-09

Bricka 16

BK Bridgehuset, Sverige 2018.04.09

Väst giv
Ö-V i zon
K104
kn97
8652
kn65
D63
K643
K7
EKD10
752
ED10
D109
8432
Ekn98
852
Ekn43
97

Optimalt kontrakt: 3 V= -140
 NT
N36465
S36465
Ö87978
V87978
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Gunlis Åberg - Mona Berge Britten Synnergren - Karin Björkman Björkelund 1NT V+1 2 -120 26.0/0.0
Karin Eresund - Birgitta Johansson Lena Kampf - Ann Lilliengren 1NT V+2 4 -150 18.0/8.0
Kent Hermansson - Claudia Sjöberg Bodil Wikström - Ulla Lundström 1NT V+2 6 -150 18.0/8.0
Ulla Borgström - Monica Wester Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 1NT V+2 Kn -150 18.0/8.0
Lars-Åke Larsmyr - Christina Leander Majvie Härstedt - Kerstin Härstedt 2NT V+1 7 -150 18.0/8.0
Agneta Johansson - Jane Brändemar Yvonne Tolf - Jeanette Svensson 2NT V+1 2 -150 18.0/8.0
Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson Karen Nielsen - Berit Linse 1NT V+2 6 -150 18.0/8.0
Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson Monica Borg - Ingegerd Jeppsson 1NT V+2 7 -150 18.0/8.0
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen 1NT V+3 8 -180 9.0/17.0
Marianne Servin - Ulla Öberg Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 1NT V+3 2 -180 9.0/17.0
Bibi Jönsson - Willy Landgren Stig Unoson - Björn Klefbohm 3NT V= 5 -600 6.0/20.0
Britta-Lena Rundcrantz - Kerstin Degermark Christian Frisk - Mona Andersson 3NT V+1 4 -630 2.0/24.0
Anne-Catherine Svenning - Eva Persson Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist 3NT V+1 2 -630 2.0/24.0
Hans Ryning - Gösta Wiik Gunnar Olsson - Jan Öhman 3NT Ö+1 3 -630 2.0/24.0
Helen Roos - Marianne Ahlner Elmqvist     - 11.2/-