Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
BK Bridgehuset » Måndag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-04-09 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-04-09

Bricka 14

BK Bridgehuset, Sverige 2018.04.09

Öst giv
ingen i zon
10
9862
EDkn8
7632
Ekn5
1073
K932
kn54
8764
EKkn5
764
EK
KD932
D4
105
D1098

Optimalt kontrakt: 2NT Ö= -120
 NT
N75565
S75565
Ö58778
V68778
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Majvie Härstedt - Kerstin Härstedt Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 3NT Ö-2 2 100 24.0/2.0
Lars-Åke Larsmyr - Christina Leander Lena Kampf - Ann Lilliengren 1NT V-2 10 100 24.0/2.0
Monica Borg - Ingegerd Jeppsson Gunnar Olsson - Jan Öhman 3NT Ö-2 K 100 24.0/2.0
Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist Britta-Lena Rundcrantz - Kerstin Degermark 2 Ö-1 10 50 16.0/10.0
Ulla Borgström - Monica Wester Bodil Wikström - Ulla Lundström 2NT Ö-1 3 50 16.0/10.0
Anne-Catherine Svenning - Eva Persson Karin Eresund - Birgitta Johansson 2NT Ö-1 3 50 16.0/10.0
Agneta Johansson - Jane Brändemar Gunlis Åberg - Mona Berge 2NT Ö-1 3 50 16.0/10.0
Hans Ryning - Gösta Wiik Helen Roos - Marianne Ahlner Elmqvist 1NT Ö-1 2 50 16.0/10.0
Stig Unoson - Björn Klefbohm Yvonne Tolf - Jeanette Svensson 3 N-1 E -50 10.0/16.0
Kent Hermansson - Claudia Sjöberg Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen 2 S-2 10 -100 8.0/18.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Christian Frisk - Mona Andersson 2NT Ö= K -120 3.0/23.0
Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 1NT V+1 10 -120 3.0/23.0
Britten Synnergren - Karin Björkman Björkelund Karen Nielsen - Berit Linse 2NT Ö= 2 -120 3.0/23.0
Marianne Servin - Ulla Öberg Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson 2NT V= 2 -120 3.0/23.0
Bibi Jönsson - Willy Landgren     - -/12.5