Kommande tävlingar
17/09 Guldsimultanrally
03/10 Jubileumsguld
04/10 BK Tre Sang - Jubileumsguld La
Rapporterade tävlingar
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » Måndag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-03-26 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-03-26

Bricka 3

BK Bridgehuset, Sverige 2018.03.26

? ?
Syd giv
Ö-V i zon
#
EK
E
E765
Ekn9752
#
kn9763
KD1098
kn104
#
1042
543
D932
KD6
#
D85
kn762
K8
10843

Optimalt kontrakt: 6 S= 920
 NT
N128777
S128777
Ö15666
V15666
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Per Boberg - Kerstin Boberg Ulf Ohlsson - Marianne Olsson 3NT N+2 6 460 30.0/0.0
Ulla Borgström - Monica Wester Britten Synnergren - Karin Björkman Björkelund 3NT N+1 9 430 27.0/3.0
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen 3NT N+1 2 430 27.0/3.0
Björn Klefbohm - Stig Unoson Monica Borg - Ingegerd Jeppsson 3NT S= K 400 18.0/12.0
Kjell Åke Nilsson - Lars Becklén Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 3NT S= K 400 18.0/12.0
Gösta Wiik - Jan Strandberg Christer Ekberg - Claudia Sjöberg 5 N= 3 400 18.0/12.0
Helena Cewers - Helen Lundin Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson 5 N= 10 400 18.0/12.0
Gunlis Åberg - Mona Berge Bo Hedberg - Fredrik Bonde 5 N= 10 400 18.0/12.0
Karen Nielsen - Berit Linse Agneta Johansson - Jane Brändemar 5 N= 5 400 18.0/12.0
Marianne Servin - Ulla Öberg Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 5 N= 5 400 18.0/12.0
Anne-Catherine Svenning - Eva Persson Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson 3 N+2 10 150 10.0/20.0
Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson Barbro Melander - Anders Nordberg 6 N-1 3 -50 6.0/24.0
Karin Sjögren - Gitte Felländer Tina Arvidsson - Karin Ringsberg 3NT N-1 10 -50 6.0/24.0
Lars G Svensson - Gunilla Lundskog-Svensson Ulf Schjånberg - Ulla Wästberg 3NT N-1 3 -50 6.0/24.0
Bibi Jönsson - Willy Landgren Berith Rydnemalm - Bengt Nilsson 3NT N-2 2 -100 2.0/28.0
Christian Frisk - Mona Andersson Gunnar Erlandsson - Åke Kajrup 4NT N-4 3 -200 0.0/30.0
Mats Andersson - Peter Moricz     - 16.1/-