Kommande tävlingar
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
04/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
25/01 DM-veteraner
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
BK Bridgehuset » Måndag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-03-26 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-03-26

Bricka 21

BK Bridgehuset, Sverige 2018.03.26

? ?
Nord giv
N-S i zon
#
10432
K43
EDkn62
7
#
D9865
D1086
8
E43
#

kn72
K10973
Kkn1062
#
EKkn7
E95
54
D985

Optimalt kontrakt: 3D Ö-1 100
 NT
N57687
S57687
Ö86746
V75746
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Ulf Schjånberg - Ulla Wästberg Mats Andersson - Peter Moricz 5D Ö-4 E 800 30.0/0.0
Monica Borg - Ingegerd Jeppsson Karin Sjögren - Gitte Felländer 2 N= 9 110 28.0/2.0
Agneta Johansson - Jane Brändemar Ulf Ohlsson - Marianne Olsson 3 Ö-2 5 100 26.0/4.0
Bo Hedberg - Fredrik Bonde Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen 1NT N= 9 90 24.0/6.0
Kjell Åke Nilsson - Lars Becklén Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson 2 V-1 7 50 22.0/8.0
Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson Gunnar Erlandsson - Åke Kajrup 3NT S-1 6 -100 18.0/12.0
Christer Ekberg - Claudia Sjöberg Helena Cewers - Helen Lundin 4 S-1 8 -100 18.0/12.0
Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson Tina Arvidsson - Karin Ringsberg 3NT S-1 6 -100 18.0/12.0
Anne-Catherine Svenning - Eva Persson Christian Frisk - Mona Andersson 4 S-2 8 -200 11.0/19.0
Karen Nielsen - Berit Linse Gunlis Åberg - Mona Berge 4 S-2 E -200 11.0/19.0
Marianne Servin - Ulla Öberg Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 3NT S-2 5 -200 11.0/19.0
Lars G Svensson - Gunilla Lundskog-Svensson Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 4 S-2 8 -200 11.0/19.0
Björn Klefbohm - Stig Unoson Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 4 S-3 8 -300 4.0/26.0
Ulla Borgström - Monica Wester Berith Rydnemalm - Bengt Nilsson 4 S-3 E -300 4.0/26.0
Per Boberg - Kerstin Boberg Britten Synnergren - Karin Björkman Björkelund 4 S-3 8 -300 4.0/26.0
Barbro Melander - Anders Nordberg Gösta Wiik - Jan Strandberg 4D S-3 8 -800 0.0/30.0
Bibi Jönsson - Willy Landgren     - -/11.7