Kommande tävlingar
10/04 Inställd ... Trosa BS -Guld
13/04 Inställd ... Rimbo BK - Påskgu
09/05 Inställd ... Kerstin Strandber
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Måndag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-03-26 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-03-26

Bricka 17

BK Bridgehuset, Sverige 2018.03.26

? ?
Nord giv
ingen i zon
#
74
EK64
K84
K954
#
Kkn103
10853
106
1063
#
E962
972
932
E87
#
D85
Dkn
EDkn75
Dkn2

Optimalt kontrakt: 3 N= 140
 NT
N910978
S910978
Ö32464
V32464
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Per Boberg - Kerstin Boberg Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 3NT S+1 10 430 30.0/0.0
Monica Borg - Ingegerd Jeppsson Gösta Wiik - Jan Strandberg 3NT S= 3 400 26.0/4.0
Anne-Catherine Svenning - Eva Persson Karin Sjögren - Gitte Felländer 3NT N= 6 400 26.0/4.0
Bibi Jönsson - Willy Landgren Karen Nielsen - Berit Linse 3NT N= 9 400 26.0/4.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson 2 S+1 3 110 22.0/8.0
Björn Klefbohm - Stig Unoson Kjell Åke Nilsson - Lars Becklén 3NT S-1 5 -50 10.0/20.0
Christer Ekberg - Claudia Sjöberg Tina Arvidsson - Karin Ringsberg 3NT S-1 10 -50 10.0/20.0
Christian Frisk - Mona Andersson Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson 3NT S-1 10 -50 10.0/20.0
Helena Cewers - Helen Lundin Gunnar Erlandsson - Åke Kajrup 3NT N-1 2 -50 10.0/20.0
Barbro Melander - Anders Nordberg Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson 3NT S-1 Kn -50 10.0/20.0
Berith Rydnemalm - Bengt Nilsson Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 3NT N-1 2 -50 10.0/20.0
Britten Synnergren - Karin Björkman Björkelund Bo Hedberg - Fredrik Bonde 3NT N-1 6 -50 10.0/20.0
Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen Mats Andersson - Peter Moricz 3NT N-1 2 -50 10.0/20.0
Ulla Borgström - Monica Wester Ulf Ohlsson - Marianne Olsson 3NT S-1 3 -50 10.0/20.0
Marianne Servin - Ulla Öberg Gunlis Åberg - Mona Berge 3NT S-1 10 -50 10.0/20.0
Agneta Johansson - Jane Brändemar Ulf Schjånberg - Ulla Wästberg 5 N-1 9 -50 10.0/20.0
Lars G Svensson - Gunilla Lundskog-Svensson     - 14.0/-