Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Måndag partävling m hcp max 54 par TL Anders 2018-03-19 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m hcp max 54 par TL Anders 2018-03-19

Bricka 4

BK Bridgehuset, Sverige 2018.03.19

? ?
Väst giv
alla i zon
#
kn10
1098
EK7
EKkn83
#
86532
K542
kn109
2
#
E97
Dkn76
D5
D1054
#
KD4
E3
86432
976

Optimalt kontrakt: 2NT N= 120
 NT
N99668
S99668
Ö44775
V44775
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Gun Bellander - Ulla Lundström Claudia Sjöberg - Christer Ekberg 3NT N= 5 600 32.0/0.0
Karen Nielsen - Berit Linse Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 2NT N+2 6 180 30.0/2.0
Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen Sonja Lindblom - Gun Jensen-Carlén 1NT N+1 6 120 27.0/5.0
Marianne Servin - Ulla Öberg Hans Ryning - Gösta Wiik 2NT N= 7 120 27.0/5.0
Ulf Schjånberg - Ulla Wästberg Barbro Melander - Britten Synnergren 2 N+1 D 110 24.0/8.0
Anne-Catherine Svenning - Eva Persson Gunlis Åberg - Mona Berge 1 V-1 E 100 22.0/10.0
Ulla Borgström - Monica Wester Leif Ekblad - Ellinor Madsen 1NT N= 6 90 20.0/12.0
Tina Arvidsson - Karin Ringsberg Britta-Lena Rundcrantz - Kerstin Degermark 3NT N-1 D -100 13.0/19.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Per Boberg - Kerstin Boberg 3NT N-1 6 -100 13.0/19.0
Gunnar Erlandsson - Åke Kajrup Agneta Johansson - Jane Brändemar 2NT N-1 6 -100 13.0/19.0
Siv Jarlvik - Christina Sjöberg Bengt Brynell - Lindgren Carl-Johan 3NT N-1 6 -100 13.0/19.0
Bibi Jönsson - Willy Landgren Christian Frisk - Mona Andersson 3NT N-1 7 -100 13.0/19.0
Monica Borg - Ingegerd Jeppsson Ulf Ohlsson - Marianne Olsson 2 N-1 E -100 13.0/19.0
Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson Mats Holm - Svante Berglund 2 Ö= 4 -110 6.0/26.0
Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad Lars Persson - Olov Hägerfors 3NT N-2 7 -200 2.0/30.0
Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson Bodil Wikström - Johnny Nielsen 3NT N-2 6 -200 2.0/30.0
Majvie Härstedt - Kerstin Härstedt Bo Hedberg - Fredrik Bonde 3NT N-2 6 -200 2.0/30.0
Björn Klefbohm - Stig Unoson     - 17.2/-