Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
BK Bridgehuset » Måndag partävling m hcp max 54 par TL Anders 2018-03-19 [Föregående]  [Alla givar]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m hcp max 54 par TL Anders 2018-03-19

Bricka 24

BK Bridgehuset, Sverige 2018.03.19

? ?
Väst giv
ingen i zon
#
KD1065
K
E7543
109
#
873
D8754
kn6
874
#
92
Ekn96
KD8
Dkn65
#
Ekn4
1032
1092
EK32

Optimalt kontrakt: 4 N= 420
 NT
N7105108
S7105108
Ö63735
V63735
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Karen Nielsen - Berit Linse Ulf Schjånberg - Ulla Wästberg 4 N+1 K 450 30.0/2.0
Lars Persson - Olov Hägerfors Anne-Catherine Svenning - Eva Persson 4 N+1 9 450 30.0/2.0
Mats Holm - Svante Berglund Monica Borg - Ingegerd Jeppsson 4 N+1 E 450 30.0/2.0
Gun Bellander - Ulla Lundström Britta-Lena Rundcrantz - Kerstin Degermark 4 N= K 420 21.0/11.0
Claudia Sjöberg - Christer Ekberg Agneta Johansson - Jane Brändemar 4 N= D 420 21.0/11.0
Ulla Borgström - Monica Wester Siv Jarlvik - Christina Sjöberg 4 N= 9 420 21.0/11.0
Bo Hedberg - Fredrik Bonde Ulf Ohlsson - Marianne Olsson 4 N= E 420 21.0/11.0
Bibi Jönsson - Willy Landgren Björn Klefbohm - Stig Unoson 4 N= K 420 21.0/11.0
Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson Christian Frisk - Mona Andersson 4 N= K 420 21.0/11.0
Sonja Lindblom - Gun Jensen-Carlén Gunnar Erlandsson - Åke Kajrup 3 N+1 9 170 13.0/19.0
Bengt Brynell - Lindgren Carl-Johan Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson 3 N+1 E 170 13.0/19.0
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Gunlis Åberg - Mona Berge 3 N= E 140 9.0/23.0
Majvie Härstedt - Kerstin Härstedt Bodil Wikström - Johnny Nielsen 2 N+1 K 140 9.0/23.0
Barbro Melander - Britten Synnergren Tina Arvidsson - Karin Ringsberg 2NT S= 5 120 6.0/26.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad 2 V-1 E 50 4.0/28.0
Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen Per Boberg - Kerstin Boberg 4 N-1 2 -50 1.0/31.0
Leif Ekblad - Ellinor Madsen Hans Ryning - Gösta Wiik 4 N-1 K -50 1.0/31.0
Marianne Servin - Ulla Öberg     - -/13.2