Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Måndag partävling m hcp max 54 par TL Anders 2018-03-19 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m hcp max 54 par TL Anders 2018-03-19

Bricka 23

BK Bridgehuset, Sverige 2018.03.19

? ?
Syd giv
alla i zon
#
E
K98
D8
10985432
#
Dkn8654
kn64
kn93
D
#
7
E10532
EK10752
6
#
K10932
D7
64
EKkn7

Optimalt kontrakt: 4 V= -130
 NT
N103466
S103466
Ö210974
V210974
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Lars Persson - Olov Hägerfors Anne-Catherine Svenning - Eva Persson 3 N+3 6 170 32.0/0.0
Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen Per Boberg - Kerstin Boberg 4 N+1 E 150 29.0/3.0
Mats Holm - Svante Berglund Monica Borg - Ingegerd Jeppsson 4 N+1 E 150 29.0/3.0
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Gunlis Åberg - Mona Berge 3 N+1 E 130 26.0/6.0
Sonja Lindblom - Gun Jensen-Carlén Gunnar Erlandsson - Åke Kajrup 4 V-1 E 100 24.0/8.0
Gun Bellander - Ulla Lundström Britta-Lena Rundcrantz - Kerstin Degermark 5 N-1 E -100 18.0/14.0
Barbro Melander - Britten Synnergren Tina Arvidsson - Karin Ringsberg 5 S-1 3 -100 18.0/14.0
Bo Hedberg - Fredrik Bonde Ulf Ohlsson - Marianne Olsson 5 S-1 4 -100 18.0/14.0
Bibi Jönsson - Willy Landgren Björn Klefbohm - Stig Unoson 5 N-1 E -100 18.0/14.0
Bengt Brynell - Lindgren Carl-Johan Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson 5 N-1 E -100 18.0/14.0
Leif Ekblad - Ellinor Madsen Hans Ryning - Gösta Wiik 3 Ö= E -110 12.0/20.0
Karen Nielsen - Berit Linse Ulf Schjånberg - Ulla Wästberg 3 Ö+1 E -130 7.0/25.0
Claudia Sjöberg - Christer Ekberg Agneta Johansson - Jane Brändemar 4 Ö= 4 -130 7.0/25.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad 2 Ö+2 E -130 7.0/25.0
Ulla Borgström - Monica Wester Siv Jarlvik - Christina Sjöberg 4 Ö= E -130 7.0/25.0
Majvie Härstedt - Kerstin Härstedt Bodil Wikström - Johnny Nielsen 3 Ö+1 E -170 2.0/30.0
Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson Christian Frisk - Mona Andersson 5D N-1 E -200 0.0/32.0
Marianne Servin - Ulla Öberg     - -/13.2