Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
BK Bridgehuset » Måndag partävling m hcp max 54 par TL Anders 2018-03-19 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m hcp max 54 par TL Anders 2018-03-19

Bricka 19

BK Bridgehuset, Sverige 2018.03.19

? ?
Syd giv
Ö-V i zon
#
D
EKkn752
kn543
74
#
EK9873
D
KD
kn1052
#
kn4
10643
10862
ED9
#
10652
98
E97
K863

Optimalt kontrakt: 4D S-1 -100
 NT
N58946
S58946
Ö85496
V85496
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Barbro Melander - Britten Synnergren Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 3 V-2 E 200 32.0/0.0
Karen Nielsen - Berit Linse Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 2 N+1 E 140 28.0/4.0
Gunnar Erlandsson - Åke Kajrup Per Boberg - Kerstin Boberg 3 N= Kn 140 28.0/4.0
Majvie Härstedt - Kerstin Härstedt Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson 3 N= Kn 140 28.0/4.0
Anne-Catherine Svenning - Eva Persson Ulf Schjånberg - Ulla Wästberg 2 N= K 110 24.0/8.0
Sonja Lindblom - Gun Jensen-Carlén Claudia Sjöberg - Christer Ekberg 3 V-1 E 100 21.0/11.0
Monica Borg - Ingegerd Jeppsson Christian Frisk - Mona Andersson 3 V-1 E 100 21.0/11.0
Gun Bellander - Ulla Lundström Tina Arvidsson - Karin Ringsberg 3 N-2 Kn -100 18.0/14.0
Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad 2 V= E -110 15.0/17.0
Ulf Ohlsson - Marianne Olsson Hans Ryning - Gösta Wiik 2 V= E -110 15.0/17.0
Agneta Johansson - Jane Brändemar Gunlis Åberg - Mona Berge 3 V= E -140 8.0/24.0
Mats Holm - Svante Berglund Bo Hedberg - Fredrik Bonde 3 V= E -140 8.0/24.0
Ulla Borgström - Monica Wester Bibi Jönsson - Willy Landgren 3 V= E -140 8.0/24.0
Marianne Servin - Ulla Öberg Siv Jarlvik - Christina Sjöberg 2 V+1 E -140 8.0/24.0
Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson Björn Klefbohm - Stig Unoson 2 V+1 E -140 8.0/24.0
Bengt Brynell - Lindgren Carl-Johan Leif Ekblad - Ellinor Madsen 3 N-3 4 -150 2.0/30.0
Britta-Lena Rundcrantz - Kerstin Degermark Lars Persson - Olov Hägerfors 3 V+1 E -170 0.0/32.0
Bodil Wikström - Johnny Nielsen     - 18.5/-