Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Måndag partävling m hcp max 54 par TL Anders 2018-03-19 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m hcp max 54 par TL Anders 2018-03-19

Bricka 18

BK Bridgehuset, Sverige 2018.03.19

? ?
Öst giv
N-S i zon
#
E109
K8
ED8743
E4
#
D8
kn743
1065
kn1085
#
Kkn54
1096
2
K9762
#
7632
ED52
Kkn9
D3

Optimalt kontrakt: 5NT S= 660
 NT
N711111011
S61111911
Ö62222
V62222
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Gunnar Erlandsson - Åke Kajrup Gunlis Åberg - Mona Berge 3NT N+4 6 720 32.0/0.0
Per Boberg - Kerstin Boberg Karen Nielsen - Berit Linse 3NT N+3 D 690 28.0/4.0
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad 3NT N+3 7 690 28.0/4.0
Bibi Jönsson - Willy Landgren Siv Jarlvik - Christina Sjöberg 3NT S+3 Kn 690 28.0/4.0
Barbro Melander - Britten Synnergren Sonja Lindblom - Gun Jensen-Carlén 3NT S+2 8 660 21.0/11.0
Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen Lars Persson - Olov Hägerfors 3NT S+2 8 660 21.0/11.0
Monica Borg - Ingegerd Jeppsson Hans Ryning - Gösta Wiik 3NT N+2 2 660 21.0/11.0
Bengt Brynell - Lindgren Carl-Johan Mats Holm - Svante Berglund 3NT N+2 2 660 21.0/11.0
Tina Arvidsson - Karin Ringsberg Agneta Johansson - Jane Brändemar 5 N= 4 600 15.0/17.0
Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson Ulf Ohlsson - Marianne Olsson 5 N= 4 600 15.0/17.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Ulf Schjånberg - Ulla Wästberg 1NT N+4 7 210 12.0/20.0
Anne-Catherine Svenning - Eva Persson Gun Bellander - Ulla Lundström 2 N+5 6 190 9.0/23.0
Leif Ekblad - Ellinor Madsen Björn Klefbohm - Stig Unoson 2 S+5 7 190 9.0/23.0
Marianne Servin - Ulla Öberg Majvie Härstedt - Kerstin Härstedt 3 N+2 Kn 150 6.0/26.0
Britta-Lena Rundcrantz - Kerstin Degermark Claudia Sjöberg - Christer Ekberg 3 N+1 10 130 4.0/28.0
Christian Frisk - Mona Andersson Ulla Borgström - Monica Wester 6 N-1 10 -100 1.0/31.0
Bodil Wikström - Johnny Nielsen Bo Hedberg - Fredrik Bonde 6 N-1 5 -100 1.0/31.0
Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson     - 16.3/-