Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Måndag partävling m hcp max 54 par TL Anders 2018-03-19 [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m hcp max 54 par TL Anders 2018-03-19

Bricka 1

BK Bridgehuset, Sverige 2018.03.19

? ?
Nord giv
ingen i zon
?
753
K97
E4
E9872
?
104
63
Dkn1087652
5
?
KD982
4
93
KDkn63
?
Ekn6
EDkn10852
K
104

Optimalt kontrakt: 6 N= 980
 NT
N8612811
S8612711
Ö57151
V57151
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Majvie Härstedt - Kerstin Härstedt Bengt Brynell - Lindgren Carl-Johan 5D S= 5 650 32.0/0.0
Bibi Jönsson - Willy Landgren Hans Ryning - Gösta Wiik 4D Ö-3 10 500 30.0/2.0
Agneta Johansson - Jane Brändemar Per Boberg - Kerstin Boberg 4 S+2 D 480 25.0/7.0
Gun Bellander - Ulla Lundström Barbro Melander - Britten Synnergren 4 S+2 D 480 25.0/7.0
Claudia Sjöberg - Christer Ekberg Tina Arvidsson - Karin Ringsberg 4 S+2 4 480 25.0/7.0
Bo Hedberg - Fredrik Bonde Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson 5 S+1 10 480 25.0/7.0
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Gunnar Erlandsson - Åke Kajrup 4 S+1 5 450 11.0/21.0
Ulf Schjånberg - Ulla Wästberg Sonja Lindblom - Gun Jensen-Carlén 4 S+1 10 450 11.0/21.0
Lars Persson - Olov Hägerfors Karen Nielsen - Berit Linse 4 S+1 10 450 11.0/21.0
Anne-Catherine Svenning - Eva Persson Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad 5 S= 5 450 11.0/21.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Gunlis Åberg - Mona Berge 4 S+1 10 450 11.0/21.0
Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen Britta-Lena Rundcrantz - Kerstin Degermark 5 S= 2 450 11.0/21.0
Leif Ekblad - Ellinor Madsen Monica Borg - Ingegerd Jeppsson 4 S+1 10 450 11.0/21.0
Siv Jarlvik - Christina Sjöberg Mats Holm - Svante Berglund 5 S= 5 450 11.0/21.0
Marianne Servin - Ulla Öberg Björn Klefbohm - Stig Unoson 5 S= 5 450 11.0/21.0
Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson Bodil Wikström - Johnny Nielsen 4 S+1 4 450 11.0/21.0
Ulf Ohlsson - Marianne Olsson Christian Frisk - Mona Andersson 4 Ö-3 E 150 0.0/32.0
Ulla Borgström - Monica Wester     - -/20.0