Kommande tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
Rapporterade tävlingar
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
07/09 SM Par Junior - omgång 2
BK Bridgehuset » Måndag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-03-12 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-03-12

Bricka 6

BK Bridgehuset, Sverige 2018.03.12

? ?
Öst giv
Ö-V i zon
#
432
K
107543
Ekn82
#
EDkn
872
ED82
1075
#
K10986
D1093
kn9
K4
#
75
Ekn654
K6
D963

Optimalt kontrakt: 3 Ö= -140
 NT
N76644
S75644
Ö67798
V67798
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Mats Holm - Svante Berglund Birgitta Nilsson - Lisbeth Nermar 3 Ö-1 5 100 31/1
Klas Bellander - Jan Clementsson Annette Wald Gärdenfors - Lena Goldberg 4 Ö-1 6 100 31/1
Marianne Servin - Ulla Öberg Ulf Schjånberg - Ulla Wästberg Pass   28/4
Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen Karen Nielsen - Berit Linse 3 S-1 E -50 26/6
Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson Britten Synnergren - Karin Björkman Björkelund 1NT V+1 2 -120 24/8
Lars Becklén - Kjell Åke Nilsson Majvie Härstedt - Kerstin Härstedt 2 Ö+1 3 -140 16/16
Anders Nordberg - Barbro Melander Karin Sjögren - Louise Nordlindh 1 Ö+2 6 -140 16/16
Bengt Brynell - Lindgren Carl-Johan Agneta Johansson - Jane Brändemar 3 Ö= 9 -140 16/16
Hans Ryning - Gösta Wiik Stig Unoson - Sonja Lindblom 3 Ö= 6 -140 16/16
Yvonne Tolf - Jeanette Svensson Ulf Ohlsson - Marianne Olsson 1 Ö+2 6 -140 16/16
H.O. Thulin - Arne Hansson Bibi Jönsson - Willy Landgren 2 Ö+1 3 -140 16/16
Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson Gunlis Åberg - Mona Berge 2 Ö+1 5 -140 16/16
Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 2 S-3 E -150 8/24
Anne-Catherine Svenning - Eva Persson Ulla Borgström - Monica Wester 2 Ö+2 E -170 5/27
Bo Hedberg - Fredrik Bonde Kjell-Åke Nilsson - Eva Nilsson 1 Ö+3 4 -170 5/27
Christian Frisk - Mona Andersson Svante Dahl - Monica Borg 3 Ö+2 E -200 1/31
Christer Ekberg - Claudia Sjöberg Gunnar Erlandsson - Åke Kajrup 3 Ö+2 E -200 1/31