Kommande tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
Rapporterade tävlingar
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
07/09 SM Par Junior - omgång 2
BK Bridgehuset » Måndag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-03-12 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-03-12

Bricka 2

BK Bridgehuset, Sverige 2018.03.12

? ?
Öst giv
N-S i zon
#
EKkn95
E63
E
EKkn4
#
64
kn105
D652
D652
#
D2
K98
kn10983
973
#
10873
D742
K74
108

Optimalt kontrakt: 6NT S= 1440
 NT
N119121212
S119121212
Ö24111
V24111
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Mats Holm - Svante Berglund Stig Unoson - Sonja Lindblom 6 N= Kn 1430 30/2
Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson Christer Ekberg - Claudia Sjöberg 6 N= Kn 1430 30/2
Marianne Servin - Ulla Öberg Ulf Ohlsson - Marianne Olsson 6 N= 8 1430 30/2
Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson Anders Nordberg - Barbro Melander 4 N+3 8 710 26/6
Ulla Borgström - Monica Wester Lars Becklén - Kjell Åke Nilsson 4 N+2 Kn 680 15/17
Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson Agneta Johansson - Jane Brändemar 4 N+2 Kn 680 15/17
Anne-Catherine Svenning - Eva Persson Birgitta Nilsson - Lisbeth Nermar 4 N+2 Kn 680 15/17
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Karin Sjögren - Louise Nordlindh 4 N+2 D 680 15/17
Hans Ryning - Gösta Wiik Bengt Brynell - Lindgren Carl-Johan 4 N+2 8 680 15/17
Karen Nielsen - Berit Linse Ulf Schjånberg - Ulla Wästberg 4 N+2 Kn 680 15/17
Kjell-Åke Nilsson - Eva Nilsson Gunlis Åberg - Mona Berge 4 N+2 8 680 15/17
Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen Gunnar Erlandsson - Åke Kajrup 4 N+2 Kn 680 15/17
Bibi Jönsson - Willy Landgren Yvonne Tolf - Jeanette Svensson 4 N+2 Kn 680 15/17
Annette Wald Gärdenfors - Lena Goldberg H.O. Thulin - Arne Hansson 4 N+2 Kn 680 15/17
Britten Synnergren - Karin Björkman Björkelund Majvie Härstedt - Kerstin Härstedt 2 N+4 3 230 3/29
Bo Hedberg - Fredrik Bonde Svante Dahl - Monica Borg 1 N+5 8 230 3/29
Klas Bellander - Jan Clementsson Christian Frisk - Mona Andersson 7 N-1 Kn -100 0/32