Kommande tävlingar
18/11 IAF Uppsala lagguld Rond 11
18/11 IAF Uppsala lagguld Rond 12
18/11 IAF Uppsala lagguld Rond 13
Rapporterade tävlingar
10/11 Kamras Minne - omgång 4
10/11 Kamras Minne - omgång 3
10/11 Kamras Minne - omgång 2
Kvissleby BK » Partävling onsdag 2018-04-04 [Tävlingsinfo] [PBN]
Kvissleby BK

Partävling onsdag 2018-04-04

Bricka 1

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bernt Pettersson - Sören Sörlén Astrid Ericson - Siv Röding 2 N+1 8 140 8/2
Per-Anders Sjögren - Anders Åhslund Johan Arborelius - Erik Sundqvist 3 N= 8 140 8/2
Axel Berglund - Lasse Jansson Erik Eriksson - Ingemar Johansson 3 N= Kn 140 8/2
Åsa Wallner - Leif Jansson Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin 4 N-1 Kn -50 4/6
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 3 Ö= 9 -140 2/8
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Olle Eriksson - Christer Svanström 4 Ö= D -420 0/10

Bricka 2

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Per-Anders Sjögren - Anders Åhslund Johan Arborelius - Erik Sundqvist 4 S= Kn 620 9/1
Åsa Wallner - Leif Jansson Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin 4 S= E 620 9/1
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 2 S+2 Kn 170 4/6
Bernt Pettersson - Sören Sörlén Astrid Ericson - Siv Röding 3 S+1 Kn 170 4/6
Axel Berglund - Lasse Jansson Erik Eriksson - Ingemar Johansson 2 S+2 Kn 170 4/6
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Olle Eriksson - Christer Svanström 2 S+1 9 140 0/10

Bricka 3

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Olle Eriksson - Christer Svanström 2 S+1 6 110 10/0
Bernt Pettersson - Sören Sörlén Astrid Ericson - Siv Röding 1NT Ö-1 3 100 8/2
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 1NT Ö= 2 -90 4/6
Per-Anders Sjögren - Anders Åhslund Johan Arborelius - Erik Sundqvist 1NT Ö= 2 -90 4/6
Axel Berglund - Lasse Jansson Erik Eriksson - Ingemar Johansson 1NT Ö= 3 -90 4/6
Åsa Wallner - Leif Jansson Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin 2 Ö= 2 -110 0/10

Bricka 4

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Olle Eriksson - Christer Svanström Bernt Pettersson - Sören Sörlén 3NT V= 9 -600 10/0
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin 3NT V+1 9 -630 6/4
Astrid Ericson - Siv Röding Åsa Wallner - Leif Jansson 3NT V+1 9 -630 6/4
Axel Berglund - Lasse Jansson Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf 3NT V+1 9 -630 6/4
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Erik Eriksson - Ingemar Johansson 3NT V+3 Kn -690 1/9
Per-Anders Sjögren - Anders Åhslund Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 3NT V+3 Kn -690 1/9

Bricka 5

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Per-Anders Sjögren - Anders Åhslund Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 4 N+1 5 650 10/0
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin 4 N= 5 620 7/3
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Erik Eriksson - Ingemar Johansson 4 N= 5 620 7/3
Olle Eriksson - Christer Svanström Bernt Pettersson - Sören Sörlén 5 Ö-2 8 100 4/6
Astrid Ericson - Siv Röding Åsa Wallner - Leif Jansson 3 Ö-1 D 50 1/9
Axel Berglund - Lasse Jansson Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf 4 Ö-1 8 50 1/9

Bricka 6

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin 4 N+1 K 450 7/3
Per-Anders Sjögren - Anders Åhslund Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 4 N+1 6 450 7/3
Olle Eriksson - Christer Svanström Bernt Pettersson - Sören Sörlén 4 N+1 K 450 7/3
Astrid Ericson - Siv Röding Åsa Wallner - Leif Jansson 4 N+1 2 450 7/3
Axel Berglund - Lasse Jansson Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf 4 N= K 420 2/8
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Erik Eriksson - Ingemar Johansson 3 N= D 140 0/10

Bricka 7

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Erik Eriksson - Ingemar Johansson Astrid Ericson - Siv Röding 4 V-1 6 100 7/3
Bernt Pettersson - Sören Sörlén Åsa Wallner - Leif Jansson 3NT V-1 6 100 7/3
Olle Eriksson - Christer Svanström Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin 4 V-1 E 100 7/3
Axel Berglund - Lasse Jansson Johan Arborelius - Erik Sundqvist 4 V-1 4 100 7/3
Per-Anders Sjögren - Anders Åhslund Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf 4 V= E -620 2/8
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 4D V= E -790 0/10

Bricka 8

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Per-Anders Sjögren - Anders Åhslund Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf 1 S-2 5 -100 10/0
Olle Eriksson - Christer Svanström Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin 2 Ö= E -110 8/2
Bernt Pettersson - Sören Sörlén Åsa Wallner - Leif Jansson 1NT Ö+1 E -120 4/6
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 1NT V+1 10 -120 4/6
Axel Berglund - Lasse Jansson Johan Arborelius - Erik Sundqvist 2NT V= 10 -120 4/6
Erik Eriksson - Ingemar Johansson Astrid Ericson - Siv Röding 2NT V+1 10 -150 0/10

Bricka 9

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 5D V-1 4 200 10/0
Erik Eriksson - Ingemar Johansson Astrid Ericson - Siv Röding 3 S+1 3 130 7/3
Axel Berglund - Lasse Jansson Johan Arborelius - Erik Sundqvist 4 S= 3 130 7/3
Bernt Pettersson - Sören Sörlén Åsa Wallner - Leif Jansson 2 N= 6 110 4/6
Per-Anders Sjögren - Anders Åhslund Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf 4D N-1 E -100 2/8
Olle Eriksson - Christer Svanström Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin 4 Ö+1 E -150 0/10

Bricka 10

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Åsa Wallner - Leif Jansson 5 Ö-2 7 200 10/0
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Astrid Ericson - Siv Röding 4 Ö-1 K 100 7/3
Axel Berglund - Lasse Jansson Bernt Pettersson - Sören Sörlén 3 Ö-1 K 100 7/3
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf Erik Eriksson - Ingemar Johansson 3 Ö= 5 -110 2/8
Olle Eriksson - Christer Svanström Johan Arborelius - Erik Sundqvist 3 Ö= 9 -110 2/8
Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin Per-Anders Sjögren - Anders Åhslund 3 Ö= 7 -110 2/8

Bricka 11

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf Erik Eriksson - Ingemar Johansson 4 Ö+2 E -480 5/5
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Astrid Ericson - Siv Röding 4 Ö+2 E -480 5/5
Olle Eriksson - Christer Svanström Johan Arborelius - Erik Sundqvist 4 Ö+2 E -480 5/5
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Åsa Wallner - Leif Jansson 4 Ö+2 E -480 5/5
Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin Per-Anders Sjögren - Anders Åhslund 4 Ö+2 E -480 5/5
Axel Berglund - Lasse Jansson Bernt Pettersson - Sören Sörlén 4 Ö+2 E -480 5/5

Bricka 12

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Astrid Ericson - Siv Röding 3NT S+3 2 690 10/0
Axel Berglund - Lasse Jansson Bernt Pettersson - Sören Sörlén 3NT S+2 2 660 8/2
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Åsa Wallner - Leif Jansson 3NT N= 4 600 6/4
Olle Eriksson - Christer Svanström Johan Arborelius - Erik Sundqvist 1NT S+3 3 180 4/6
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf Erik Eriksson - Ingemar Johansson 4 N+1 Kn 150 1/9
Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin Per-Anders Sjögren - Anders Åhslund 3 N+2 Kn 150 1/9

Bricka 13

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Bernt Pettersson - Sören Sörlén 4 Ö-1 10 100 10/0
Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin Astrid Ericson - Siv Röding 3NT Ö= 8 -600 7/3
Axel Berglund - Lasse Jansson Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 3NT Ö= 10 -600 7/3
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf 4 Ö= 9 -620 2/8
Per-Anders Sjögren - Anders Åhslund Erik Eriksson - Ingemar Johansson 4 Ö= 10 -620 2/8
Åsa Wallner - Leif Jansson Olle Eriksson - Christer Svanström 4 Ö= 8 -620 2/8

Bricka 14

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin Astrid Ericson - Siv Röding 3 N+1 9 170 9/1
Axel Berglund - Lasse Jansson Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 2 N+2 K 170 9/1
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf 3 S= 7 140 5/5
Per-Anders Sjögren - Anders Åhslund Erik Eriksson - Ingemar Johansson 2 N+1 8 140 5/5
Åsa Wallner - Leif Jansson Olle Eriksson - Christer Svanström 1NT S= 7 90 2/8
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Bernt Pettersson - Sören Sörlén 3 S-1 K -50 0/10

Bricka 15

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Bernt Pettersson - Sören Sörlén 4 N+2 E 680 10/0
Per-Anders Sjögren - Anders Åhslund Erik Eriksson - Ingemar Johansson 3NT S+1 6 630 7/3
Axel Berglund - Lasse Jansson Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 3NT S+1 3 630 7/3
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf 4 N= 10 620 3/7
Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin Astrid Ericson - Siv Röding 4 N= 9 620 3/7
Åsa Wallner - Leif Jansson Olle Eriksson - Christer Svanström 2 S= 4 110 0/10

Bricka 16

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bernt Pettersson - Sören Sörlén Johan Arborelius - Erik Sundqvist Pass   8/2
Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Pass   8/2
Astrid Ericson - Siv Röding Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Pass   8/2
Olle Eriksson - Christer Svanström Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf 4 S-1 K -50 4/6
Axel Berglund - Lasse Jansson Per-Anders Sjögren - Anders Åhslund 3 V= E -140 2/8
Åsa Wallner - Leif Jansson Erik Eriksson - Ingemar Johansson 3 V+1 2 -170 0/10

Bricka 17

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Olle Eriksson - Christer Svanström Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf 1NT S+1 4 120 10/0
Bernt Pettersson - Sören Sörlén Johan Arborelius - Erik Sundqvist 2 S= E 110 8/2
Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 1NT S= 3 90 5/5
Astrid Ericson - Siv Röding Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 1NT S= 3 90 5/5
Åsa Wallner - Leif Jansson Erik Eriksson - Ingemar Johansson 1NT S-1 K -50 1/9
Axel Berglund - Lasse Jansson Per-Anders Sjögren - Anders Åhslund 2NT S-1 K -50 1/9

Bricka 18

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Axel Berglund - Lasse Jansson Per-Anders Sjögren - Anders Åhslund 5 Ö-3 E 150 10/0
Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 4 Ö-2 E 100 8/2
Astrid Ericson - Siv Röding Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 3 V-1 10 50 6/4
Bernt Pettersson - Sören Sörlén Johan Arborelius - Erik Sundqvist 4 S-1 E -100 2/8
Olle Eriksson - Christer Svanström Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf 5 S-1 E -100 2/8
Åsa Wallner - Leif Jansson Erik Eriksson - Ingemar Johansson 5 S-1 E -100 2/8

Bricka 19

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Bernt Pettersson - Sören Sörlén 2 S-1 5 -50 8/2
Astrid Ericson - Siv Röding Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf 2 S-1 4 -50 8/2
Axel Berglund - Lasse Jansson Olle Eriksson - Christer Svanström 2 S-1 8 -50 8/2
Erik Eriksson - Ingemar Johansson Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin 3D S-1 6 -100 4/6
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Johan Arborelius - Erik Sundqvist 3 Ö+1 E -170 2/8
Åsa Wallner - Leif Jansson Per-Anders Sjögren - Anders Åhslund 4 V= 4 -620 0/10

Bricka 20

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Erik Eriksson - Ingemar Johansson Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin 4 N+1 8 650 10/0
Åsa Wallner - Leif Jansson Per-Anders Sjögren - Anders Åhslund 4 S= 8 620 7/3
Axel Berglund - Lasse Jansson Olle Eriksson - Christer Svanström 4 S= 7 620 7/3
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Johan Arborelius - Erik Sundqvist 3NT N= 6 600 4/6
Astrid Ericson - Siv Röding Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf 3 S+1 E 170 2/8
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Bernt Pettersson - Sören Sörlén 3NT S-1 2 -100 0/10

Bricka 21

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Axel Berglund - Lasse Jansson Olle Eriksson - Christer Svanström 3 V-3 Kn 150 10/0
Erik Eriksson - Ingemar Johansson Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin 4 N= 9 130 8/2
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Johan Arborelius - Erik Sundqvist 3 Ö-2 Kn 100 5/5
Åsa Wallner - Leif Jansson Per-Anders Sjögren - Anders Åhslund 2 Ö-2 Kn 100 5/5
Astrid Ericson - Siv Röding Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf 2 V-1 8 50 2/8
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Bernt Pettersson - Sören Sörlén 3 N-1 4 -100 0/10

Bricka 22

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Erik Eriksson - Ingemar Johansson Johan Arborelius - Erik Sundqvist 2 N+2 E 170 8/2
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf Åsa Wallner - Leif Jansson 2 N+2 3 170 8/2
Per-Anders Sjögren - Anders Åhslund Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 2 N+2 E 170 8/2
Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin Bernt Pettersson - Sören Sörlén 3 N= E 140 2/8
Astrid Ericson - Siv Röding Olle Eriksson - Christer Svanström 2 N+1 E 140 2/8
Axel Berglund - Lasse Jansson Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 3 N= E 140 2/8

Bricka 23

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf Åsa Wallner - Leif Jansson 4 Ö-3 K 300 10/0
Astrid Ericson - Siv Röding Olle Eriksson - Christer Svanström 3NT V-1 7 100 8/2
Erik Eriksson - Ingemar Johansson Johan Arborelius - Erik Sundqvist 3 Ö= D -140 6/4
Per-Anders Sjögren - Anders Åhslund Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 2NT V+1 7 -150 4/6
Axel Berglund - Lasse Jansson Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 3NT V+2 D -660 2/8
Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin Bernt Pettersson - Sören Sörlén 3NT V+3 7 -690 0/10

Bricka 24

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Axel Berglund - Lasse Jansson Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 3NT N+2 10 460 10/0
Erik Eriksson - Ingemar Johansson Johan Arborelius - Erik Sundqvist 3NT N+1 2 430 6/4
Per-Anders Sjögren - Anders Åhslund Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 3NT N+1 2 430 6/4
Astrid Ericson - Siv Röding Olle Eriksson - Christer Svanström 3NT N+1 2 430 6/4
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf Åsa Wallner - Leif Jansson 3NT N= 2 400 2/8
Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin Bernt Pettersson - Sören Sörlén 4 S-1 9 -50 0/10

Bricka 25

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Olle Eriksson - Christer Svanström Per-Anders Sjögren - Anders Åhslund 3NT V-2 E 200 10/0
Erik Eriksson - Ingemar Johansson Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 4 V-1 10 100 6/4
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf Bernt Pettersson - Sören Sörlén 4 V-1 E 100 6/4
Åsa Wallner - Leif Jansson Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 4 Ö-1 6 100 6/4
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Astrid Ericson - Siv Röding 2 V= E -110 2/8
Axel Berglund - Lasse Jansson Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin 3NT V= 3 -600 0/10

Bricka 26

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Olle Eriksson - Christer Svanström Per-Anders Sjögren - Anders Åhslund 6NT V-1 4 100 10/0
Axel Berglund - Lasse Jansson Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin 3NT V+1 3 -630 8/2
Erik Eriksson - Ingemar Johansson Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 4 V+2 2 -680 5/5
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Astrid Ericson - Siv Röding 4 V+2 6 -680 5/5
Åsa Wallner - Leif Jansson Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 3NT V+3 3 -690 2/8
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf Bernt Pettersson - Sören Sörlén 6 Ö= K -1430 0/10

Bricka 27

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf Bernt Pettersson - Sören Sörlén 3 V-2 E 100 10/0
Olle Eriksson - Christer Svanström Per-Anders Sjögren - Anders Åhslund 2 V-1 3 50 8/2
Erik Eriksson - Ingemar Johansson Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 2NT S-2 8 -100 6/4
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Astrid Ericson - Siv Röding 2 V+1 3 -140 3/7
Åsa Wallner - Leif Jansson Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 2 V+1 3 -140 3/7
Axel Berglund - Lasse Jansson Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin 3D N-3 6 -500 0/10

Bricka 28

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Olle Eriksson - Christer Svanström 2 V-2 2 100 10/0
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 3 V-1 10 50 8/2
Axel Berglund - Lasse Jansson Åsa Wallner - Leif Jansson 2 N-1 10 -100 6/4
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin 3 V= E -110 3/7
Bernt Pettersson - Sören Sörlén Erik Eriksson - Ingemar Johansson 3 V= 4 -110 3/7
Astrid Ericson - Siv Röding Per-Anders Sjögren - Anders Åhslund 3 V+2 2 -150 0/10

Bricka 29

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 4 S= E 620 10/0
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Olle Eriksson - Christer Svanström 2 N+3 K 200 8/2
Axel Berglund - Lasse Jansson Åsa Wallner - Leif Jansson 2 N+1 8 140 6/4
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin 2 N= Kn 110 4/6
Bernt Pettersson - Sören Sörlén Erik Eriksson - Ingemar Johansson 3 N-1 D -100 1/9
Astrid Ericson - Siv Röding Per-Anders Sjögren - Anders Åhslund 3 N-1 Kn -100 1/9

Bricka 30

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Axel Berglund - Lasse Jansson Åsa Wallner - Leif Jansson 4D V-2 6 300 10/0
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 3 N+1 10 130 6/4
Bernt Pettersson - Sören Sörlén Erik Eriksson - Ingemar Johansson 4 N= 10 130 6/4
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Olle Eriksson - Christer Svanström 3 N+1 10 130 6/4
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin 2 S= E 110 2/8
Astrid Ericson - Siv Röding Per-Anders Sjögren - Anders Åhslund 3 Ö= 2 -140 0/10

Bricka 31

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Åsa Wallner - Leif Jansson 4 S+2 9 680 10/0
Erik Eriksson - Ingemar Johansson Olle Eriksson - Christer Svanström 3NT N+2 3 660 6/4
Bernt Pettersson - Sören Sörlén Per-Anders Sjögren - Anders Åhslund 3NT N+2 D 660 6/4
Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 3NT N+2 3 660 6/4
Axel Berglund - Lasse Jansson Astrid Ericson - Siv Röding 2 S+2 9 170 2/8
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf 3NT S-1 5 -100 0/10

Bricka 32

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Erik Eriksson - Ingemar Johansson Olle Eriksson - Christer Svanström 2NT N-1 K -50 8/2
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Åsa Wallner - Leif Jansson 3NT N-1 K -50 8/2
Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 2NT N-1 K -50 8/2
Bernt Pettersson - Sören Sörlén Per-Anders Sjögren - Anders Åhslund 3NT N-2 K -100 3/7
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf 3 N-2 K -100 3/7
Axel Berglund - Lasse Jansson Astrid Ericson - Siv Röding 2NT N-3 K -150 0/10

Bricka 33

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 3D S= E 530 10/0
Erik Eriksson - Ingemar Johansson Olle Eriksson - Christer Svanström 5 Ö-1 Kn 50 7/3
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf 4 Ö-1 Kn 50 7/3
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Åsa Wallner - Leif Jansson 3 S-1 6 -50 4/6
Axel Berglund - Lasse Jansson Astrid Ericson - Siv Röding 3 Ö+1 Kn -130 2/8
Bernt Pettersson - Sören Sörlén Per-Anders Sjögren - Anders Åhslund 3NT V= E -400 0/10