Kommande tävlingar
22/09 Allsvenskan, div3, rond 4-6
07/10 Enköpings BS - Guldtävling
13/10 Allsvenskan div 2
Rapporterade tävlingar
15/09 BK Albrekts - Guldtävling
05/08 SM Par Open - Final - Omgång 5
05/08 Guldgruvan - Final H
Kvissleby BK » Partävling onsdag 2018-02-28 [Tävlingsinfo] [PBN]
Kvissleby BK

Partävling onsdag 2018-02-28

Bricka 1

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Per-Anders Sjögren - Lennart Norling Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 4 N= Kn 420 7.0/1.0
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Erling Lidin - Olle Eriksson 4 N= 2 420 7.0/1.0
Åsa Wallner - Leif Jansson Bernt Pettersson - Sören Sörlén 3NT N= 2 400 4.0/4.0
Axel Berglund - Lasse Jansson Johan Arborelius - Erik Sundqvist 3 N+1 3 170 2.0/6.0
Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin Kerstin Pettersson - Christer Svanström 2NT N+1 Kn 150 0.0/8.0
Erik Eriksson - Ingemar Johansson     - -/4.6

Bricka 2

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Per-Anders Sjögren - Lennart Norling Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 4 S+1 5 650 7.0/1.0
Axel Berglund - Lasse Jansson Johan Arborelius - Erik Sundqvist 4 S+1 E 650 7.0/1.0
Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin Kerstin Pettersson - Christer Svanström 5 N= E 600 4.0/4.0
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Erling Lidin - Olle Eriksson 6D S-1 E -200 2.0/6.0
Åsa Wallner - Leif Jansson Bernt Pettersson - Sören Sörlén 4 V= E -420 0.0/8.0
Erik Eriksson - Ingemar Johansson     - -/4.6

Bricka 3

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Per-Anders Sjögren - Lennart Norling Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 3NT Ö-1 3 100 5.0/3.0
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Erling Lidin - Olle Eriksson 3NT Ö-1 3 100 5.0/3.0
Åsa Wallner - Leif Jansson Bernt Pettersson - Sören Sörlén 2NT Ö-1 3 100 5.0/3.0
Axel Berglund - Lasse Jansson Johan Arborelius - Erik Sundqvist 2NT Ö-1 3 100 5.0/3.0
Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin Kerstin Pettersson - Christer Svanström 2NT Ö+1 3 -150 0.0/8.0
Erik Eriksson - Ingemar Johansson     - -/4.6

Bricka 4

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bernt Pettersson - Sören Sörlén Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 3NT S+2 E 660 8.0/0.0
Kerstin Pettersson - Christer Svanström Johan Arborelius - Erik Sundqvist 4 S+1 E 650 5.0/3.0
Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 4 S+1 E 650 5.0/3.0
Åsa Wallner - Leif Jansson Erik Eriksson - Ingemar Johansson 3NT S+1 E 630 1.0/7.0
Erling Lidin - Olle Eriksson Axel Berglund - Lasse Jansson 3NT S+1 E 630 1.0/7.0
Per-Anders Sjögren - Lennart Norling     - -/4.7

Bricka 5

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Åsa Wallner - Leif Jansson Erik Eriksson - Ingemar Johansson 3NT N= 10 600 8.0/0.0
Erling Lidin - Olle Eriksson Axel Berglund - Lasse Jansson 2 N+2 Kn 130 6.0/2.0
Kerstin Pettersson - Christer Svanström Johan Arborelius - Erik Sundqvist 2 N= D 110 4.0/4.0
Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Pass   2.0/6.0
Bernt Pettersson - Sören Sörlén Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 4 S-2 E -200 0.0/8.0
Per-Anders Sjögren - Lennart Norling     - -/4.7

Bricka 6

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kerstin Pettersson - Christer Svanström Johan Arborelius - Erik Sundqvist 4 Ö-1 E 100 5.0/3.0
Åsa Wallner - Leif Jansson Erik Eriksson - Ingemar Johansson 4 Ö-1 E 100 5.0/3.0
Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 4 Ö-1 E 100 5.0/3.0
Bernt Pettersson - Sören Sörlén Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 4 Ö-1 E 100 5.0/3.0
Erling Lidin - Olle Eriksson Axel Berglund - Lasse Jansson 3D Ö= E -730 0.0/8.0
Per-Anders Sjögren - Lennart Norling     - -/4.7

Bricka 7

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Erik Eriksson - Ingemar Johansson Erling Lidin - Olle Eriksson 1NT N+2 E 150 7.0/1.0
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Åsa Wallner - Leif Jansson 1NT S+2 3 150 7.0/1.0
Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin Per-Anders Sjögren - Lennart Norling 1 N+2 E 140 4.0/4.0
Bernt Pettersson - Sören Sörlén Johan Arborelius - Erik Sundqvist 1NT N+1 E 120 2.0/6.0
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Axel Berglund - Lasse Jansson 1 N+2 E 110 0.0/8.0
Kerstin Pettersson - Christer Svanström     - -/3.9

Bricka 8

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Åsa Wallner - Leif Jansson 4 Ö-3 Kn 150 8.0/0.0
Erik Eriksson - Ingemar Johansson Erling Lidin - Olle Eriksson 3 V+1 Kn -170 5.0/3.0
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Axel Berglund - Lasse Jansson 1 V+3 Kn -170 5.0/3.0
Bernt Pettersson - Sören Sörlén Johan Arborelius - Erik Sundqvist 3 S-4 E -200 2.0/6.0
Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin Per-Anders Sjögren - Lennart Norling 4 V= Kn -420 0.0/8.0
Kerstin Pettersson - Christer Svanström     - -/3.9

Bricka 9

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Åsa Wallner - Leif Jansson 3 N-3 E -150 8.0/0.0
Bernt Pettersson - Sören Sörlén Johan Arborelius - Erik Sundqvist 5 V+1 3 -620 6.0/2.0
Erik Eriksson - Ingemar Johansson Erling Lidin - Olle Eriksson 3NT Ö+1 K -630 4.0/4.0
Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin Per-Anders Sjögren - Lennart Norling 5 V+2 3 -640 2.0/6.0
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Axel Berglund - Lasse Jansson 6NT V= 3 -1440 0.0/8.0
Kerstin Pettersson - Christer Svanström     - -/3.9

Bricka 10

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Per-Anders Sjögren - Lennart Norling Erik Eriksson - Ingemar Johansson 4 S= 3 620 6.0/2.0
Bernt Pettersson - Sören Sörlén Kerstin Pettersson - Christer Svanström 4 S= E 620 6.0/2.0
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin 4 S= 5 620 6.0/2.0
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Axel Berglund - Lasse Jansson 3D V-2 10 500 2.0/6.0
Åsa Wallner - Leif Jansson Erling Lidin - Olle Eriksson 3NT S-2 3 -200 0.0/8.0
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin     - -/3.6

Bricka 11

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin 3NT S+1 3 430 8.0/0.0
Bernt Pettersson - Sören Sörlén Kerstin Pettersson - Christer Svanström 3NT N= D 400 6.0/2.0
Per-Anders Sjögren - Lennart Norling Erik Eriksson - Ingemar Johansson 4D Ö-2 E 300 4.0/4.0
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Axel Berglund - Lasse Jansson 3 N= D 110 2.0/6.0
Åsa Wallner - Leif Jansson Erling Lidin - Olle Eriksson 4 N-1 D -50 0.0/8.0
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin     - -/3.6

Bricka 12

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bernt Pettersson - Sören Sörlén Kerstin Pettersson - Christer Svanström 3 V-1 8 50 8.0/0.0
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Axel Berglund - Lasse Jansson Pass   6.0/2.0
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin 2 S-1 K -100 4.0/4.0
Per-Anders Sjögren - Lennart Norling Erik Eriksson - Ingemar Johansson 2NT V+1 9 -150 1.0/7.0
Åsa Wallner - Leif Jansson Erling Lidin - Olle Eriksson 1NT V+2 2 -150 1.0/7.0
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin     - -/3.6

Bricka 13

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin Erik Eriksson - Ingemar Johansson 2 N+2 8 170 7.0/1.0
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 2 N+2 6 170 7.0/1.0
Axel Berglund - Lasse Jansson Bernt Pettersson - Sören Sörlén 3 N= 6 140 4.0/4.0
Kerstin Pettersson - Christer Svanström Per-Anders Sjögren - Lennart Norling 2 Ö= Kn -90 2.0/6.0
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Erling Lidin - Olle Eriksson 2 N-1 E -100 0.0/8.0
Åsa Wallner - Leif Jansson     - -/2.6

Bricka 14

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Erling Lidin - Olle Eriksson 3NT S= D 400 7.0/1.0
Axel Berglund - Lasse Jansson Bernt Pettersson - Sören Sörlén 3NT S= 2 400 7.0/1.0
Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin Erik Eriksson - Ingemar Johansson 1NT Ö-1 4 50 3.0/5.0
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 2 V-1 E 50 3.0/5.0
Kerstin Pettersson - Christer Svanström Per-Anders Sjögren - Lennart Norling 3 S-1 D -50 0.0/8.0
Åsa Wallner - Leif Jansson     - -/2.6

Bricka 15

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Axel Berglund - Lasse Jansson Bernt Pettersson - Sören Sörlén 3 Ö-1 7 50 8.0/0.0
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Erling Lidin - Olle Eriksson 2 Ö= 10 -110 6.0/2.0
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 1NT V+1 3 -120 4.0/4.0
Kerstin Pettersson - Christer Svanström Per-Anders Sjögren - Lennart Norling 2 Ö+1 9 -140 1.0/7.0
Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin Erik Eriksson - Ingemar Johansson 3 Ö= 2 -140 1.0/7.0
Åsa Wallner - Leif Jansson     - -/2.6

Bricka 16

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Åsa Wallner - Leif Jansson 3NT S+2 2 460 8.0/0.0
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Kerstin Pettersson - Christer Svanström 3NT S+1 3 430 4.0/4.0
Bernt Pettersson - Sören Sörlén Per-Anders Sjögren - Lennart Norling 3NT S+1 2 430 4.0/4.0
Erling Lidin - Olle Eriksson Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 3NT S+1 10 430 4.0/4.0
Axel Berglund - Lasse Jansson Erik Eriksson - Ingemar Johansson 3NT S= D 400 0.0/8.0
Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin     - -/3.8

Bricka 17

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Kerstin Pettersson - Christer Svanström 6NT S+1 9 1020 7.0/1.0
Bernt Pettersson - Sören Sörlén Per-Anders Sjögren - Lennart Norling 6NT S+1 Kn 1020 7.0/1.0
Erling Lidin - Olle Eriksson Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 6 S+1 10 1010 4.0/4.0
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Åsa Wallner - Leif Jansson 6NT S= 3 990 2.0/6.0
Axel Berglund - Lasse Jansson Erik Eriksson - Ingemar Johansson 3NT S+3 Kn 490 0.0/8.0
Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin     - -/3.8

Bricka 18

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Kerstin Pettersson - Christer Svanström 4 Ö+1 8 -150 8.0/0.0
Bernt Pettersson - Sören Sörlén Per-Anders Sjögren - Lennart Norling 4 V= 2 -420 5.0/3.0
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Åsa Wallner - Leif Jansson 4 V= 2 -420 5.0/3.0
Erling Lidin - Olle Eriksson Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 4 Ö+1 8 -450 2.0/6.0
Axel Berglund - Lasse Jansson Erik Eriksson - Ingemar Johansson 3NT Ö+2 8 -460 0.0/8.0
Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin     - -/3.8

Bricka 19

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Erik Eriksson - Ingemar Johansson Johan Arborelius - Erik Sundqvist 5 Ö= 4 -600 8.0/0.0
Åsa Wallner - Leif Jansson Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 4 V= Kn -620 5.0/3.0
Erling Lidin - Olle Eriksson Per-Anders Sjögren - Lennart Norling 4 V= Kn -620 5.0/3.0
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Kerstin Pettersson - Christer Svanström 3NT V+2 3 -660 1.0/7.0
Axel Berglund - Lasse Jansson Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin 3NT Ö+2 3 -660 1.0/7.0
Bernt Pettersson - Sören Sörlén     - -/4.3

Bricka 20

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Kerstin Pettersson - Christer Svanström 5 Ö-2 E 200 7.0/1.0
Erling Lidin - Olle Eriksson Per-Anders Sjögren - Lennart Norling 3NT V-2 9 200 7.0/1.0
Erik Eriksson - Ingemar Johansson Johan Arborelius - Erik Sundqvist 3 V= 7 -110 3.0/5.0
Axel Berglund - Lasse Jansson Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin 3 Ö= E -110 3.0/5.0
Åsa Wallner - Leif Jansson Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 1NT V+2 4 -150 0.0/8.0
Bernt Pettersson - Sören Sörlén     - -/4.3

Bricka 21

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Axel Berglund - Lasse Jansson Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin 3 S= 9 140 8.0/0.0
Erik Eriksson - Ingemar Johansson Johan Arborelius - Erik Sundqvist 2 Ö-2 E 100 5.0/3.0
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Kerstin Pettersson - Christer Svanström 3 Ö-2 E 100 5.0/3.0
Erling Lidin - Olle Eriksson Per-Anders Sjögren - Lennart Norling 2 Ö= E -110 2.0/6.0
Åsa Wallner - Leif Jansson Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 3 S-2 E -200 0.0/8.0
Bernt Pettersson - Sören Sörlén     - -/4.3

Bricka 22

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin Åsa Wallner - Leif Jansson 1 Ö-2 4 200 8.0/0.0
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 1NT S+2 D 150 6.0/2.0
Per-Anders Sjögren - Lennart Norling Axel Berglund - Lasse Jansson 1NT S+1 D 120 4.0/4.0
Erik Eriksson - Ingemar Johansson Kerstin Pettersson - Christer Svanström 2 N-2 E -100 2.0/6.0
Erling Lidin - Olle Eriksson Bernt Pettersson - Sören Sörlén 2 V+1 3 -140 0.0/8.0
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud     - -/4.3

Bricka 23

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 3 S+1 9 170 8.0/0.0
Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin Åsa Wallner - Leif Jansson 1 N+2 E 110 5.0/3.0
Erling Lidin - Olle Eriksson Bernt Pettersson - Sören Sörlén 2 N= 9 110 5.0/3.0
Per-Anders Sjögren - Lennart Norling Axel Berglund - Lasse Jansson 1NT S= K 90 2.0/6.0
Erik Eriksson - Ingemar Johansson Kerstin Pettersson - Christer Svanström 3 V+1 Kn -170 0.0/8.0
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud     - -/4.3

Bricka 24

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Per-Anders Sjögren - Lennart Norling Axel Berglund - Lasse Jansson 4 S= K 420 8.0/0.0
Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin Åsa Wallner - Leif Jansson 2 S+2 Kn 170 5.0/3.0
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 2 S+2 K 170 5.0/3.0
Erik Eriksson - Ingemar Johansson Kerstin Pettersson - Christer Svanström 2 S+1 10 140 2.0/6.0
Erling Lidin - Olle Eriksson Bernt Pettersson - Sören Sörlén 4 S-1 K -50 0.0/8.0
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud     - -/4.3

Bricka 25

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Per-Anders Sjögren - Lennart Norling Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 3NT V-2 3 200 8.0/0.0
Erik Eriksson - Ingemar Johansson Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 4 Ö-1 K 100 5.0/3.0
Bernt Pettersson - Sören Sörlén Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin 4 Ö-1 K 100 5.0/3.0
Kerstin Pettersson - Christer Svanström Erling Lidin - Olle Eriksson 1 S-2 E -100 2.0/6.0
Axel Berglund - Lasse Jansson Åsa Wallner - Leif Jansson 3 Ö= K -140 0.0/8.0
Johan Arborelius - Erik Sundqvist     - -/4.2

Bricka 26

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Axel Berglund - Lasse Jansson Åsa Wallner - Leif Jansson 2NT V-1 E 100 8.0/0.0
Kerstin Pettersson - Christer Svanström Erling Lidin - Olle Eriksson Pass   6.0/2.0
Bernt Pettersson - Sören Sörlén Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin 1NT V+1 3 -120 4.0/4.0
Erik Eriksson - Ingemar Johansson Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 1NT V+2 D -150 2.0/6.0
Per-Anders Sjögren - Lennart Norling Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 1D N-2 Kn -500 0.0/8.0
Johan Arborelius - Erik Sundqvist     - -/4.2

Bricka 27

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Per-Anders Sjögren - Lennart Norling Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 4 Ö= 9 -420 6.0/2.0
Kerstin Pettersson - Christer Svanström Erling Lidin - Olle Eriksson 4 Ö= E -420 6.0/2.0
Axel Berglund - Lasse Jansson Åsa Wallner - Leif Jansson 4 Ö= E -420 6.0/2.0
Erik Eriksson - Ingemar Johansson Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 4 Ö+1 E -450 2.0/6.0
Bernt Pettersson - Sören Sörlén Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin 4 Ö+2 E -480 0.0/8.0
Johan Arborelius - Erik Sundqvist     - -/4.2

Bricka 28

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Per-Anders Sjögren - Lennart Norling Johan Arborelius - Erik Sundqvist 2D Ö-2 K 300 8.0/0.0
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Erik Eriksson - Ingemar Johansson 2 S+2 K 170 6.0/2.0
Kerstin Pettersson - Christer Svanström Åsa Wallner - Leif Jansson 3 N+2 E 150 4.0/4.0
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Bernt Pettersson - Sören Sörlén 3 V-2 5 100 2.0/6.0
Erling Lidin - Olle Eriksson Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin 3NT N-1 9 -100 0.0/8.0
Axel Berglund - Lasse Jansson     - -/4.5

Bricka 29

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Per-Anders Sjögren - Lennart Norling Johan Arborelius - Erik Sundqvist 3 S+1 4 130 8.0/0.0
Kerstin Pettersson - Christer Svanström Åsa Wallner - Leif Jansson 2 S+1 2 110 4.0/4.0
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Bernt Pettersson - Sören Sörlén 3 S= E 110 4.0/4.0
Erling Lidin - Olle Eriksson Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin 3 S= 4 110 4.0/4.0
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Erik Eriksson - Ingemar Johansson 4 S-2 4 -200 0.0/8.0
Axel Berglund - Lasse Jansson     - -/4.5

Bricka 30

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kerstin Pettersson - Christer Svanström Åsa Wallner - Leif Jansson 2NT Ö+3 8 -210 8.0/0.0
Anders Haraldh - Jeanette Bliderud Bernt Pettersson - Sören Sörlén 4 Ö+1 K -450 5.0/3.0
Erling Lidin - Olle Eriksson Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin 4 Ö+1 K -450 5.0/3.0
Per-Anders Sjögren - Lennart Norling Johan Arborelius - Erik Sundqvist 4 V+2 4 -480 2.0/6.0
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Erik Eriksson - Ingemar Johansson 3NT V+3 3 -490 0.0/8.0
Axel Berglund - Lasse Jansson     - -/4.5

Bricka 31

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Erik Eriksson - Ingemar Johansson Bernt Pettersson - Sören Sörlén 3 Ö-2 5 100 6.0/2.0
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin 3 Ö-2 6 100 6.0/2.0
Åsa Wallner - Leif Jansson Per-Anders Sjögren - Lennart Norling 2 Ö-2 6 100 6.0/2.0
Kerstin Pettersson - Christer Svanström Axel Berglund - Lasse Jansson 2 Ö-1 6 50 1.0/7.0
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 2 Ö-1 6 50 1.0/7.0
Erling Lidin - Olle Eriksson     - -/3.6

Bricka 32

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 3D N= 2 530 8.0/0.0
Erik Eriksson - Ingemar Johansson Bernt Pettersson - Sören Sörlén 3 N= 8 140 6.0/2.0
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin 2 N= D 110 3.0/5.0
Åsa Wallner - Leif Jansson Per-Anders Sjögren - Lennart Norling 2 N= D 110 3.0/5.0
Kerstin Pettersson - Christer Svanström Axel Berglund - Lasse Jansson 2 N-1 D -50 0.0/8.0
Erling Lidin - Olle Eriksson     - -/3.6

Bricka 33

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kerstin Pettersson - Christer Svanström Axel Berglund - Lasse Jansson 2 Ö+1 3 -140 8.0/0.0
Åsa Wallner - Leif Jansson Per-Anders Sjögren - Lennart Norling 3 V+2 E -200 6.0/2.0
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Anders Haraldh - Jeanette Bliderud 4 V= E -420 4.0/4.0
Erik Eriksson - Ingemar Johansson Bernt Pettersson - Sören Sörlén 4D N-3 E -500 2.0/6.0
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Bengt-Olof Söderlund - Lennart Sjödin 4D S-4 D -800 0.0/8.0
Erling Lidin - Olle Eriksson     - -/3.6