Kommande tävlingar
27/07 Bridgefestivalen
27/07 SM Par Veteran
27/07 SM Par Veteran - Omgång 1
Rapporterade tävlingar
19/07 Walters Bildelar
29/06 Ölandsveckan 2018 - A-final, s
28/06 Ölandsveckan 2018 - A-final, d
Kvissleby BK » Partävling onsdag 2018-01-24 [Tävlingsinfo] [PBN]
Kvissleby BK

Partävling onsdag 2018-01-24

Bricka 1

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Per-Anders Sjögren - Lennart Norling Johan Arborelius - Erik Sundqvist 6NT V-1 5 50 10/0
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf 3 Ö= 10 -140 8/2
Bernt Pettersson - Sören Sörlén Astrid Ericson - Siv Röding 3NT V+1 4 -430 5/5
Axel Berglund - Lasse Jansson Anders Åhslund - Lennart Sjödin 3NT Ö+1 3 -430 5/5
Åsa Wallner - Leif Jansson Erling Lidin - Olle Eriksson 3NT V+2 3 -460 2/8
Kristin Lundgren - Birgitta Wimmercranz Erik Eriksson - Stig Engström 3NT Ö+3 2 -490 0/10

Bricka 2

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bernt Pettersson - Sören Sörlén Astrid Ericson - Siv Röding 3NT N= 2 600 10/0
Åsa Wallner - Leif Jansson Erling Lidin - Olle Eriksson 3 Ö-4 3 200 8/2
Axel Berglund - Lasse Jansson Anders Åhslund - Lennart Sjödin 3 V-3 8 150 5/5
Kristin Lundgren - Birgitta Wimmercranz Erik Eriksson - Stig Engström 3 V-3 E 150 5/5
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf 3NT S-1 K -100 2/8
Per-Anders Sjögren - Lennart Norling Johan Arborelius - Erik Sundqvist 4 N-2 5 -200 0/10

Bricka 3

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Axel Berglund - Lasse Jansson Anders Åhslund - Lennart Sjödin 3 Ö-2 8 200 10/0
Per-Anders Sjögren - Lennart Norling Johan Arborelius - Erik Sundqvist 3 Ö-1 8 100 7/3
Kristin Lundgren - Birgitta Wimmercranz Erik Eriksson - Stig Engström 3 Ö-1 E 100 7/3
Bernt Pettersson - Sören Sörlén Astrid Ericson - Siv Röding 2 S-2 K -100 4/6
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf 2NT V= 8 -120 2/8
Åsa Wallner - Leif Jansson Erling Lidin - Olle Eriksson 2NT S-3 5 -150 0/10

Bricka 4

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Erling Lidin - Olle Eriksson Bernt Pettersson - Sören Sörlén 2 S+1 10 140 10/0
Åsa Wallner - Leif Jansson Erik Eriksson - Stig Engström 2 S= 10 110 7/3
Astrid Ericson - Siv Röding Axel Berglund - Lasse Jansson 2 S= 10 110 7/3
Kristin Lundgren - Birgitta Wimmercranz Per-Anders Sjögren - Lennart Norling 2 V-1 5 100 4/6
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf Anders Åhslund - Lennart Sjödin 3 Ö= E -140 2/8
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Johan Arborelius - Erik Sundqvist 4 S-2 10 -200 0/10

Bricka 5

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Johan Arborelius - Erik Sundqvist 3 S-1 3 -100 10/0
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf Anders Åhslund - Lennart Sjödin 4 Ö= E -130 6/4
Erling Lidin - Olle Eriksson Bernt Pettersson - Sören Sörlén 3 Ö+1 3 -130 6/4
Kristin Lundgren - Birgitta Wimmercranz Per-Anders Sjögren - Lennart Norling 4 Ö= 7 -130 6/4
Åsa Wallner - Leif Jansson Erik Eriksson - Stig Engström 4 V+1 Kn -150 1/9
Astrid Ericson - Siv Röding Axel Berglund - Lasse Jansson 2 V+3 Kn -150 1/9

Bricka 6

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Johan Arborelius - Erik Sundqvist 4 Ö= 2 -620 9/1
Kristin Lundgren - Birgitta Wimmercranz Per-Anders Sjögren - Lennart Norling 4 Ö= E -620 9/1
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf Anders Åhslund - Lennart Sjödin 4 Ö+1 E -650 5/5
Astrid Ericson - Siv Röding Axel Berglund - Lasse Jansson 4 Ö+1 6 -650 5/5
Åsa Wallner - Leif Jansson Erik Eriksson - Stig Engström 4 Ö+2 4 -680 1/9
Erling Lidin - Olle Eriksson Bernt Pettersson - Sören Sörlén 4 V+2 Kn -680 1/9

Bricka 7

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Erling Lidin - Olle Eriksson Anders Åhslund - Lennart Sjödin 4 S+1 7 650 10/0
Erik Eriksson - Stig Engström Astrid Ericson - Siv Röding 4 S= 7 620 7/3
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Åsa Wallner - Leif Jansson 4 S= 7 620 7/3
Bernt Pettersson - Sören Sörlén Axel Berglund - Lasse Jansson 3 S-1 7 -100 4/6
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Per-Anders Sjögren - Lennart Norling 5 S-2 7 -200 2/8
Kristin Lundgren - Birgitta Wimmercranz Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf 4 S-3 7 -300 0/10

Bricka 8

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Erik Eriksson - Stig Engström Astrid Ericson - Siv Röding 2 V= D -90 10/0
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Per-Anders Sjögren - Lennart Norling 2 Ö= 7 -110 7/3
Kristin Lundgren - Birgitta Wimmercranz Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf 2 V+1 K -110 7/3
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Åsa Wallner - Leif Jansson 1NT V+1 K -120 4/6
Erling Lidin - Olle Eriksson Anders Åhslund - Lennart Sjödin 2NT Ö+2 D -180 2/8
Bernt Pettersson - Sören Sörlén Axel Berglund - Lasse Jansson 3NT V= K -400 0/10

Bricka 9

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bernt Pettersson - Sören Sörlén Axel Berglund - Lasse Jansson 3NT V-3 7 300 10/0
Erik Eriksson - Stig Engström Astrid Ericson - Siv Röding 4 Ö-2 4 200 7/3
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Åsa Wallner - Leif Jansson 3NT Ö-2 4 200 7/3
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Per-Anders Sjögren - Lennart Norling 3NT V-1 9 100 2/8
Erling Lidin - Olle Eriksson Anders Åhslund - Lennart Sjödin 3NT Ö-1 10 100 2/8
Kristin Lundgren - Birgitta Wimmercranz Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf 3NT V-1 9 100 2/8

Bricka 10

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Erling Lidin - Olle Eriksson Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf 2 V-3 K 300 10/0
Åsa Wallner - Leif Jansson Astrid Ericson - Siv Röding 2 V-2 K 200 8/2
Anders Åhslund - Lennart Sjödin Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 1NT S+2 5 150 6/4
Per-Anders Sjögren - Lennart Norling Erik Eriksson - Stig Engström 1NT S= Kn 90 3/7
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Axel Berglund - Lasse Jansson 1NT S= Kn 90 3/7
Kristin Lundgren - Birgitta Wimmercranz Bernt Pettersson - Sören Sörlén 1NT S-1 6 -100 0/10

Bricka 11

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Åsa Wallner - Leif Jansson Astrid Ericson - Siv Röding 4 V-3 3 150 10/0
Erling Lidin - Olle Eriksson Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf 4 Ö-2 E 100 8/2
Per-Anders Sjögren - Lennart Norling Erik Eriksson - Stig Engström 4 Ö-1 E 50 3/7
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Axel Berglund - Lasse Jansson 4 Ö-1 E 50 3/7
Anders Åhslund - Lennart Sjödin Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 4 V-1 2 50 3/7
Kristin Lundgren - Birgitta Wimmercranz Bernt Pettersson - Sören Sörlén 3NT Ö-1 E 50 3/7

Bricka 12

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Åsa Wallner - Leif Jansson Astrid Ericson - Siv Röding 3 Ö+2 7 -200 10/0
Per-Anders Sjögren - Lennart Norling Erik Eriksson - Stig Engström 4 Ö+1 8 -450 4/6
Erling Lidin - Olle Eriksson Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf 4 Ö+1 3 -450 4/6
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Axel Berglund - Lasse Jansson 4 Ö+1 2 -450 4/6
Anders Åhslund - Lennart Sjödin Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 4 Ö+1 E -450 4/6
Kristin Lundgren - Birgitta Wimmercranz Bernt Pettersson - Sören Sörlén 4 Ö+1 4 -450 4/6

Bricka 13

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Bernt Pettersson - Sören Sörlén 3 V-1 9 100 10/0
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf Per-Anders Sjögren - Lennart Norling Pass   8/2
Kristin Lundgren - Birgitta Wimmercranz Åsa Wallner - Leif Jansson 2NT S-1 3 -100 6/4
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Erik Eriksson - Stig Engström 2 N-2 Kn -200 2/8
Anders Åhslund - Lennart Sjödin Astrid Ericson - Siv Röding 2 N-2 Kn -200 2/8
Axel Berglund - Lasse Jansson Erling Lidin - Olle Eriksson 3NT S-2 3 -200 2/8

Bricka 14

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kristin Lundgren - Birgitta Wimmercranz Åsa Wallner - Leif Jansson 2NT Ö= 3 -120 10/0
Axel Berglund - Lasse Jansson Erling Lidin - Olle Eriksson 3 V+1 K -130 8/2
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Bernt Pettersson - Sören Sörlén 3NT Ö= 3 -400 5/5
Anders Åhslund - Lennart Sjödin Astrid Ericson - Siv Röding 3NT Ö= 3 -400 5/5
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Erik Eriksson - Stig Engström 3NT Ö+1 3 -430 2/8
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf Per-Anders Sjögren - Lennart Norling 3NT Ö+2 10 -460 0/10

Bricka 15

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Axel Berglund - Lasse Jansson Erling Lidin - Olle Eriksson 3 V-3 3 150 10/0
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf Per-Anders Sjögren - Lennart Norling 4 V-1 2 50 8/2
Kristin Lundgren - Birgitta Wimmercranz Åsa Wallner - Leif Jansson 1 V= 7 -80 6/4
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Bernt Pettersson - Sören Sörlén 2 V= 10 -110 3/7
Anders Åhslund - Lennart Sjödin Astrid Ericson - Siv Röding 1 V+1 10 -110 3/7
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Erik Eriksson - Stig Engström 2 V+2 2 -170 0/10

Bricka 16

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bernt Pettersson - Sören Sörlén Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf 4 S+1 E 450 9/1
Anders Åhslund - Lennart Sjödin Åsa Wallner - Leif Jansson 4 N+1 3 450 9/1
Erling Lidin - Olle Eriksson Per-Anders Sjögren - Lennart Norling 4 N= 9 420 4/6
Axel Berglund - Lasse Jansson Erik Eriksson - Stig Engström 4 N= 7 420 4/6
Kristin Lundgren - Birgitta Wimmercranz Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 4 N= Kn 420 4/6
Astrid Ericson - Siv Röding Johan Arborelius - Erik Sundqvist 3 N+2 9 200 0/10

Bricka 17

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bernt Pettersson - Sören Sörlén Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf 4D Ö-3 E 500 10/0
Anders Åhslund - Lennart Sjödin Åsa Wallner - Leif Jansson 5 N-1 D -50 7/3
Kristin Lundgren - Birgitta Wimmercranz Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 5 N-1 E -50 7/3
Erling Lidin - Olle Eriksson Per-Anders Sjögren - Lennart Norling 5D N-1 E -100 2/8
Axel Berglund - Lasse Jansson Erik Eriksson - Stig Engström 3NT S-2 Kn -100 2/8
Astrid Ericson - Siv Röding Johan Arborelius - Erik Sundqvist 5D S-1 K -100 2/8

Bricka 18

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Erling Lidin - Olle Eriksson Per-Anders Sjögren - Lennart Norling 3 Ö-2 7 100 9/1
Astrid Ericson - Siv Röding Johan Arborelius - Erik Sundqvist 3 Ö-2 10 100 9/1
Axel Berglund - Lasse Jansson Erik Eriksson - Stig Engström 2 Ö-1 8 50 5/5
Kristin Lundgren - Birgitta Wimmercranz Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 3 Ö-1 E 50 5/5
Bernt Pettersson - Sören Sörlén Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf 3 N-1 E -100 2/8
Anders Åhslund - Lennart Sjödin Åsa Wallner - Leif Jansson 3 Ö= 8 -140 0/10

Bricka 19

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Erik Eriksson - Stig Engström Anders Åhslund - Lennart Sjödin 3NT V-2 4 200 10/0
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf 2 S-3 D -150 8/2
Åsa Wallner - Leif Jansson Bernt Pettersson - Sören Sörlén 2NT V+3 4 -210 6/4
Axel Berglund - Lasse Jansson Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 3NT V+1 7 -630 4/6
Astrid Ericson - Siv Röding Per-Anders Sjögren - Lennart Norling 3NT V+2 6 -660 1/9
Kristin Lundgren - Birgitta Wimmercranz Erling Lidin - Olle Eriksson 3NT V+2 7 -660 1/9

Bricka 20

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Axel Berglund - Lasse Jansson Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 2 V-2 D 200 9/1
Astrid Ericson - Siv Röding Per-Anders Sjögren - Lennart Norling 2 V-2 2 200 9/1
Erik Eriksson - Stig Engström Anders Åhslund - Lennart Sjödin 3NT S-1 5 -100 3/7
Åsa Wallner - Leif Jansson Bernt Pettersson - Sören Sörlén 2NT N-1 4 -100 3/7
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf 4 N-1 E -100 3/7
Kristin Lundgren - Birgitta Wimmercranz Erling Lidin - Olle Eriksson 2 N-1 9 -100 3/7

Bricka 21

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Erik Eriksson - Stig Engström Anders Åhslund - Lennart Sjödin 4 N+2 9 680 9/1
Kristin Lundgren - Birgitta Wimmercranz Erling Lidin - Olle Eriksson 4 N+2 9 680 9/1
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf 3NT S+2 2 660 6/4
Axel Berglund - Lasse Jansson Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 4 N+1 E 650 3/7
Astrid Ericson - Siv Röding Per-Anders Sjögren - Lennart Norling 4 N+1 9 650 3/7
Åsa Wallner - Leif Jansson Bernt Pettersson - Sören Sörlén 5 Ö-5 E 250 0/10

Bricka 22

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Anders Åhslund - Lennart Sjödin Bernt Pettersson - Sören Sörlén 3NT V-1 3 100 10/0
Erik Eriksson - Stig Engström Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf 1NT V= 3 -90 6/4
Astrid Ericson - Siv Röding Erling Lidin - Olle Eriksson 1NT V= 6 -90 6/4
Kristin Lundgren - Birgitta Wimmercranz Johan Arborelius - Erik Sundqvist 1NT V= 6 -90 6/4
Per-Anders Sjögren - Lennart Norling Axel Berglund - Lasse Jansson 1NT V+1 Kn -120 1/9
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Åsa Wallner - Leif Jansson 1NT V+1 3 -120 1/9

Bricka 23

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Erik Eriksson - Stig Engström Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf 3NT S+1 5 630 10/0
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Åsa Wallner - Leif Jansson 2NT S+1 3 150 8/2
Anders Åhslund - Lennart Sjödin Bernt Pettersson - Sören Sörlén 1 Ö= 4 -80 6/4
Per-Anders Sjögren - Lennart Norling Axel Berglund - Lasse Jansson 1NT S-1 Kn -100 4/6
Kristin Lundgren - Birgitta Wimmercranz Johan Arborelius - Erik Sundqvist 3NT S-2 8 -200 2/8
Astrid Ericson - Siv Röding Erling Lidin - Olle Eriksson 3NT N-3 3 -300 0/10

Bricka 24

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Åsa Wallner - Leif Jansson 5 Ö-1 4 50 10/0
Erik Eriksson - Stig Engström Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf 3 Ö+1 8 -130 6/4
Per-Anders Sjögren - Lennart Norling Axel Berglund - Lasse Jansson 2 Ö+2 6 -130 6/4
Anders Åhslund - Lennart Sjödin Bernt Pettersson - Sören Sörlén 4 Ö= 4 -130 6/4
Kristin Lundgren - Birgitta Wimmercranz Johan Arborelius - Erik Sundqvist 2 Ö+3 4 -150 2/8
Astrid Ericson - Siv Röding Erling Lidin - Olle Eriksson 3D Ö+1 5 -570 0/10

Bricka 25

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Per-Anders Sjögren - Lennart Norling Bernt Pettersson - Sören Sörlén 4D V-2 9 500 10/0
Erik Eriksson - Stig Engström Johan Arborelius - Erik Sundqvist 3NT S= 4 400 8/2
Erling Lidin - Olle Eriksson Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 2 S+2 E 170 6/4
Axel Berglund - Lasse Jansson Åsa Wallner - Leif Jansson 1NT S+2 2 150 4/6
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf Astrid Ericson - Siv Röding 2 S+1 9 140 2/8
Kristin Lundgren - Birgitta Wimmercranz Anders Åhslund - Lennart Sjödin 3 S+1 2 130 0/10

Bricka 26

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Erling Lidin - Olle Eriksson Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 5D S+1 E 1050 10/0
Per-Anders Sjögren - Lennart Norling Bernt Pettersson - Sören Sörlén 5D S= 10 750 8/2
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf Astrid Ericson - Siv Röding 5 S= 9 600 6/4
Erik Eriksson - Stig Engström Johan Arborelius - Erik Sundqvist 5 N-1 5 -100 2/8
Axel Berglund - Lasse Jansson Åsa Wallner - Leif Jansson 5 N-1 E -100 2/8
Kristin Lundgren - Birgitta Wimmercranz Anders Åhslund - Lennart Sjödin 4 N-1 E -100 2/8

Bricka 27

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Erik Eriksson - Stig Engström Johan Arborelius - Erik Sundqvist 7NT N= 3 1520 8/2
Per-Anders Sjögren - Lennart Norling Bernt Pettersson - Sören Sörlén 7NT N= Kn 1520 8/2
Axel Berglund - Lasse Jansson Åsa Wallner - Leif Jansson 7NT N= 2 1520 8/2
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf Astrid Ericson - Siv Röding 6 S+1 6 1010 4/6
Kristin Lundgren - Birgitta Wimmercranz Anders Åhslund - Lennart Sjödin 4 S+3 7 510 2/8
Erling Lidin - Olle Eriksson Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 2 S+4 9 170 0/10

Bricka 28

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf Åsa Wallner - Leif Jansson 2NT Ö-1 3 50 8/2
Bernt Pettersson - Sören Sörlén Erik Eriksson - Stig Engström 4 Ö-1 E 50 8/2
Astrid Ericson - Siv Röding Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 4 Ö-1 6 50 8/2
Per-Anders Sjögren - Lennart Norling Anders Åhslund - Lennart Sjödin 4 S-1 2 -100 4/6
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Erling Lidin - Olle Eriksson 3 Ö+1 4 -130 2/8
Kristin Lundgren - Birgitta Wimmercranz Axel Berglund - Lasse Jansson 2 Ö+1 E -140 0/10

Bricka 29

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Per-Anders Sjögren - Lennart Norling Anders Åhslund - Lennart Sjödin 1NT N+1 2 120 10/0
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf Åsa Wallner - Leif Jansson 1NT S= 2 90 8/2
Bernt Pettersson - Sören Sörlén Erik Eriksson - Stig Engström 1NT S-1 2 -100 5/5
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Erling Lidin - Olle Eriksson 1NT S-1 2 -100 5/5
Astrid Ericson - Siv Röding Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 1NT S-2 2 -200 1/9
Kristin Lundgren - Birgitta Wimmercranz Axel Berglund - Lasse Jansson 1NT S-2 2 -200 1/9

Bricka 30

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Per-Anders Sjögren - Lennart Norling Anders Åhslund - Lennart Sjödin 3NT N+3 4 490 10/0
Bernt Pettersson - Sören Sörlén Erik Eriksson - Stig Engström 3NT S+2 D 460 8/2
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Erling Lidin - Olle Eriksson 5 S+1 Kn 420 6/4
Astrid Ericson - Siv Röding Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 5 S= Kn 400 4/6
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf Åsa Wallner - Leif Jansson 3 S+3 D 170 2/8
Kristin Lundgren - Birgitta Wimmercranz Axel Berglund - Lasse Jansson 2 N+2 10 130 0/10

Bricka 31

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Erik Eriksson - Stig Engström Erling Lidin - Olle Eriksson 4D V-2 7 300 10/0
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf Axel Berglund - Lasse Jansson 3 S+1 E 130 8/2
Kristin Lundgren - Birgitta Wimmercranz Astrid Ericson - Siv Röding 2 N= 5 110 6/4
Bernt Pettersson - Sören Sörlén Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 4 V-1 2 50 3/7
Anders Åhslund - Lennart Sjödin Johan Arborelius - Erik Sundqvist 4 V-1 7 50 3/7
Åsa Wallner - Leif Jansson Per-Anders Sjögren - Lennart Norling 2 V= 5 -110 0/10

Bricka 32

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf Axel Berglund - Lasse Jansson 4 V-2 E 200 8/2
Åsa Wallner - Leif Jansson Per-Anders Sjögren - Lennart Norling 6 V-2 E 200 8/2
Anders Åhslund - Lennart Sjödin Johan Arborelius - Erik Sundqvist 4 V-2 E 200 8/2
Bernt Pettersson - Sören Sörlén Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 4 V-1 E 100 4/6
Erik Eriksson - Stig Engström Erling Lidin - Olle Eriksson 3NT V= 10 -600 2/8
Kristin Lundgren - Birgitta Wimmercranz Astrid Ericson - Siv Röding 4 V= E -620 0/10

Bricka 33

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Erik Eriksson - Stig Engström Erling Lidin - Olle Eriksson 3 Ö-4 10 200 10/0
Anders Åhslund - Lennart Sjödin Johan Arborelius - Erik Sundqvist 4 Ö-3 2 150 8/2
Kerstin Pettersson - Evy Wåglöf Axel Berglund - Lasse Jansson 1NT Ö-1 Kn 50 5/5
Åsa Wallner - Leif Jansson Per-Anders Sjögren - Lennart Norling 3NT V-1 6 50 5/5
Bernt Pettersson - Sören Sörlén Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 2 Ö= 2 -110 2/8
Kristin Lundgren - Birgitta Wimmercranz Astrid Ericson - Siv Röding 2NT Ö+1 5 -150 0/10