Kommande tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
10/03 Sista speldag SM Lag, kval
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
Rapporterade tävlingar
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
05/01 Gävleguldet
Sundsvallsbridgen » Trivselspel våravslutning barometer 18.00 2018-05-21 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
Sundsvallsbridgen

Trivselspel våravslutning barometer 18.00 2018-05-21

Bricka 10

Sundsvallsbridgen, Sundsvall, Medelpad, Sverige 2018.05.21

Öst giv
alla i zon
kn9542
1062
52
Dkn10
E3
EK83
D74
K842
D8
kn95
EKkn1083
93
K1076
D74
96
E765

Optimalt kontrakt: 5NT Ö= -660
 NT
N52262
S52262
Ö71111711
V7111069
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Birgitta Svensson - Inger Eriksson Sören Jansson - Lennart Wiklund 1NT V+1 2 -120 28/0
Margareta Ljunggren - Barbro Hegrelius Jonson Eva Engström - Kerstin Engström 3 Ö+1 E -130 26/2
Christer Hellström - Jan Jacobsson Anna-Lena Stennek-Månberg - Britt Skoog-Bjällstål 2NT V+2 4 -180 24/4
Lena Becksén - Anna Greta Bäck Marie-Louise Lestander - Barbro Andersson 3 N-3 E -300 22/6
Urszula Lind - Rune Lind Lena Johansson - Poul Steckhahn 3NT V= 2 -600 17/11
Ylva Papp - Kerstin Westin Katarina Åkeborg - Bertil Häggström 5 Ö= E -600 17/11
Kent Sjöberg - Jan Ödén Anneli Sagersten - Ingalill Eriksson 5 Ö= 7 -600 17/11
Gudrun Hanaeus - Inger Svensson Anita Ivrell - Ingrid Persson 3NT V= 5 -600 17/11
Gunilla Hermansson - Karin Selin Dan Mattsson - Thore Wernkvist 3NT V+1 4 -630 10/18
Louise Edholm - Roger Edholm Linda Eklund - Ing-Marie Östman 3NT V+1 4 -630 10/18
Ing-Britt Nyholm - Ulla Nilsson Roland Andersson - Lars Hedberg 3NT V+1 2 -630 10/18
Hans Gösta Engren - Maud Ljung-Lapychak Gun Thuvesson - Alfhild Jacobsson 3NT V+2 2 -660 3/25
Eva Angestad - Laila Näslund Anna-Mari Öhlén - Thomas Johnsson 3NT Ö+2 6 -660 3/25
Klas Löfgren - Gunnel Sandberg Inga-Lisa Svanstedt - Elisabeth Jonasson 3NT V+2 D -660 3/25
Liane Svensson - Ulla Blanck Birgitta Wiberg - Leif Sundqvist 3NT V+2 4 -660 3/25