Kommande tävlingar
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
25/01 DM-veteraner
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
28/12 BK Allians - Guldtävling
BK Bridgehuset » Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-02-07 [Föregående]  [Alla givar]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-02-07

Bricka 24

BK Bridgehuset, Sverige 2018.02.07

? ?
Väst giv
ingen i zon
#
kn109
kn108
kn10
Ekn1084
#
87
E75
8754
K975
#
63
K93
D9632
632
#
EKD542
D642
EK
D

Optimalt kontrakt: 5 N= 450
 NT
N107111110
S107111110
Ö36222
V36222
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Britt Lindberg - Åke Lindström 4 S+2 8 480 35.0/1.0
Göran Nyqvist - Peter Perulf Rolf Bergström - Christer Löfgren 4 S+2 5 480 35.0/1.0
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Bengt Rylander - Lars Svensson 4 S+1 Kn 450 18.0/18.0
Lars Persson - Pia Katarina Larsson Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 4 S+1 E 450 18.0/18.0
Rutger Persson - Claes Nilsson Carin Millar - Bodil Mörnstad 4 S+1 E 450 18.0/18.0
Jan Öhman - Gunnar Olsson Stefan Rosenberg - Mats Ekdahl 4 S+1 E 450 18.0/18.0
Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard Stig Unoson - Anne-Catherine Svenning 4 S+1 7 450 18.0/18.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Agneta Johansson - Ulla Wästberg 4 S+1 4 450 18.0/18.0
Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg Henrik Swensson - Yvonne Tolf 4 S+1 E 450 18.0/18.0
Anders Freij - Peter Juhlin Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 4 S+1 E 450 18.0/18.0
Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson Lisbeth Bengtsson - Ann-Christin Quist 4 S+1 E 450 18.0/18.0
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Nina Nilsson - Jane Brändemar 4 S+1 E 450 18.0/18.0
Bo Månsson - Sonja Christensson Thomas Davy - Karen Nielsen 4 S+1 5 450 18.0/18.0
Nicolae Östner - Evert Bengtsson Ulla Öberg - Ing-Britt Bengtsson 4 S+1 E 450 18.0/18.0
Peter Moricz - Kjell Åke Nilsson Gunlis Åberg - Torgny Olsson 4 S+1 7 450 18.0/18.0
Monica Gilhorn - Mona Berge Rolf Sjödahl - Alf Pihl 4 S+1 E 450 18.0/18.0
Klas Bellander - Mats Holm Björn Nilsén - Irene Nilsén 4 S+1 7 450 18.0/18.0
Svante Dahl - Lindgren Carl-Johan Anders Olsson - Sten Ahlgren 3 S+1 5 170 2.0/34.0
Bengt Rickenstedt - Christer Thulin Lars G Svensson - Ove Järnström 4 S-1 5 -50 0.0/36.0
Zalman Puterman - Maria Tendler     - -/16.8