Kommande tävlingar
17/11 Uppsala bridgefest - Lagguld
01/12 Malmö BK - Guldtävling
29/12 BK Allians, Halmstad - Guldtäv
Rapporterade tävlingar
10/11 Kamras Minne - omgång 4
10/11 Kamras Minne - omgång 3
10/11 Kamras Minne - omgång 2
BK Bridgehuset » Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-02-07 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-02-07

Bricka 23

BK Bridgehuset, Sverige 2018.02.07

? ?
Syd giv
alla i zon
#
6
108743
Kkn109
E95
#
K10753

ED83
kn1082
#
D98
Kkn96
54
KD63
#
Ekn42
ED52
762
74

Optimalt kontrakt: 3 S= 140
 NT
N46946
S46946
Ö96486
V96486
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Bengt Rylander - Lars Svensson 4 S= Kn 620 36.0/0.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Agneta Johansson - Ulla Wästberg 4 V-2 9 200 34.0/2.0
Klas Bellander - Mats Holm Björn Nilsén - Irene Nilsén 2 N+2 5 170 32.0/4.0
Anders Freij - Peter Juhlin Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 2 N+1 D 140 29.0/7.0
Monica Gilhorn - Mona Berge Rolf Sjödahl - Alf Pihl 2 N+1 K 140 29.0/7.0
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Britt Lindberg - Åke Lindström 4 V-1 Kn 100 24.0/12.0
Nicolae Östner - Evert Bengtsson Ulla Öberg - Ing-Britt Bengtsson 3 V-1 6 100 24.0/12.0
Peter Moricz - Kjell Åke Nilsson Gunlis Åberg - Torgny Olsson 4 Ö-1 7 100 24.0/12.0
Göran Nyqvist - Peter Perulf Rolf Bergström - Christer Löfgren 4 N-1 K -100 20.0/16.0
Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard Stig Unoson - Anne-Catherine Svenning 1 V+1 9 -110 17.0/19.0
Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson Lisbeth Bengtsson - Ann-Christin Quist 3 Ö= E -110 17.0/19.0
Lars Persson - Pia Katarina Larsson Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 1 V+2 9 -140 10.0/26.0
Rutger Persson - Claes Nilsson Carin Millar - Bodil Mörnstad 3 V= 3 -140 10.0/26.0
Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg Henrik Swensson - Yvonne Tolf 1 V+2 9 -140 10.0/26.0
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Nina Nilsson - Jane Brändemar 1 V+2 10 -140 10.0/26.0
Svante Dahl - Lindgren Carl-Johan Anders Olsson - Sten Ahlgren 1 V+2 5 -140 10.0/26.0
Jan Öhman - Gunnar Olsson Stefan Rosenberg - Mats Ekdahl 4D N-1 K -200 3.0/33.0
Bo Månsson - Sonja Christensson Thomas Davy - Karen Nielsen 3D S-1 5 -200 3.0/33.0
Bengt Rickenstedt - Christer Thulin Lars G Svensson - Ove Järnström 3NT Ö= 5 -600 0.0/36.0
Zalman Puterman - Maria Tendler     - -/16.8