Kommande tävlingar
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
04/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
25/01 DM-veteraner
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
BK Bridgehuset » Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-02-07 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-02-07

Bricka 13

BK Bridgehuset, Sverige 2018.02.07

? ?
Nord giv
alla i zon
#
KD105
42
EK1065
E2
#
kn932
D53
73
Dkn76
#
6
876
Dkn94
K10543
#
E874
EKkn109
82
98

Optimalt kontrakt: 5 N= 650
 NT
N71011119
S71011119
Ö63112
V63112
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson Nicolae Östner - Evert Bengtsson 4 N+2 6 680 36.0/0.0
Lars Persson - Pia Katarina Larsson Stig Unoson - Anne-Catherine Svenning 4 N+1 6 650 33.0/3.0
Gunlis Åberg - Torgny Olsson Svante Dahl - Lindgren Carl-Johan 4 N+1 D 650 33.0/3.0
Bengt Rylander - Lars Svensson Göran Nyqvist - Peter Perulf 4 N= 5 620 24.0/12.0
Britt Lindberg - Åke Lindström Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard 4 N= 3 620 24.0/12.0
Bengt Rickenstedt - Christer Thulin Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 4 N= 9 620 24.0/12.0
Carin Millar - Bodil Mörnstad Henrik Swensson - Yvonne Tolf 4 N= D 620 24.0/12.0
Björn Nilsén - Irene Nilsén Rolf Sjödahl - Alf Pihl 4 N= 3 620 24.0/12.0
Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson Ulla Öberg - Ing-Britt Bengtsson 4 N= 5 620 24.0/12.0
Nina Nilsson - Jane Brändemar Anders Olsson - Sten Ahlgren 4 N= 3 620 24.0/12.0
Rolf Bergström - Christer Löfgren Agneta Johansson - Ulla Wästberg 3NT N= 4 600 14.0/22.0
Lars G Svensson - Ove Järnström Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg 3NT N= 4 600 14.0/22.0
Zalman Puterman - Maria Tendler Klas Bellander - Mats Holm 3NT N= 4 600 14.0/22.0
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Rutger Persson - Claes Nilsson 6 N-1 6 -100 5.0/31.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Stefan Rosenberg - Mats Ekdahl 4 N-1 8 -100 5.0/31.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Jan Öhman - Gunnar Olsson 4 N-1 D -100 5.0/31.0
Anders Freij - Peter Juhlin Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 7 S-1 D -100 5.0/31.0
Lisbeth Bengtsson - Ann-Christin Quist Thomas Davy - Karen Nielsen 4 N-1 4 -100 5.0/31.0
Monica Gilhorn - Mona Berge Bo Månsson - Sonja Christensson 4 N-1 8 -100 5.0/31.0
Peter Moricz - Kjell Åke Nilsson     - 22.7/-