Kommande tävlingar
04/05
Kerstin Strandbergs Minne - IA
08/05
Riksläger - Ljungskile
08/05
Final
Rapporterade tävlingar
29/03
Trosa BS Guld
23/03
Laholmsguldet 2024
17/02
Munka Ljungby Guld
Hem
Information
Bli medlem
Kansli/Kontaktinformation
Bridgens Dag
Disciplinnämnden
Förslag Spader
Förtjänsttecken
Forum
Länkar
Hjärtstartare
Prislistor, banner
Registrera I-medlemmar
Regler och bestämmelser
Sitekarta
Spader - versionshistorik
Styrelsen
Vanliga frågor (FAQ)/Manual Spader
Ladda upp filer
Dokument, blanketter och filer
Medlem
MK informerar
Filmklipp
Budproblemet
Fotoalbum
Hjärtstartare
Juniorer
Materialcentralen
Medlemsavgift
Medlem på nätet
SysKon
Profilen
Sök medlem
Årets Klubbledare
You Tube
Tidningen Bridge
Tävling
TK Informerar
Kalender
Allsvenskan
Bridge på Internet
Bridgefestival
EM
Guldtävlingar/Spelprogram
JNM
Juniorfonden
Juniorer
Lagboken
Medaljer EM/VM/OS/WMSG
Landslag
Lagkommissionen
Nya Mästare
NM
Regler och Bestämmelser
SM-finaler/finalplatsfördelningar
Svenska Cupen
Stena Line Cup
SM-Lag
Spel för mindre rutinerade
Simultantävlingar
Svenska Mästare
Tävlingsledare
Tävlingsledare, Elit
Veckans Giv
VM
WMSG/OS
Utbildning
Om utbildning
Arrangera provbridge
Bridgemate
Bridgekurser
Bridgelärare
Kommande utbildningar
Klubbfunktionär
Lär Dig Spela Bridge
Minikurser
Material för nybörjarkurser
Rekryten
Ruter
SISU
Spader
Teckenspråkslexikon
Tävlingsledare
Utbildningsplan
Ruter
Kalender
Sök
Uppsalabridgen
»
IAF Uppsala lagguld Rond 12
[Föregående]
[Alla givar]
[Nästa]
[Tävlingsinfo]
[Simultan]
[PBN]
Uppsalabridgen
IAF Uppsala lagguld Rond 12
Bricka 9
Uppsalabridgen, Sverige 2017.11.19
Nord giv
Ö-V i zon
97
K753
Kkn102
764
108
Ekn86
E743
Dkn10
654
D92
D986
532
EKDkn32
104
5
EK98
Nord-Syd
Öst-Väst
Kontrakt
Utspel
Resultat
NS/ÖV
Simon Ekenberg - Linus Dahlström
Kenneth Meijneken - Leif Ernstsson
2
D Ö-2
E
500
65.00/-65.00
Kjell Staffas - Jan Matsson
Patrik Rimstedt - Stefan Jönsson
4
S+2
D
480
46.00/-46.00
Mattias Weiler - Kristin Nedlich
Suzanne Lemborn - Lars Kennethsson
3NT N+2
8
460
21.00/-21.00
Kent Johansson - Mikael Westerlund
Maria Grönkvist - Catharina Ahlesved
4
S+1
D
450
20.00/-20.00
Lars Goldberg - UllaBritt Goldberg
Peter Swensson - Peder Linder
4
S+1
D
450
20.00/-20.00
Tobias Bende - Sara Wrige
Erik Fryklund - Daniel Sivelind
4
S+1
D
450
20.00/-20.00
Peter Backlund - Eva-Liss Göthe
Cristina Ringström - Per Gjellan
4
S+1
D
450
20.00/-20.00
Per Clarin - Torbjörn Gustavsson
PG Eliasson - Anders Morath
4
S+1
D
450
20.00/-20.00
Thomas Brehmer - Johan Grönkvist
Göran Selldén - Jim Nielsen
4
S+1
D
450
20.00/-20.00
Bo Sundström - Carina Sjöblom
Olle Wademark - Jan Selberg
4
S+1
D
450
20.00/-20.00
Niklas Warne - Krister Ahlesved
Börje Dahlberg - Robin Björkstrand
4
S+1
8
450
20.00/-20.00
Kent Maltein - Ted Olows
Sara Asplund Sivelind - Karl Asplund
4
S+1
D
450
20.00/-20.00
Thomas Ivarsson - Ulf Nohrén
Ia Börling - Linnea Edlund
4
S+1
D
450
20.00/-20.00
Mikael Björin - Göran Westin
Tommy Gullberg - Madeleine Swanström
4
S+1
D
450
20.00/-20.00
Lars Ramquist - Frank Westman
Hans Vestergren - Anders Johansson
4
S+1
D
450
20.00/-20.00
Tommy Jansson - Leif Kjellberg
Sanna Clementsson - Mats Pettersson
4
S+1
D
450
20.00/-20.00
Håkan Johansson - Gunnar Sjökvist
Johannes Matsson - Daniel Anteryd
3NT N+1
2
430
-9.00/9.00
Johnny Östberg - Christer Bjäring
Anna Zack Efraimsson - Bengt-Erik Efraimsson
4
S=
D
420
-9.00/9.00
Johan Upmark - Marion Michielsen
Jan Gutenwik - Håkan Tjärnemo
4
S=
D
420
-9.00/9.00
Per Östlund - Robert Bäck
Jonas Petersson - Tommy Bergdahl
4
S=
D
420
-9.00/9.00
Daniel Eriksson - Rolf Scherdin
Lars Ericson - Stefan Westlund
4
S=
5
420
-9.00/9.00
Gudrun Strandberg - Ylva Strandberg
K-G Wanngård - Mattias Jonsson
4
S=
D
420
-9.00/9.00
Per Jansson - John-Erik Hörnfeldt
Erika Rodin - Emanuel Unge
4
S=
D
420
-9.00/9.00
Hans Olsson - Bengt PÃ¥lsson
Jessica Larsson - Geir Helgemo
4
S=
D
420
-9.00/9.00
Lars Olsson - Joakim Möller
Nils Åhlén - Eva Gunnarsson
4
N=
8
420
-9.00/9.00
Kjell Hedman - Jenny Evelius-Nohrén
Pär Ol-Mårs - Göran Andersson
4
S=
D
420
-9.00/9.00
Mikael Grönkvist - Teo Bodin
Staffan Hedman - Andreas Westman
3NT N=
3
400
-37.00/37.00
Magnus Ekman - Peter Carlsson
Hans Kvick - Christer Eriksson
3NT N=
8
400
-37.00/37.00
Göran Rångevall - Leif Rångevall
Patric Örnfjärd - Peggy Nyholm
3NT N=
8
400
-37.00/37.00
Gerhard Jörgensen - Leif Ruthström
Mats Johansson - Rolf Westman
3
S+1
D
170
-191.00/191.00
-
-/-
-
-/-