Kommande tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Söndag partävling med hcp Max 54 par TL Anders 2017-11-19 [Tävlingsinfo] [PBN]
BK Bridgehuset

Söndag partävling med hcp Max 54 par TL Anders 2017-11-19

Bricka 1

BK Bridgehuset, Sverige 2017.11.19

? ?
Nord giv
ingen i zon
?
kn1092
864
K85
D42
?
KD864
7
ED102
K107
?
E5
Kkn53
kn7643
kn5
?
73
ED1092
9
E9863

Optimalt kontrakt: 4 Ö= -130
 NT
N73755
S73755
Ö510685
V510585
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bo Gullberg - Ingrid Gullberg Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 2 S= K 110 8.0/0.0
Stig Unoson - Sonja Lindblom Johnny Nielsen - Dennis Alsensjö 2 S-1 K -50 6.0/2.0
Anita Persson - Susanne Ramel Kristin Ekholm - Anders Nordberg 3 S-2 K -100 4.0/4.0
Jan Eriksson - Jane Girdo Carl-Johan Möncke - Carl-Gustav Möncke 2 Ö= 8 -110 2.0/6.0
Ulla Öberg - Anne-Catherine Svenning Bodil Wikström - Ulla Lundström 1NT Ö+2 9 -150 0.0/8.0
Magnus Friberg - Mats Ryderheim     - 4.1/-

Bricka 2

BK Bridgehuset, Sverige 2017.11.19

? ?
Öst giv
N-S i zon
#
Kkn10854
D1084
Ekn
6
#
2
9
10876532
10942
#
D96
E752
KD4
kn73
#
E73
Kkn63
9
EKD85

Optimalt kontrakt: 7D Ö-5 1100
 NT
N115121110
S115121110
Ö28111
V28111
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Jan Eriksson - Jane Girdo Carl-Johan Möncke - Carl-Gustav Möncke 4D N+1 K 990 8.0/0.0
Anita Persson - Susanne Ramel Kristin Ekholm - Anders Nordberg 4 N+1 2 650 5.0/3.0
Bo Gullberg - Ingrid Gullberg Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 4 N+1 E 650 5.0/3.0
Stig Unoson - Sonja Lindblom Johnny Nielsen - Dennis Alsensjö 4 N= E 620 2.0/6.0
Ulla Öberg - Anne-Catherine Svenning Bodil Wikström - Ulla Lundström 4 S-1 10 -100 0.0/8.0
Magnus Friberg - Mats Ryderheim     - 4.1/-

Bricka 3

BK Bridgehuset, Sverige 2017.11.19

? ?
Syd giv
Ö-V i zon
#
D108
964
987
E976
#
2
KDkn
E106542
K102
#
EK7654
E85
Kkn
D4
#
kn93
10732
D3
kn853

Optimalt kontrakt: 6NT V= -1440
 NT
N30221
S30221
Ö1012111112
V1012111112
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Anita Persson - Susanne Ramel Kristin Ekholm - Anders Nordberg 2 Ö+3 5 -200 7.0/1.0
Bo Gullberg - Ingrid Gullberg Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 2 Ö+3 7 -200 7.0/1.0
Stig Unoson - Sonja Lindblom Johnny Nielsen - Dennis Alsensjö 4 Ö+1 3 -650 4.0/4.0
Ulla Öberg - Anne-Catherine Svenning Bodil Wikström - Ulla Lundström 5 Ö+1 3 -680 2.0/6.0
Jan Eriksson - Jane Girdo Carl-Johan Möncke - Carl-Gustav Möncke 6NT V= 9 -1440 0.0/8.0
Magnus Friberg - Mats Ryderheim     - 4.1/-

Bricka 4

BK Bridgehuset, Sverige 2017.11.19

? ?
Väst giv
alla i zon
#
10953
872
92
D1096
#
K864
EKD64
E8
54
#
Dkn7
kn10
Dkn543
Ekn3
#
E2
953
K1076
K872

Optimalt kontrakt: 5NT Ö= -660
 NT
N63222
S63222
Ö710111111
V71011109
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bodil Wikström - Ulla Lundström Anita Persson - Susanne Ramel 3NT Ö-1 2 100 8.0/0.0
Jan Eriksson - Jane Girdo Kristin Ekholm - Anders Nordberg 3NT Ö= 2 -600 6.0/2.0
Ulla Öberg - Anne-Catherine Svenning Stig Unoson - Sonja Lindblom 3NT Ö+1 2 -630 3.0/5.0
Bo Gullberg - Ingrid Gullberg Carl-Johan Möncke - Carl-Gustav Möncke 3NT Ö+1 2 -630 3.0/5.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Magnus Friberg - Mats Ryderheim 3NT Ö+2 6 -660 0.0/8.0
Johnny Nielsen - Dennis Alsensjö     - -/4.5

Bricka 5

BK Bridgehuset, Sverige 2017.11.19

? ?
Nord giv
N-S i zon
#
E86

Dkn32
K97642
#
KD109
987
K87
ED5
#
4
K1065432
10
kn1083
#
kn7532
EDkn
E9654

Optimalt kontrakt: 5D Ö-3 500
 NT
N610597
S7105108
Ö63836
V62836
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Ulla Öberg - Anne-Catherine Svenning Stig Unoson - Sonja Lindblom 3 Ö-1 6 50 8.0/0.0
Bodil Wikström - Ulla Lundström Anita Persson - Susanne Ramel 4 S-1 7 -100 6.0/2.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Magnus Friberg - Mats Ryderheim 2 Ö= 5 -110 4.0/4.0
Bo Gullberg - Ingrid Gullberg Carl-Johan Möncke - Carl-Gustav Möncke 4D S-2 9 -500 2.0/6.0
Jan Eriksson - Jane Girdo Kristin Ekholm - Anders Nordberg 4D S-3 7 -800 0.0/8.0
Johnny Nielsen - Dennis Alsensjö     - -/4.5

Bricka 6

BK Bridgehuset, Sverige 2017.11.19

? ?
Öst giv
Ö-V i zon
#
kn863
Ekn
ED6
kn1085
#
7
D1096542
K10
K43
#
D104
K873
kn97
962
#
EK952

85432
ED7

Optimalt kontrakt: 6 S= 920
 NT
N12116119
S12116119
Ö12722
V12722
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bodil Wikström - Ulla Lundström Anita Persson - Susanne Ramel 4 S= 9 420 4.0/4.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Magnus Friberg - Mats Ryderheim 4 S= 9 420 4.0/4.0
Jan Eriksson - Jane Girdo Kristin Ekholm - Anders Nordberg 4 S= 7 420 4.0/4.0
Ulla Öberg - Anne-Catherine Svenning Stig Unoson - Sonja Lindblom 4 S= D 420 4.0/4.0
Bo Gullberg - Ingrid Gullberg Carl-Johan Möncke - Carl-Gustav Möncke 4 S= 9 420 4.0/4.0
Johnny Nielsen - Dennis Alsensjö     - -/4.5

Bricka 7

BK Bridgehuset, Sverige 2017.11.19

? ?
Syd giv
alla i zon
#
K82
52
Kkn2
kn9432
#
kn104
KD10
ED
EKD65
#
953
8764
109653
8
#
ED76
Ekn93
874
107

Optimalt kontrakt: 2NT S= 120
 NT
N76787
S76788
Ö67655
V67655
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bodil Wikström - Ulla Lundström Kristin Ekholm - Anders Nordberg 3NT V-2 5 200 6.0/2.0
Bo Gullberg - Ingrid Gullberg Anita Persson - Susanne Ramel 3NT V-2 2 200 6.0/2.0
Johnny Nielsen - Dennis Alsensjö Magnus Friberg - Mats Ryderheim 2NT V-2 3 200 6.0/2.0
Stig Unoson - Sonja Lindblom Jan Eriksson - Jane Girdo 3 V-1 5 100 1.0/7.0
Carl-Johan Möncke - Carl-Gustav Möncke Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 2NT V-1 2 100 1.0/7.0
Ulla Öberg - Anne-Catherine Svenning     - 3.0/-

Bricka 8

BK Bridgehuset, Sverige 2017.11.19

? ?
Väst giv
ingen i zon
#
kn1073
K108
D1063
D5
#
D9842
742
K54
E9
#
K6
E963
Ekn9
K732
#
E5
Dkn5
872
kn10864

Optimalt kontrakt: 2 V= -110
 NT
N65555
S65555
Ö78887
V78887
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bodil Wikström - Ulla Lundström Kristin Ekholm - Anders Nordberg 3NT Ö-3 Kn 150 7.0/1.0
Carl-Johan Möncke - Carl-Gustav Möncke Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 3NT Ö-3 Kn 150 7.0/1.0
Stig Unoson - Sonja Lindblom Jan Eriksson - Jane Girdo 2NT Ö-1 4 50 3.0/5.0
Johnny Nielsen - Dennis Alsensjö Magnus Friberg - Mats Ryderheim 3NT Ö-1 7 50 3.0/5.0
Bo Gullberg - Ingrid Gullberg Anita Persson - Susanne Ramel 2NT Ö= Kn -120 0.0/8.0
Ulla Öberg - Anne-Catherine Svenning     - 3.0/-

Bricka 9

BK Bridgehuset, Sverige 2017.11.19

? ?
Nord giv
Ö-V i zon
#
K84
kn1084
82
kn643
#
965
KD976
D53
E7
#
732
532
E94
KD105
#
EDkn10
E
Kkn1076
982

Optimalt kontrakt: 2 N= 90
 NT
N68576
S68576
Ö75757
V75747
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Stig Unoson - Sonja Lindblom Jan Eriksson - Jane Girdo 3 V-3 4 300 8.0/0.0
Bo Gullberg - Ingrid Gullberg Anita Persson - Susanne Ramel 3 V-2 2 200 6.0/2.0
Johnny Nielsen - Dennis Alsensjö Magnus Friberg - Mats Ryderheim 2 S= E 110 4.0/4.0
Carl-Johan Möncke - Carl-Gustav Möncke Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 1 S-1 E -50 2.0/6.0
Bodil Wikström - Ulla Lundström Kristin Ekholm - Anders Nordberg 2 S-2 E -100 0.0/8.0
Ulla Öberg - Anne-Catherine Svenning     - 3.0/-

Bricka 10

BK Bridgehuset, Sverige 2017.11.19

? ?
Öst giv
alla i zon
#
Kkn52
K652
8432
9
#
963
1094
Dkn65
KD2
#
874
E
K109
E87653
#
ED10
Dkn873
E7
kn104

Optimalt kontrakt: 5D Ö-2 500
 NT
N441095
S441095
Ö97337
V97337
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bo Gullberg - Ingrid Gullberg Jan Eriksson - Jane Girdo 3 S+1 K 170 6.0/2.0
Johnny Nielsen - Dennis Alsensjö Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 2 S+2 K 170 6.0/2.0
Kristin Ekholm - Anders Nordberg Stig Unoson - Sonja Lindblom 3 S+1 K 170 6.0/2.0
Ulla Öberg - Anne-Catherine Svenning Magnus Friberg - Mats Ryderheim 2 S+1 D 140 2.0/6.0
Anita Persson - Susanne Ramel Carl-Johan Möncke - Carl-Gustav Möncke 2 Ö+1 D -110 0.0/8.0
Bodil Wikström - Ulla Lundström     - -/5.4

Bricka 11

BK Bridgehuset, Sverige 2017.11.19

? ?
Syd giv
ingen i zon
#
Kkn862
E75
ED54
4
#
94
kn1063
K876
K82
#
753
KD8
102
Dkn753
#
ED10
942
kn93
E1096

Optimalt kontrakt: 4NT S= 430
 NT
N71081010
S71081010
Ö63523
V63523
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Anita Persson - Susanne Ramel Carl-Johan Möncke - Carl-Gustav Möncke 4 N= 3 420 4.0/4.0
Ulla Öberg - Anne-Catherine Svenning Magnus Friberg - Mats Ryderheim 4 N= 3 420 4.0/4.0
Bo Gullberg - Ingrid Gullberg Jan Eriksson - Jane Girdo 4 N= 7 420 4.0/4.0
Johnny Nielsen - Dennis Alsensjö Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 4 N= 8 420 4.0/4.0
Kristin Ekholm - Anders Nordberg Stig Unoson - Sonja Lindblom 4 N= 10 420 4.0/4.0
Bodil Wikström - Ulla Lundström     - -/5.4

Bricka 12

BK Bridgehuset, Sverige 2017.11.19

? ?
Väst giv
N-S i zon
#
D10973
Kkn2
KD4
32
#
Ekn
E
kn732
D98765
#
86
D87654
E986
K
#
K542
1093
105
Ekn104

Optimalt kontrakt: 3 V= -110
 NT
N54587
S64588
Ö79755
V79755
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Anita Persson - Susanne Ramel Carl-Johan Möncke - Carl-Gustav Möncke 3 N= K 140 7.0/1.0
Johnny Nielsen - Dennis Alsensjö Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 2 N+1 E 140 7.0/1.0
Ulla Öberg - Anne-Catherine Svenning Magnus Friberg - Mats Ryderheim 3 Ö-2 4 100 3.0/5.0
Bo Gullberg - Ingrid Gullberg Jan Eriksson - Jane Girdo 4 Ö-2 E 100 3.0/5.0
Kristin Ekholm - Anders Nordberg Stig Unoson - Sonja Lindblom 3 Ö-1 4 50 0.0/8.0
Bodil Wikström - Ulla Lundström     - -/5.4

Bricka 13

BK Bridgehuset, Sverige 2017.11.19

? ?
Nord giv
alla i zon
#
D1074
EK7
D86
EK2
#
kn3
D105432
432
D4
#
EK85
96
E
1098765
#
962
kn8
Kkn10975
kn3

Optimalt kontrakt: 3NT N= 600
 NT
N59579
S59579
Ö74754
V74754
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Magnus Friberg - Mats Ryderheim Stig Unoson - Sonja Lindblom 3NT N+1 10 630 6.0/2.0
Ulla Öberg - Anne-Catherine Svenning Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 3NT N+1 10 630 6.0/2.0
Johnny Nielsen - Dennis Alsensjö Carl-Johan Möncke - Carl-Gustav Möncke 3NT N+1 5 630 6.0/2.0
Bodil Wikström - Ulla Lundström Bo Gullberg - Ingrid Gullberg 2NT S+2 2 180 2.0/6.0
Jan Eriksson - Jane Girdo Anita Persson - Susanne Ramel 3 S= 8 110 0.0/8.0
Kristin Ekholm - Anders Nordberg     - 3.8/-

Bricka 14

BK Bridgehuset, Sverige 2017.11.19

? ?
Öst giv
ingen i zon
#
62
D982
kn5
EKDkn7
#
Dkn9
1043
E643
1043
#
EK873
65
108
9865
#
1054
EKkn7
KD972
2

Optimalt kontrakt: 4 S= 420
 NT
N10101077
S10101077
Ö32164
V32164
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bodil Wikström - Ulla Lundström Bo Gullberg - Ingrid Gullberg 4 N= E 420 5.0/3.0
Magnus Friberg - Mats Ryderheim Stig Unoson - Sonja Lindblom 4 S= 9 420 5.0/3.0
Jan Eriksson - Jane Girdo Anita Persson - Susanne Ramel 4 N= E 420 5.0/3.0
Johnny Nielsen - Dennis Alsensjö Carl-Johan Möncke - Carl-Gustav Möncke 4 N= E 420 5.0/3.0
Ulla Öberg - Anne-Catherine Svenning Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 4 S-1 D -50 0.0/8.0
Kristin Ekholm - Anders Nordberg     - 3.8/-

Bricka 15

BK Bridgehuset, Sverige 2017.11.19

? ?
Syd giv
N-S i zon
#
E92
D104
E9
kn9853
#
D1074
975
1064
K76
#
K865
Ekn2
kn85
D104
#
kn3
K863
KD732
E2

Optimalt kontrakt: 3 S= 140
 NT
N99978
S99978
Ö44454
V44454
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Johnny Nielsen - Dennis Alsensjö Carl-Johan Möncke - Carl-Gustav Möncke 3NT N= 5 600 8.0/0.0
Bodil Wikström - Ulla Lundström Bo Gullberg - Ingrid Gullberg 1NT N+2 5 150 5.0/3.0
Ulla Öberg - Anne-Catherine Svenning Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 2NT N+1 5 150 5.0/3.0
Magnus Friberg - Mats Ryderheim Stig Unoson - Sonja Lindblom 2 V-2 D 100 2.0/6.0
Jan Eriksson - Jane Girdo Anita Persson - Susanne Ramel 4 S-1 7 -100 0.0/8.0
Kristin Ekholm - Anders Nordberg     - 3.8/-

Bricka 16

BK Bridgehuset, Sverige 2017.11.19

? ?
Väst giv
Ö-V i zon
#
K4
kn105
EKkn2
Kkn87
#
E1093
KD9
D104
942
#
D862
E
9753
D1053
#
kn75
876432
86
E6

Optimalt kontrakt: 3 N= 140
 NT
N77966
S77966
Ö65466
V65466
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Ulla Öberg - Anne-Catherine Svenning Carl-Johan Möncke - Carl-Gustav Möncke 2 Ö-2 4 200 8.0/0.0
Bodil Wikström - Ulla Lundström Jan Eriksson - Jane Girdo 2 N+1 E 140 3.0/5.0
Stig Unoson - Sonja Lindblom Bo Gullberg - Ingrid Gullberg 2 N+1 3 140 3.0/5.0
Anita Persson - Susanne Ramel Johnny Nielsen - Dennis Alsensjö 2 N+1 3 140 3.0/5.0
Kristin Ekholm - Anders Nordberg Magnus Friberg - Mats Ryderheim 2 N+1 3 140 3.0/5.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg     - 3.0/-

Bricka 17

BK Bridgehuset, Sverige 2017.11.19

? ?
Nord giv
ingen i zon
#
Ekn962
E1076
E
962
#
KD843
D43
K76
K8
#
5
K852
D108432
43
#
107
kn9
kn95
EDkn1075

Optimalt kontrakt: 4 N= 130
 NT
N105777
S105787
Ö27655
V38655
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kristin Ekholm - Anders Nordberg Magnus Friberg - Mats Ryderheim 2NT S+2 4 180 8.0/0.0
Bodil Wikström - Ulla Lundström Jan Eriksson - Jane Girdo 3 Ö-3 10 150 6.0/2.0
Stig Unoson - Sonja Lindblom Bo Gullberg - Ingrid Gullberg 1NT S+1 K 120 4.0/4.0
Anita Persson - Susanne Ramel Johnny Nielsen - Dennis Alsensjö 3 N-1 4 -50 1.0/7.0
Ulla Öberg - Anne-Catherine Svenning Carl-Johan Möncke - Carl-Gustav Möncke 5 S-1 K -50 1.0/7.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg     - 3.0/-

Bricka 18

BK Bridgehuset, Sverige 2017.11.19

? ?
Öst giv
N-S i zon
#
754
E73
6543
852
#
E
D8
KDkn1082
KD63
#
K2
10642
E97
kn1094
#
Dkn109863
Kkn95

E7

Optimalt kontrakt: 5D Ö-1 100
 NT
N426105
S426105
Ö910738
V910738
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Stig Unoson - Sonja Lindblom Bo Gullberg - Ingrid Gullberg 3 S+1 E 170 8.0/0.0
Bodil Wikström - Ulla Lundström Jan Eriksson - Jane Girdo 4 V= 7 -130 5.0/3.0
Ulla Öberg - Anne-Catherine Svenning Carl-Johan Möncke - Carl-Gustav Möncke 4 V= 7 -130 5.0/3.0
Anita Persson - Susanne Ramel Johnny Nielsen - Dennis Alsensjö 3 V+2 5 -150 2.0/6.0
Kristin Ekholm - Anders Nordberg Magnus Friberg - Mats Ryderheim 5D N-3 E -800 0.0/8.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg     - 3.0/-

Bricka 19

BK Bridgehuset, Sverige 2017.11.19

? ?
Syd giv
Ö-V i zon
#
653
K94
ED763
98
#
kn42
EDkn32
kn9
ED4
#
EKD9
7
K842
kn1052
#
1087
10865
105
K763

Optimalt kontrakt: 5 V= -650
 NT
N23323
S23323
Ö1110101110
V1110101110
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kristin Ekholm - Anders Nordberg Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 1NT V+4 6 -210 8.0/0.0
Stig Unoson - Sonja Lindblom Bodil Wikström - Ulla Lundström 3NT Ö+2 10 -660 3.0/5.0
Carl-Johan Möncke - Carl-Gustav Möncke Magnus Friberg - Mats Ryderheim 3NT Ö+2 10 -660 3.0/5.0
Jan Eriksson - Jane Girdo Johnny Nielsen - Dennis Alsensjö 3NT V+2 6 -660 3.0/5.0
Ulla Öberg - Anne-Catherine Svenning Anita Persson - Susanne Ramel 3NT Ö+2 6 -660 3.0/5.0
Bo Gullberg - Ingrid Gullberg     - -/4.5

Bricka 20

BK Bridgehuset, Sverige 2017.11.19

? ?
Väst giv
alla i zon
#
K64
9
kn62
E109863
#
Dkn853
Kkn742
E8
2
#
E102
D65
754
KDkn5
#
97
E1083
KD1093
74

Optimalt kontrakt: 3 V= -140
 NT
N77333
S77333
Ö66997
V66997
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Jan Eriksson - Jane Girdo Johnny Nielsen - Dennis Alsensjö 5 V-1 E 100 8.0/0.0
Kristin Ekholm - Anders Nordberg Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 2 V+1 9 -140 6.0/2.0
Stig Unoson - Sonja Lindblom Bodil Wikström - Ulla Lundström 3 V+1 9 -170 4.0/4.0
Ulla Öberg - Anne-Catherine Svenning Anita Persson - Susanne Ramel 4 V= 9 -620 2.0/6.0
Carl-Johan Möncke - Carl-Gustav Möncke Magnus Friberg - Mats Ryderheim 4 V+1 E -650 0.0/8.0
Bo Gullberg - Ingrid Gullberg     - -/4.5

Bricka 21

BK Bridgehuset, Sverige 2017.11.19

? ?
Nord giv
N-S i zon
#
Dkn643
D82
KD7
kn2
#
E75
E963
1053
754
#
10
Kkn
kn984
EKD983
#
K982
10754
E62
106

Optimalt kontrakt: 3NT Ö= -400
 NT
N34673
S34673
Ö108759
V108759
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Carl-Johan Möncke - Carl-Gustav Möncke Magnus Friberg - Mats Ryderheim 3 N-1 E -100 7.0/1.0
Kristin Ekholm - Anders Nordberg Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 2 N-1 E -100 7.0/1.0
Stig Unoson - Sonja Lindblom Bodil Wikström - Ulla Lundström 4 Ö= K -130 2.0/6.0
Jan Eriksson - Jane Girdo Johnny Nielsen - Dennis Alsensjö 4 Ö= E -130 2.0/6.0
Ulla Öberg - Anne-Catherine Svenning Anita Persson - Susanne Ramel 3 Ö+1 2 -130 2.0/6.0
Bo Gullberg - Ingrid Gullberg     - -/4.5

Bricka 22

BK Bridgehuset, Sverige 2017.11.19

? ?
Öst giv
Ö-V i zon
#
6
kn93
EKD95
Kkn76
#
E109752
E104
2
E52
#
843
8765
1076
984
#
KDkn
KD2
kn843
D103

Optimalt kontrakt: 4NT S= 430
 NT
N10109710
S10109710
Ö33463
V33463
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bodil Wikström - Ulla Lundström Johnny Nielsen - Dennis Alsensjö 3NT S+1 9 430 7.0/1.0
Anita Persson - Susanne Ramel Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 3NT S+1 7 430 7.0/1.0
Carl-Johan Möncke - Carl-Gustav Möncke Kristin Ekholm - Anders Nordberg 3NT S= 7 400 4.0/4.0
Ulla Öberg - Anne-Catherine Svenning Jan Eriksson - Jane Girdo 3 S+1 4 130 2.0/6.0
Magnus Friberg - Mats Ryderheim Bo Gullberg - Ingrid Gullberg 6 S-2 E -100 0.0/8.0
Stig Unoson - Sonja Lindblom     - -/3.9

Bricka 23

BK Bridgehuset, Sverige 2017.11.19

? ?
Syd giv
alla i zon
#
E5
ED93
K542
KDkn
#
D6
652
ED10
108763
#
kn109873
1074
63
52
#
K42
Kkn8
kn987
E94

Optimalt kontrakt: 5NT S= 660
 NT
N101111811
S101111811
Ö32252
V32252
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bodil Wikström - Ulla Lundström Johnny Nielsen - Dennis Alsensjö 6NT S= E 1440 7.0/1.0
Carl-Johan Möncke - Carl-Gustav Möncke Kristin Ekholm - Anders Nordberg 6NT S= E 1440 7.0/1.0
Ulla Öberg - Anne-Catherine Svenning Jan Eriksson - Jane Girdo 3NT N+1 Kn 630 4.0/4.0
Magnus Friberg - Mats Ryderheim Bo Gullberg - Ingrid Gullberg 6 S-1 D -100 1.0/7.0
Anita Persson - Susanne Ramel Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 6NT S-1 3 -100 1.0/7.0
Stig Unoson - Sonja Lindblom     - -/3.9

Bricka 24

BK Bridgehuset, Sverige 2017.11.19

? ?
Väst giv
ingen i zon
#
10943
E62
Kkn4
ED2
#
Dkn8
854
852
kn1086
#
EK2
KD3
D63
K753
#
765
kn1097
E1097
94

Optimalt kontrakt: 2 N= 90
 NT
N68777
S57776
Ö75655
V75655
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Carl-Johan Möncke - Carl-Gustav Möncke Kristin Ekholm - Anders Nordberg 2 S= 6 110 8.0/0.0
Bodil Wikström - Ulla Lundström Johnny Nielsen - Dennis Alsensjö 1NT Ö-1 Kn 50 6.0/2.0
Magnus Friberg - Mats Ryderheim Bo Gullberg - Ingrid Gullberg 1NT Ö= 7 -90 3.0/5.0
Anita Persson - Susanne Ramel Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 1NT Ö= 5 -90 3.0/5.0
Ulla Öberg - Anne-Catherine Svenning Jan Eriksson - Jane Girdo 1NT Ö+1 7 -120 0.0/8.0
Stig Unoson - Sonja Lindblom     - -/3.9