Kommande tävlingar
10/04 Inställd ... Trosa BS -Guld
13/04 Inställd ... Rimbo BK - Påskgu
09/05 Inställd ... Kerstin Strandber
Rapporterade tävlingar
24/07 Swedish Open Junior Pairs - Om
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » måndag scratch 2017-09-11 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

måndag scratch 2017-09-11

Bricka 8

BK Bridgehuset, Sverige 2017.09.11

Väst giv
ingen i zon
632
97532
D94
Kkn
KD5
K86
862
10763
Ekn74
Ekn104
kn105
E9
1098
D
EK73
D8542

Optimalt kontrakt: 3NT V= -400
 NT
N76544
S76544
Ö67899
V67899
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist Birgit Hartman - Elsa Olsson 2 Ö-1 E 50 30/0
Karen Nielsen - Berit Linse Mona Andersson - Gun Jensen-Carlén 1NT Ö+1 E -120 25/5
Majvie Härstedt - Kerstin Härstedt Helen Roos - Arne Bojesson 1NT V+1 9 -120 25/5
Susanne Ramel - Grete Derand Hans Ryning - Gösta Wiik 2NT Ö= 3 -120 25/5
Gunlis Åberg - Ulla Öberg Hans Henrik Ramel - Jan Stellinger 2NT Ö= E -120 25/5
Lars Becklén - Kjell Åke Nilsson Mats Holm - Klas Bellander 1NT Ö+2 E -150 11/19
Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson Christer Ekberg - Claudia Sjöberg 1NT Ö+2 8 -150 11/19
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 2NT Ö+1 2 -150 11/19
Yvonne Tolf - Jeanette Svensson Bodil Wikström - Niusia Lichtman 1NT Ö+2 3 -150 11/19
Anne-Catherine Svenning - Eva Persson Ulla Borgström - Monica Wester 1NT Ö+2 4 -150 11/19
Mari Segerberg - Kerstin Boberg Kerstin Schlyter-Sunnerholm - Lars-Åke Larsmyr 2NT Ö+1 10 -150 11/19
Ulf Ohlsson - Marianne Olsson Bibi Jönsson - Willy Landgren 2NT V+1 E -150 11/19
Ingegerd Jeppsson - Monica Borg Ulf Schjånberg - Ulla Wästberg 1NT Ö+2 5 -150 11/19
Stig Unoson - Björn Klefbohm Ebba Ericsson - Ulla Regnér 1NT Ö+2 5 -150 11/19
Barbro Melander - Anders Nordberg Bengt Brynell - Lindgren Carl-Johan 2NT Ö+1 4 -150 11/19
Kerstin Degermark - Berith Rydnemalm Gunnar Olsson - Jan Öhman 1NT Ö+3 3 -180 0/30