Kommande tävlingar
10/04 Inställd ... Trosa BS -Guld
13/04 Inställd ... Rimbo BK - Påskgu
09/05 Inställd ... Kerstin Strandber
Rapporterade tävlingar
24/07 Swedish Open Junior Pairs - Om
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » måndag scratch 2017-09-11 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

måndag scratch 2017-09-11

Bricka 13

BK Bridgehuset, Sverige 2017.09.11

Nord giv
alla i zon
982
10532
K7
10852
EDkn4
987
kn52
kn73
5
KD6
E1098643
D9
K10763
Ekn4
D
EK64

Optimalt kontrakt: 2NT Ö= -120
 NT
N74775
S74775
Ö69668
V69667
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Mona Andersson - Gun Jensen-Carlén Majvie Härstedt - Kerstin Härstedt 1 S+1 3 110 30/0
Bengt Brynell - Lindgren Carl-Johan Kerstin Degermark - Berith Rydnemalm 3 Ö-1 E 100 28/2
Yvonne Tolf - Jeanette Svensson Mari Segerberg - Kerstin Boberg 2 Ö+1 E -110 26/4
Lars Becklén - Kjell Åke Nilsson Christer Ekberg - Claudia Sjöberg 2 Ö+2 E -130 21/9
Anne-Catherine Svenning - Eva Persson Bodil Wikström - Niusia Lichtman 3 Ö+1 5 -130 21/9
Ulf Ohlsson - Marianne Olsson Stig Unoson - Björn Klefbohm 3 Ö+1 E -130 21/9
Hans Henrik Ramel - Jan Stellinger Ulf Schjånberg - Ulla Wästberg 3 Ö+1 E -130 21/9
Gunlis Åberg - Ulla Öberg Hans Ryning - Gösta Wiik 4 Ö+1 E -150 16/14
Ulla Borgström - Monica Wester Helen Roos - Arne Bojesson 3 S-2 Kn -200 12/18
Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist Ebba Ericsson - Ulla Regnér 3 S-2 Kn -200 12/18
Susanne Ramel - Grete Derand Barbro Melander - Anders Nordberg 3 S-2 5 -200 12/18
Kerstin Schlyter-Sunnerholm - Lars-Åke Larsmyr Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 4 N-4 E -400 8/22
Karen Nielsen - Berit Linse Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 3NT V= 2 -600 6/24
Bibi Jönsson - Willy Landgren Ingegerd Jeppsson - Monica Borg 4D Ö= K -710 4/26
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Mats Holm - Klas Bellander 3D S-3 2 -800 2/28
Gunnar Olsson - Jan Öhman Birgit Hartman - Elsa Olsson 3D Ö+1 K -870 0/30