Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
BK Bridgehuset » Onsd 30/8 scratch 2017-08-30 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsd 30/8 scratch 2017-08-30

Bricka 6

BK Bridgehuset, Sverige 2017.08.30

Öst giv
Ö-V i zon
7
KD1092
KDkn94
94
EK5
753
E5
E8632
Dkn1043
E4
62
Kkn105
9862
kn86
10873
D7

Optimalt kontrakt: 7D S-6 -1400
 NT
N17711
S17711
Ö12551212
V12551212
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Christer Östberg - Jan Walhagen Sonja Christensson - Ing-Britt Jurén 2 Ö+1 7 -140 44/0
Monika Stenmo - Helena Cewers Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 3 Ö+1 3 -170 40/4
Håkan Linse - Arne Bojesson Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 4 V+2 K -170 40/4
Pekka Idman - Bengt Nilsson Marianne Andersson - Eva Landin 3 Ö+3 8 -170 40/4
Kent Hermansson - Lars Becklén Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 5 S-4 E -200 35/9
Bibi Jönsson - Willy Landgren Zalman Puterman - Maria Tendler 3 Ö+2 Kn -200 35/9
Jan-Erik Olsson - Anne-Catherine Svenning Terezia Lagerman - Bengt Rylander 3 Ö+3 6 -230 30/14
Mats Holm - Richard Korse Carin Millar - Bodil Mörnstad 2 Ö+4 3 -230 30/14
Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg 3 Ö+3 7 -230 30/14
Mats Andersson - Peter Moricz Lars G Svensson - Kerstin Degermark 5D N-3 5 -500 25/19
Jan Öhman - Gunnar Olsson Rutger Persson - Claes Nilsson 5D N-3 K -500 25/19
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 4 Ö= 3 -620 22/22
Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg Carl-Johan Möncke - Carl-Gustav Möncke 4 Ö+1 Kn -650 19/25
Gunilla Ljung - Gun Bellander Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman 5 Ö= 8 -650 19/25
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Ulla Borgström - Monica Wester 4 Ö+2 6 -680 9/35
Klas Bellander - Jan Clementsson Bengt Emanuelsson - Anders Freij 5 Ö+1 6 -680 9/35
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Christian Frisk - Mona Andersson 4 Ö+2 Kn -680 9/35
Rolf Bergström - Christer Löfgren Anders Olsson - Sten Ahlgren 4 V+2 6 -680 9/35
Britt Lindberg - Wiviann Hassel Mona Berge - Ulla Öberg 4 V+2 D -680 9/35
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin 4 Ö+2 Kn -680 9/35
Thomas Davy - Karen Nielsen Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard 4 Ö+2 D -680 9/35
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Svante Dahl - Lindgren Carl-Johan 4 Ö+2 6 -680 9/35
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Stig Unoson - Anita Hansson Lindvall 4 Ö+3 Kn -710 0/44