Kommande tävlingar
24/04 Anmälan till SM Lag semi
08/05 INSTÄLLD ... Guld-IAF - BK S:t
01/07 Ölandsveckan 2021 - INSTÄLLD
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Onsd 30/8 scratch 2017-08-30 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsd 30/8 scratch 2017-08-30

Bricka 23

BK Bridgehuset, Sverige 2017.08.30

Syd giv
alla i zon
D54
KD7
ED93
Kkn4
9762
102
1062
10975
Kkn8
E965
Kkn4
D32
E103
kn843
875
E86

Optimalt kontrakt: 4NT N= 630
 NT
N8810810
S88989
Ö54353
V54353
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bengt Emanuelsson - Anders Freij Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 1D Ö-3 3 800 44/0
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Britt Lindberg - Wiviann Hassel 3NT N+1 8 630 42/2
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Håkan Linse - Arne Bojesson 3NT N= 5 600 36/8
Ulla Borgström - Monica Wester Klas Bellander - Jan Clementsson 3NT N= 6 600 36/8
Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin Marianne Andersson - Eva Landin 3NT N= 6 600 36/8
Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard Margaretha Olsson - Göran Ekelund 3NT N= 4 600 36/8
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Svante Dahl - Lindgren Carl-Johan 3NT N= 4 600 36/8
Rolf Bergström - Christer Löfgren Terezia Lagerman - Bengt Rylander 2NT N+2 5 180 30/14
Christian Frisk - Mona Andersson Mats Andersson - Peter Moricz 2NT N+1 5 150 26/18
Jan Öhman - Gunnar Olsson Zalman Puterman - Maria Tendler 1NT S+2 10 150 26/18
Bibi Jönsson - Willy Landgren Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg 2NT N+1 5 150 26/18
Jan-Erik Olsson - Anne-Catherine Svenning Kent Hermansson - Lars Becklén 3NT N-1 5 -100 14/30
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 3NT N-1 5 -100 14/30
Lars G Svensson - Kerstin Degermark Monika Stenmo - Helena Cewers 3NT N-1 5 -100 14/30
Pekka Idman - Bengt Nilsson Sonja Christensson - Ing-Britt Jurén 3NT S-1 10 -100 14/30
Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman Rutger Persson - Claes Nilsson 3NT N-1 5 -100 14/30
Christer Östberg - Jan Walhagen Adam Wasserstrom - Karin Eresund 3NT N-1 5 -100 14/30
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Carl-Johan Möncke - Carl-Gustav Möncke 3NT N-1 5 -100 14/30
Thomas Davy - Karen Nielsen Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg 3NT N-1 5 -100 14/30
Gunilla Ljung - Gun Bellander Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand 3NT N-1 6 -100 14/30
Mona Berge - Ulla Öberg Anders Olsson - Sten Ahlgren 3NT N-3 6 -300 3/41
Carin Millar - Bodil Mörnstad Stig Unoson - Anita Hansson Lindvall 4 N-3 10 -300 3/41
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Mats Holm - Richard Korse 3NTD N-2 5 -500 0/44