Kommande tävlingar
24/04 Anmälan till SM Lag semi
08/05 INSTÄLLD ... Guld-IAF - BK S:t
01/07 Ölandsveckan 2021 - INSTÄLLD
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Onsd 30/8 scratch 2017-08-30 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsd 30/8 scratch 2017-08-30

Bricka 22

BK Bridgehuset, Sverige 2017.08.30

Öst giv
Ö-V i zon
E1063
Ekn2
43
E1097
kn842
10986
D865
6
KD
K3
Ekn1097
KDkn8
975
D754
K2
5432

Optimalt kontrakt: 2NT Ö= -120
 NT
N64665
S64665
Ö79778
V79778
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Jan-Erik Olsson - Anne-Catherine Svenning Ulla Borgström - Monica Wester 5 Ö-2 5 200 44/0
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Anders Olsson - Sten Ahlgren 3NT Ö-1 7 100 39/5
Kent Hermansson - Lars Becklén Monika Stenmo - Helena Cewers 3 Ö-1 5 100 39/5
Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard Sonja Christensson - Ing-Britt Jurén 3NT Ö-1 5 100 39/5
Rutger Persson - Claes Nilsson Björn Klefbohm - Magnus Friberg 3NT Ö-1 5 100 39/5
Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin Zalman Puterman - Maria Tendler 1 S-1 6 -50 33/11
Carl-Johan Möncke - Carl-Gustav Möncke Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand 2 N-1 K -50 33/11
Bibi Jönsson - Willy Landgren Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 1 N-2 K -100 30/14
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Håkan Linse - Arne Bojesson 2 Ö+1 5 -110 22/22
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Lars G Svensson - Kerstin Degermark 1 Ö+2 5 -110 22/22
Klas Bellander - Jan Clementsson Christian Frisk - Mona Andersson 2 Ö+1 5 -110 22/22
Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg Marianne Andersson - Eva Landin 3 Ö= 5 -110 22/22
Christer Östberg - Jan Walhagen Gunilla Ljung - Gun Bellander 3 Ö= 5 -110 22/22
Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg Pekka Idman - Bengt Nilsson 2 V+1 E -110 22/22
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Svante Dahl - Lindgren Carl-Johan 3 Ö= 5 -110 22/22
Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman Thomas Davy - Karen Nielsen 2NT Ö= 2 -120 14/30
Mona Berge - Ulla Öberg Stig Unoson - Anita Hansson Lindvall 3 Ö+1 9 -130 10/34
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Mats Holm - Richard Korse 2 V+2 3 -130 10/34
Carin Millar - Bodil Mörnstad Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 1 Ö+3 5 -130 10/34
Terezia Lagerman - Bengt Rylander Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 1NT Ö+2 9 -150 5/39
Bengt Emanuelsson - Anders Freij Rolf Bergström - Christer Löfgren 3 S-3 5 -150 5/39
Mats Andersson - Peter Moricz Britt Lindberg - Wiviann Hassel 3D S-2 6 -300 2/42
Jan Öhman - Gunnar Olsson Margaretha Olsson - Göran Ekelund 3NT V= 7 -600 0/44