Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
BK Bridgehuset » Onsd 30/8 scratch 2017-08-30 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsd 30/8 scratch 2017-08-30

Bricka 21

BK Bridgehuset, Sverige 2017.08.30

Nord giv
N-S i zon
kn943
D106
kn87
863
EK762
K8
K962
Dkn
108
Ekn943
D104
EK7
D5
752
E53
109542

Optimalt kontrakt: 6NT Ö= -990
 NT
N21131
S21131
Ö1012121012
V1012121012
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kent Hermansson - Lars Becklén Monika Stenmo - Helena Cewers 4 V-1 6 50 43/1
Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman Thomas Davy - Karen Nielsen 3NT Ö-1 2 50 43/1
Jan Öhman - Gunnar Olsson Margaretha Olsson - Göran Ekelund 2NT Ö+2 4 -180 40/4
Rutger Persson - Claes Nilsson Björn Klefbohm - Magnus Friberg 3NT Ö= 4 -400 38/6
Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg Marianne Andersson - Eva Landin 4 V= 7 -420 36/8
Mona Berge - Ulla Öberg Stig Unoson - Anita Hansson Lindvall 3NT Ö+1 5 -430 30/14
Carin Millar - Bodil Mörnstad Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 3NT Ö+1 9 -430 30/14
Terezia Lagerman - Bengt Rylander Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 3NT Ö+1 10 -430 30/14
Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard Sonja Christensson - Ing-Britt Jurén 3NT Ö+1 5 -430 30/14
Carl-Johan Möncke - Carl-Gustav Möncke Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand 3NT Ö+1 4 -430 30/14
Klas Bellander - Jan Clementsson Christian Frisk - Mona Andersson 3NT V+2 3 -460 20/24
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Mats Holm - Richard Korse 3NT Ö+2 10 -460 20/24
Bengt Emanuelsson - Anders Freij Rolf Bergström - Christer Löfgren 3NT Ö+2 2 -460 20/24
Bibi Jönsson - Willy Landgren Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 3NT V+2 3 -460 20/24
Christer Östberg - Jan Walhagen Gunilla Ljung - Gun Bellander 3NT Ö+2 2 -460 20/24
Jan-Erik Olsson - Anne-Catherine Svenning Ulla Borgström - Monica Wester 3NT Ö+3 5 -490 8/36
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Håkan Linse - Arne Bojesson 3NT Ö+3 10 -490 8/36
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Lars G Svensson - Kerstin Degermark 3NT Ö+3 10 -490 8/36
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Anders Olsson - Sten Ahlgren 3NT Ö+3 4 -490 8/36
Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin Zalman Puterman - Maria Tendler 3NT Ö+3 10 -490 8/36
Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg Pekka Idman - Bengt Nilsson 3NT Ö+3 4 -490 8/36
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Svante Dahl - Lindgren Carl-Johan 3NT Ö+3 3 -490 8/36
Mats Andersson - Peter Moricz Britt Lindberg - Wiviann Hassel 3NT Ö+4 4 -520 0/44