Kommande tävlingar
25/01 DM-veteraner
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
Rapporterade tävlingar
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
28/12 BK Allians - Guldtävling
07/12 Malmö BK - Guldtävling
BK Bridgehuset » Onsd 30/8 scratch 2017-08-30 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsd 30/8 scratch 2017-08-30

Bricka 2

BK Bridgehuset, Sverige 2017.08.30

Öst giv
N-S i zon
D98532
kn
K986
D7
kn7
EK9
E5
Kkn9532
E4
87542
1043
1084
K106
D1063
Dkn72
E6

Optimalt kontrakt: 4D Ö-1 100
 NT
N49594
S49596
Ö93844
V93844
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Christian Frisk - Mona Andersson Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 4 N= 8 620 44/0
Marianne Andersson - Eva Landin Jan Öhman - Gunnar Olsson 4D Ö-3 K 500 42/2
Mona Berge - Ulla Öberg Håkan Linse - Arne Bojesson 2 N+2 4 170 39/5
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman 3 N+1 8 170 39/5
Klas Bellander - Jan Clementsson Kent Hermansson - Lars Becklén 3 N= 10 140 34/10
Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg Rutger Persson - Claes Nilsson 3 N= 10 140 34/10
Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard Zalman Puterman - Maria Tendler 3 N= 3 140 34/10
Svante Dahl - Lindgren Carl-Johan Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg 3 S+1 E 130 30/14
Jan-Erik Olsson - Anne-Catherine Svenning Lars G Svensson - Kerstin Degermark 4 V-2 8 100 24/20
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Stig Unoson - Anita Hansson Lindvall 4 V-2 Kn 100 24/20
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Terezia Lagerman - Bengt Rylander 4 V-2 Kn 100 24/20
Monika Stenmo - Helena Cewers Bengt Emanuelsson - Anders Freij 4 Ö-2 Kn 100 24/20
Ulla Borgström - Monica Wester Mats Andersson - Peter Moricz 4D Ö-1 E 100 24/20
Carin Millar - Bodil Mörnstad Anders Olsson - Sten Ahlgren 4 V-1 Kn 50 17/27
Christer Östberg - Jan Walhagen Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 4 V-1 6 50 17/27
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Mats Holm - Richard Korse 2 V= 5 -90 14/30
Britt Lindberg - Wiviann Hassel Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 4 N-1 8 -100 10/34
Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin Thomas Davy - Karen Nielsen 3 N-1 10 -100 10/34
Bibi Jönsson - Willy Landgren Sonja Christensson - Ing-Britt Jurén 4 N-1 4 -100 10/34
Rolf Bergström - Christer Löfgren Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 3 V+1 Kn -130 4/40
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand 1 V+3 Kn -130 4/40
Carl-Johan Möncke - Carl-Gustav Möncke Gunilla Ljung - Gun Bellander 3 V+1 Kn -130 4/40
Pekka Idman - Bengt Nilsson Margaretha Olsson - Göran Ekelund 4 N-2 10 -200 0/44