Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
BK Bridgehuset » Onsd 30/8 scratch 2017-08-30 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsd 30/8 scratch 2017-08-30

Bricka 15

BK Bridgehuset, Sverige 2017.08.30

Syd giv
N-S i zon
ED843
E73
97
D54
K105
D1065
Dkn63
73
62
Kkn4
1082
K9862
kn97
982
EK54
Ekn10

Optimalt kontrakt: 5NT S= 660
 NT
N9891111
S9891111
Ö43422
V43422
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Klas Bellander - Jan Clementsson Håkan Linse - Arne Bojesson 4 N+1 8 650 42/2
Svante Dahl - Lindgren Carl-Johan Björn Klefbohm - Magnus Friberg 4 N+1 2 650 42/2
Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg 4 N+1 9 650 42/2
Jan-Erik Olsson - Anne-Catherine Svenning Mats Holm - Richard Korse 4 N= 6 620 34/10
Bengt Emanuelsson - Anders Freij Mona Berge - Ulla Öberg 4 N= 7 620 34/10
Pekka Idman - Bengt Nilsson Gunilla Ljung - Gun Bellander 4 N= 6 620 34/10
Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand Thomas Davy - Karen Nielsen 4 N= 6 620 34/10
Zalman Puterman - Maria Tendler Marianne Andersson - Eva Landin 4 N= 2 620 34/10
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 3NT S= 5 600 26/18
Rolf Bergström - Christer Löfgren Ulla Borgström - Monica Wester 3NT S= 4 600 26/18
Stig Unoson - Anita Hansson Lindvall Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 3NT S= 5 600 26/18
Bibi Jönsson - Willy Landgren Carl-Johan Möncke - Carl-Gustav Möncke 2NT S+3 6 210 22/22
Sonja Christensson - Ing-Britt Jurén Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg 1 N+4 8 200 20/24
Terezia Lagerman - Bengt Rylander Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 2NT S+1 5 150 18/26
Carin Millar - Bodil Mörnstad Lars G Svensson - Kerstin Degermark 2 N+1 2 140 15/29
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Jan Öhman - Gunnar Olsson 3 N= 6 140 15/29
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Christian Frisk - Mona Andersson 1NT S+1 6 120 12/32
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Kent Hermansson - Lars Becklén 3NT S-1 6 -100 6/38
Monika Stenmo - Helena Cewers Britt Lindberg - Wiviann Hassel 3NT S-1 5 -100 6/38
Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman Margaretha Olsson - Göran Ekelund 3NT S-1 6 -100 6/38
Christer Östberg - Jan Walhagen Rutger Persson - Claes Nilsson 3NT S-1 6 -100 6/38
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard 3NT S-1 5 -100 6/38
Anders Olsson - Sten Ahlgren Mats Andersson - Peter Moricz 3NT S-2 5 -200 0/44