Kommande tävlingar
25/01 DM-veteraner
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
Rapporterade tävlingar
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
28/12 BK Allians - Guldtävling
07/12 Malmö BK - Guldtävling
BK Bridgehuset » Onsd 30/8 scratch 2017-08-30 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsd 30/8 scratch 2017-08-30

Bricka 12

BK Bridgehuset, Sverige 2017.08.30

Väst giv
N-S i zon
D2
Dkn6
9864
K873
K103
E532
K102
1064
97654
K1074
kn5
E5
Ekn8
98
ED73
Dkn92

Optimalt kontrakt: 2 V= -110
 NT
N77546
S77557
Ö66886
V66886
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Britt Lindberg - Wiviann Hassel Rolf Bergström - Christer Löfgren 1NT N+1 2 120 44/0
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Mats Andersson - Peter Moricz 3 Ö-2 D 100 42/2
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Lars G Svensson - Kerstin Degermark 2 S= 10 90 37/7
Monika Stenmo - Helena Cewers Håkan Linse - Arne Bojesson 2 S= 3 90 37/7
Jan Öhman - Gunnar Olsson Gunilla Ljung - Gun Bellander 1NT S= 2 90 37/7
Svante Dahl - Lindgren Carl-Johan Thomas Davy - Karen Nielsen 2 S= 3 90 37/7
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Christian Frisk - Mona Andersson 3 Ö-1 E 50 31/13
Marianne Andersson - Eva Landin Christer Östberg - Jan Walhagen 3 Ö-1 9 50 31/13
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Terezia Lagerman - Bengt Rylander 2 S-1 2 -100 21/23
Carin Millar - Bodil Mörnstad Ulla Borgström - Monica Wester 1NT S-1 K -100 21/23
Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 2 N-1 6 -100 21/23
Pekka Idman - Bengt Nilsson Björn Klefbohm - Magnus Friberg 1NT S-1 6 -100 21/23
Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin Adam Wasserstrom - Karin Eresund 1NT N-1 5 -100 21/23
Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard Carl-Johan Möncke - Carl-Gustav Möncke 1NT N-1 4 -100 21/23
Rutger Persson - Claes Nilsson Bibi Jönsson - Willy Landgren 3 S-1 E -100 21/23
Sonja Christensson - Ing-Britt Jurén Margaretha Olsson - Göran Ekelund 2 S-1 3 -100 21/23
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Bengt Emanuelsson - Anders Freij 2 Ö= D -110 11/33
Mona Berge - Ulla Öberg Kent Hermansson - Lars Becklén 2 Ö= 9 -110 11/33
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Mats Holm - Richard Korse 2 V+1 3 -140 8/36
Jan-Erik Olsson - Anne-Catherine Svenning Anders Olsson - Sten Ahlgren 3 S-2 3 -200 3/41
Stig Unoson - Anita Hansson Lindvall Klas Bellander - Jan Clementsson 2NT N-2 4 -200 3/41
Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand Zalman Puterman - Maria Tendler 2 S-2 10 -200 3/41
Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman 2 S-2 3 -200 3/41