Kommande tävlingar
25/01 DM-veteraner
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
Rapporterade tävlingar
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
28/12 BK Allians - Guldtävling
07/12 Malmö BK - Guldtävling
BK Bridgehuset » Onsd 30/8 scratch 2017-08-30 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsd 30/8 scratch 2017-08-30

Bricka 11

BK Bridgehuset, Sverige 2017.08.30

Syd giv
ingen i zon
EK32
Kkn2
ED4
765
109
D3
K1052
K10942
kn864
765
kn9
EDkn8
D75
E10984
8763
3

Optimalt kontrakt: 5 S= 450
 NT
N61011108
S61011108
Ö73223
V73223
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Bengt Emanuelsson - Anders Freij 4 N= 5 420 44/0
Svante Dahl - Lindgren Carl-Johan Thomas Davy - Karen Nielsen 1NT N+4 4 210 42/2
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Mats Andersson - Peter Moricz 2 N+3 5 200 37/7
Pekka Idman - Bengt Nilsson Björn Klefbohm - Magnus Friberg 3 N+2 5 200 37/7
Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand Zalman Puterman - Maria Tendler 2 N+3 9 200 37/7
Marianne Andersson - Eva Landin Christer Östberg - Jan Walhagen 2 N+3 9 200 37/7
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Terezia Lagerman - Bengt Rylander 2 N+2 9 170 27/17
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Lars G Svensson - Kerstin Degermark 2 N+2 Kn 170 27/17
Carin Millar - Bodil Mörnstad Ulla Borgström - Monica Wester 3 N+1 7 170 27/17
Stig Unoson - Anita Hansson Lindvall Klas Bellander - Jan Clementsson 3 N+1 E 170 27/17
Rutger Persson - Claes Nilsson Bibi Jönsson - Willy Landgren 2 N+2 4 170 27/17
Sonja Christensson - Ing-Britt Jurén Margaretha Olsson - Göran Ekelund 2 N+2 Kn 170 27/17
Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard Carl-Johan Möncke - Carl-Gustav Möncke 4 Ö-3 5 150 20/24
Jan-Erik Olsson - Anne-Catherine Svenning Anders Olsson - Sten Ahlgren 3 N= E 140 14/30
Mona Berge - Ulla Öberg Kent Hermansson - Lars Becklén 2 N+1 4 140 14/30
Britt Lindberg - Wiviann Hassel Rolf Bergström - Christer Löfgren 2 N+1 E 140 14/30
Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 2 N+1 E 140 14/30
Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin Adam Wasserstrom - Karin Eresund 2 N+1 Kn 140 14/30
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Christian Frisk - Mona Andersson 2NT S= 4 120 8/36
Monika Stenmo - Helena Cewers Håkan Linse - Arne Bojesson 1NT N= D 90 5/39
Jan Öhman - Gunnar Olsson Gunilla Ljung - Gun Bellander 1NT N= 4 90 5/39
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Mats Holm - Richard Korse 3 Ö-1 7 50 2/42
Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman 4 N-1 E -50 0/44