Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
BK Bridgehuset » Onsd 30/8 scratch 2017-08-30 [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsd 30/8 scratch 2017-08-30

Bricka 1

BK Bridgehuset, Sverige 2017.08.30

Nord giv
ingen i zon
98
D987
ED5
ED95
K752
kn62
Kkn106
106
Ekn6
10543
943
K74
D1043
EK
872
kn832

Optimalt kontrakt: 4 N= 130
 NT
N107888
S107888
Ö36554
V35454
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Pekka Idman - Bengt Nilsson Margaretha Olsson - Göran Ekelund 3NT N+1 5 430 44/0
Svante Dahl - Lindgren Carl-Johan Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg 3NT N= 5 400 42/2
Rolf Bergström - Christer Löfgren Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 1NT N+3 6 180 39/5
Britt Lindberg - Wiviann Hassel Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 1NT N+3 4 180 39/5
Monika Stenmo - Helena Cewers Bengt Emanuelsson - Anders Freij 1NT N+2 4 150 34/10
Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard Zalman Puterman - Maria Tendler 1NT N+2 3 150 34/10
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman 1NT S+2 2 150 34/10
Mona Berge - Ulla Öberg Håkan Linse - Arne Bojesson 1NT N+1 3 120 21/23
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Terezia Lagerman - Bengt Rylander 1NT N+1 9 120 21/23
Klas Bellander - Jan Clementsson Kent Hermansson - Lars Becklén 1NT N+1 3 120 21/23
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Mats Holm - Richard Korse 1NT N+1 9 120 21/23
Ulla Borgström - Monica Wester Mats Andersson - Peter Moricz 1NT N+1 3 120 21/23
Christian Frisk - Mona Andersson Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 1NT N+1 9 120 21/23
Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg Rutger Persson - Claes Nilsson 1NT N+1 4 120 21/23
Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin Thomas Davy - Karen Nielsen 1NT N+1 3 120 21/23
Bibi Jönsson - Willy Landgren Sonja Christensson - Ing-Britt Jurén 1NT N+1 3 120 21/23
Marianne Andersson - Eva Landin Jan Öhman - Gunnar Olsson 2NT N= 4 120 21/23
Jan-Erik Olsson - Anne-Catherine Svenning Lars G Svensson - Kerstin Degermark 2 N+1 2 110 8/36
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Stig Unoson - Anita Hansson Lindvall 3 N= 3 110 8/36
Carin Millar - Bodil Mörnstad Anders Olsson - Sten Ahlgren 3 N= E 110 8/36
Christer Östberg - Jan Walhagen Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 3NT N-1 6 -50 3/41
Carl-Johan Möncke - Carl-Gustav Möncke Gunilla Ljung - Gun Bellander 3NT N-1 6 -50 3/41
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand 5 N-2 4 -100 0/44