Kommande tävlingar
06/06 Inställd ... Patton lagguld -
25/06 INSTÄLLD - Ölandsveckan 2020 -
11/07 INSTÄLLT ... SM Lag Mixed
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2017-10-25 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2017-10-25

Bricka 22

BK Bridgehuset, Sverige 2017.10.25

Öst giv
Ö-V i zon
D64
863
E7643
D6
973
Dkn1074
K5
kn73
EKkn8
K2
kn92
E942
1052
E95
D108
K1085

Optimalt kontrakt: 3 Ö= -140
 NT
N57446
S56445
Ö86977
V86987
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Göran Nyqvist - Peter Perulf Jane Brändemar - Nina Nilsson 2NT V-2 4 200 32/0
Bodil Mörnstad - Carin Millar Nils Lindblad - Jan-Erik Olsson 4 Ö-1 8 100 29/3
Mona Berge - Ulla Öberg Lisbeth Bengtsson - Ann-Christin Quist 4 Ö-1 2 100 29/3
Britt Lindberg - Åke Lindström Rutger Persson - Claes Nilsson 2 Ö= 10 -110 26/6
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Rolf Sjödahl - Alf Pihl 1NT V+1 5 -120 23/9
Stig Unoson - Sonja Lindblom Sonja Christensson - Birgit Hartman 1NT Ö+1 5 -120 23/9
Annette Wald Gärdenfors - Lars Becklén Ulla Borgström - Monica Wester 2 Ö+1 5 -140 16/16
Karen Nielsen - Thomas Davy Torgny Olsson - Gunlis Åberg 2 Ö+1 2 -140 16/16
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 2 Ö+1 5 -140 16/16
Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 2 Ö+1 10 -140 16/16
Greger Jonsson - Marianne Falck Lars-Åke Larsmyr - Christina Leander 2 Ö+1 8 -140 16/16
Christian Frisk - Mona Andersson Christer Östberg - Jan Walhagen 2NT V+1 3 -150 9/23
Svante Berglund - Martti Niileksela Lars G Svensson - Ove Järnström 2NT Ö+1 8 -150 9/23
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Henrik Swensson - Yvonne Tolf 2 Ö+2 8 -170 5/27
Hanna Söderberg - Lisbeth Greisson Agneta Johansson - Ulla Wästberg 2 Ö+2 5 -170 5/27
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Mats Holm - Klas Bellander 1NT Ö+3 5 -180 2/30
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand 1NT Ö+4 5 -210 0/32