Kommande tävlingar
05/12 INSTÄLLD Malmö BK - Guldtävlin
02/01 INSTÄLLD...BK Allians - Guldtä
09/01 INSTÄLLD... Gävle BK - Gävlegu
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2017-10-25 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2017-10-25

Bricka 20

BK Bridgehuset, Sverige 2017.10.25

Väst giv
alla i zon
E6
7
109543
E10542
D
KDkn10643
K
D987
Kkn9842
92
E62
kn3
10753
E85
Dkn87
K6

Optimalt kontrakt: 4 N= 130
 NT
N810475
S810475
Ö53866
V53866
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Annette Wald Gärdenfors - Lars Becklén Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 5D V-3 10 800 32/0
Hanna Söderberg - Lisbeth Greisson Britt Lindberg - Åke Lindström 4 V-2 E 200 30/2
Göran Nyqvist - Peter Perulf Agneta Johansson - Ulla Wästberg 4 N= 8 130 28/4
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Henrik Swensson - Yvonne Tolf 4 V-1 E 100 19/13
Bodil Mörnstad - Carin Millar Adam Wasserstrom - Karin Eresund 4 V-1 7 100 19/13
Karen Nielsen - Thomas Davy Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 4 V-1 10 100 19/13
Ulla Borgström - Monica Wester Stig Unoson - Sonja Lindblom 4 V-1 E 100 19/13
Nils Lindblad - Jan-Erik Olsson Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 4 V-1 E 100 19/13
Lars-Åke Larsmyr - Christina Leander Jane Brändemar - Nina Nilsson 4 V-1 5 100 19/13
Lisbeth Bengtsson - Ann-Christin Quist Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 4 V-1 E 100 19/13
Mona Berge - Ulla Öberg Svante Berglund - Martti Niileksela 4 Ö-1 E 100 19/13
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Sonja Christensson - Birgit Hartman 2 V= E -110 8/24
Lars G Svensson - Ove Järnström Christian Frisk - Mona Andersson 2 V= E -110 8/24
Greger Jonsson - Marianne Falck Rutger Persson - Claes Nilsson 2 V= E -110 8/24
Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 2 V+1 3 -140 3/29
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Christer Östberg - Jan Walhagen 3 V= 7 -140 3/29
Mats Holm - Klas Bellander Torgny Olsson - Gunlis Åberg 5D S-1 D -200 0/32