Kommande tävlingar
04/11 Guldsimultanrally
07/11 INSTÄLLD...Manfred Kamras Minn
21/11 RM Lag Mixed BBO - Gröna Hisse
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2017-10-25 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2017-10-25

Bricka 15

BK Bridgehuset, Sverige 2017.10.25

Syd giv
N-S i zon
1086
D1064
E103
973
E53
E82
D954
ED5
Kkn92
Kkn973
Kkn
108
D74
5
8762
Kkn642

Optimalt kontrakt: 6NT V= -990
 NT
N41111
S41111
Ö911121212
V911121212
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Adam Wasserstrom - Karin Eresund 4 V-1 E 50 32/0
Jane Brändemar - Nina Nilsson Svante Berglund - Martti Niileksela 4 V= E -420 29/3
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Lars G Svensson - Ove Järnström 4 V= 9 -420 29/3
Torgny Olsson - Gunlis Åberg Nils Lindblad - Jan-Erik Olsson 3NT V+1 3 -430 22/10
Bodil Mörnstad - Carin Millar Ulla Borgström - Monica Wester 3NT V+1 4 -430 22/10
Hanna Söderberg - Lisbeth Greisson Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 3NT Ö+1 6 -430 22/10
Christian Frisk - Mona Andersson Mona Berge - Ulla Öberg 3NT V+1 10 -430 22/10
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Agneta Johansson - Ulla Wästberg 3NT V+1 9 -430 22/10
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 4 V+1 10 -450 15/17
Greger Jonsson - Marianne Falck Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand 4 V+1 E -450 15/17
Karen Nielsen - Thomas Davy Stig Unoson - Sonja Lindblom 3NT V+2 4 -460 8/24
Henrik Swensson - Yvonne Tolf Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 3NT V+2 3 -460 8/24
Lars-Åke Larsmyr - Christina Leander Rutger Persson - Claes Nilsson 3NT V+2 6 -460 8/24
Lisbeth Bengtsson - Ann-Christin Quist Göran Nyqvist - Peter Perulf 3NT V+2 4 -460 8/24
Britt Lindberg - Åke Lindström Christer Östberg - Jan Walhagen 3NT V+2 6 -460 8/24
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Annette Wald Gärdenfors - Lars Becklén 3NT V+3 4 -490 1/31
Sonja Christensson - Birgit Hartman Mats Holm - Klas Bellander 3NT V+3 4 -490 1/31