Kommande tävlingar
04/11 Guldsimultanrally
07/11 INSTÄLLD...Manfred Kamras Minn
21/11 RM Lag Mixed BBO - Gröna Hisse
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2017-10-25 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2017-10-25

Bricka 11

BK Bridgehuset, Sverige 2017.10.25

Syd giv
ingen i zon
E1083
E105
D75
E85
6
642
kn108632
K72
KD954
K9
E9
kn1063
kn72
Dkn873
K4
D94

Optimalt kontrakt: 3NT N= 400
 NT
N76989
S65878
Ö67454
V67454
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Göran Nyqvist - Peter Perulf Lars G Svensson - Ove Järnström 4 N= E 420 32/0
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Henrik Swensson - Yvonne Tolf 1NT S+2 Kn 150 29/3
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Lisbeth Bengtsson - Ann-Christin Quist 3 Ö-3 D 150 29/3
Christer Östberg - Jan Walhagen Svante Berglund - Martti Niileksela 3 S= 6 140 25/7
Mona Berge - Ulla Öberg Rutger Persson - Claes Nilsson 2 S+1 6 140 25/7
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 2NT S= Kn 120 21/11
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Lars-Åke Larsmyr - Christina Leander 1NT S+1 8 120 21/11
Torgny Olsson - Gunlis Åberg Ulla Borgström - Monica Wester 2 S= 6 110 13/19
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Karen Nielsen - Thomas Davy 1 N+1 Kn 110 13/19
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Annette Wald Gärdenfors - Lars Becklén 2 S= 6 110 13/19
Jane Brändemar - Nina Nilsson Greger Jonsson - Marianne Falck 2 S= 6 110 13/19
Hanna Söderberg - Lisbeth Greisson Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand 2 S= 6 110 13/19
Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson Christian Frisk - Mona Andersson 2 S= 6 110 13/19
Nils Lindblad - Jan-Erik Olsson Mats Holm - Klas Bellander 2 Ö-2 8 100 6/26
Bodil Mörnstad - Carin Millar Stig Unoson - Sonja Lindblom 3 S-1 6 -50 3/29
Britt Lindberg - Åke Lindström Agneta Johansson - Ulla Wästberg 3 S-1 6 -50 3/29
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Sonja Christensson - Birgit Hartman 3 N-2 E -100 0/32