Kommande tävlingar
04/04 Laholms BK - Guldtävling
10/04 Trosa BS - Guldtävling
13/04 Rimbo BK - Påskguld
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Lars-Åke 2017-10-04 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Lars-Åke 2017-10-04

Bricka 9

BK Bridgehuset, Sverige 2017.10.04

? ?
Nord giv
Ö-V i zon
#
K106
Ekn98
D64
1062
#
E985
KD2
E109
kn98
#
Dkn73
10743
853
54
#
42
65
Kkn72
EKD73

Optimalt kontrakt: 3NT N= 400
 NT
N1010879
S1010879
Ö33563
V33563
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Stig Unoson - Anita Hansson Lindvall Arne Bojesson - Helen Roos 3NT N+1 3 430 38.0/0.0
Nicolae Östner - Evert Bengtsson Anders Olsson - Sten Ahlgren 3NT N= D 400 33.0/5.0
Marianne Falck - Anna-Greta Ekelund Rutger Persson - Claes Nilsson 3NT N= D 400 33.0/5.0
Åke Lindström - Britt Lindberg Lisbeth Bengtsson - Ann-Christin Quist 3NT N= 3 400 33.0/5.0
Christer Östberg - Jan Walhagen Sven Grahn - Wiveca Lindström 3NT N= 3 400 33.0/5.0
Richard Korse - Svante Berglund Terezia Lagerman - Bengt Rylander 3 Ö-3 E 300 28.0/10.0
Hanna Söderberg - Ann Christin Åxman Göran Nyqvist - Peter Perulf 2NT N+2 3 180 26.0/12.0
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 2 S+3 K 150 22.0/16.0
Nils Lindblad - Jan-Erik Olsson Jane Brändemar - Nina Nilsson 2 S+3 K 150 22.0/16.0
Håkan Myrhagen - Peter Moricz Thomas Davy - Karen Nielsen 1NT S+2 5 150 22.0/16.0
Lars Durlow - Per Henriks Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard 1 N+2 D 140 18.0/20.0
Bengt Rickenstedt - Christer Thulin Agneta Johansson - Ulla Wästberg 3 S+1 K 130 13.0/25.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Monica Lessing - Wiviann Hassel 3 S+1 E 130 13.0/25.0
Håkan Linse - Jan Rönnow Rolf Bergström - Christer Löfgren 3 S+1 E 130 13.0/25.0
Bodil Mörnstad - Carin Millar Hanna Lewandowski - Andrzej Cybulski 3 S+1 K 130 13.0/25.0
Marianne Forsberg - Tor Holmberg Rolf Sjödahl - Alf Pihl 2NT N= D 120 6.0/32.0
Yvonne Tolf - Henrik Swensson Lars Persson - Pia Katarina Larsson 2NT N= 7 120 6.0/32.0
Lars G Svensson - Ove Järnström Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman 2NT N= D 120 6.0/32.0
Jan Öhman - Gunnar Olsson Christian Frisk - Mona Andersson 2 N= D 110 2.0/36.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Björn Klefbohm - Magnus Friberg 2 Ö-1 10 100 0.0/38.0
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö     - 20.4/-