Kommande tävlingar
10/04 Inställd ... Trosa BS -Guld
13/04 Inställd ... Rimbo BK - Påskgu
09/05 Inställd ... Kerstin Strandber
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Lars-Åke 2017-10-04 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Lars-Åke 2017-10-04

Bricka 8

BK Bridgehuset, Sverige 2017.10.04

? ?
Väst giv
ingen i zon
#
4
E98
D6532
KDkn5
#
E8
1043
987
E10632
#
K97
Dkn752
K10
984
#
Dkn106532
K6
Ekn4
7

Optimalt kontrakt: 4 N= 420
 NT
N8117109
S8117109
Ö52633
V52633
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Jan Öhman - Gunnar Olsson Richard Korse - Svante Berglund 4 S+1 7 450 36.0/2.0
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Marianne Falck - Anna-Greta Ekelund 4 S+1 10 450 36.0/2.0
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Thomas Davy - Karen Nielsen 4 S+1 10 450 36.0/2.0
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Hanna Söderberg - Ann Christin Åxman 4 S= 9 420 31.0/7.0
Jane Brändemar - Nina Nilsson Stig Unoson - Anita Hansson Lindvall 4 S= 10 420 31.0/7.0
Anders Olsson - Sten Ahlgren Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 3 N+2 3 200 28.0/10.0
Bengt Rickenstedt - Christer Thulin Monica Lessing - Wiviann Hassel 2 S+2 3 170 20.0/18.0
Yvonne Tolf - Henrik Swensson Rutger Persson - Claes Nilsson 2 S+2 E 170 20.0/18.0
Terezia Lagerman - Bengt Rylander Agneta Johansson - Ulla Wästberg 2 S+2 3 170 20.0/18.0
Nils Lindblad - Jan-Erik Olsson Lisbeth Bengtsson - Ann-Christin Quist 2 S+2 3 170 20.0/18.0
Sven Grahn - Wiveca Lindström Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman 2 S+2 E 170 20.0/18.0
Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard Göran Nyqvist - Peter Perulf 3 S+1 4 170 20.0/18.0
Arne Bojesson - Helen Roos Lars G Svensson - Ove Järnström 2 S+2 10 170 20.0/18.0
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Christian Frisk - Mona Andersson 3 S= 10 140 10.0/28.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Nicolae Östner - Evert Bengtsson 2 S+1 4 140 10.0/28.0
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Håkan Myrhagen - Peter Moricz 2 S+1 4 140 10.0/28.0
Håkan Linse - Jan Rönnow Marianne Forsberg - Tor Holmberg 4 S-1 9 -50 5.0/33.0
Lars Durlow - Per Henriks Christer Östberg - Jan Walhagen 4 S-1 3 -50 5.0/33.0
Lars Persson - Pia Katarina Larsson Rolf Bergström - Christer Löfgren 3NT N-2 2 -100 2.0/36.0
Åke Lindström - Britt Lindberg Hanna Lewandowski - Andrzej Cybulski 3NT N-3 2 -150 0.0/38.0
Bodil Mörnstad - Carin Millar     - -/19.0