Kommande tävlingar
04/04 Laholms BK - Guldtävling
10/04 Trosa BS - Guldtävling
13/04 Rimbo BK - Påskguld
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Lars-Åke 2017-10-04 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Lars-Åke 2017-10-04

Bricka 7

BK Bridgehuset, Sverige 2017.10.04

? ?
Syd giv
alla i zon
#
ED7
KDkn52
kn3
1072
#
Kkn2
1087
D982
EKD
#
10853
9643
K65
85
#
964
E
E1074
kn9643

Optimalt kontrakt: 2NT S= 120
 NT
N98878
S98878
Ö45464
V45464
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Håkan Linse - Jan Rönnow Marianne Forsberg - Tor Holmberg 1NT V-2 K 200 35.0/3.0
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Hanna Söderberg - Ann Christin Åxman 1NT V-2 K 200 35.0/3.0
Lars Durlow - Per Henriks Christer Östberg - Jan Walhagen 1NT V-2 K 200 35.0/3.0
Nils Lindblad - Jan-Erik Olsson Lisbeth Bengtsson - Ann-Christin Quist 1NT V-2 K 200 35.0/3.0
Anders Olsson - Sten Ahlgren Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 1NT S+3 E 180 30.0/8.0
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Thomas Davy - Karen Nielsen 2 N+2 8 170 28.0/10.0
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Marianne Falck - Anna-Greta Ekelund 2 N+1 5 140 26.0/12.0
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Christian Frisk - Mona Andersson 2 N= 5 110 20.0/18.0
Jan Öhman - Gunnar Olsson Richard Korse - Svante Berglund 2 N= K 110 20.0/18.0
Bengt Rickenstedt - Christer Thulin Monica Lessing - Wiviann Hassel 2 N= 8 110 20.0/18.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Nicolae Östner - Evert Bengtsson 2 N= 8 110 20.0/18.0
Terezia Lagerman - Bengt Rylander Agneta Johansson - Ulla Wästberg 2 N= 8 110 20.0/18.0
Lars Persson - Pia Katarina Larsson Rolf Bergström - Christer Löfgren 1NT V-1 K 100 10.0/28.0
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Håkan Myrhagen - Peter Moricz 1NT V-1 2 100 10.0/28.0
Sven Grahn - Wiveca Lindström Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman 1NT V-1 K 100 10.0/28.0
Arne Bojesson - Helen Roos Lars G Svensson - Ove Järnström 1NT V-1 K 100 10.0/28.0
Jane Brändemar - Nina Nilsson Stig Unoson - Anita Hansson Lindvall 1NT V-1 K 100 10.0/28.0
Yvonne Tolf - Henrik Swensson Rutger Persson - Claes Nilsson 2 N-1 8 -100 2.0/36.0
Åke Lindström - Britt Lindberg Hanna Lewandowski - Andrzej Cybulski 2 N-1 8 -100 2.0/36.0
Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard Göran Nyqvist - Peter Perulf 2 N-1 8 -100 2.0/36.0
Bodil Mörnstad - Carin Millar     - -/19.0