Kommande tävlingar
04/04 Laholms BK - Guldtävling
10/04 Trosa BS - Guldtävling
13/04 Rimbo BK - Påskguld
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Lars-Åke 2017-10-04 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Lars-Åke 2017-10-04

Bricka 3

BK Bridgehuset, Sverige 2017.10.04

? ?
Syd giv
Ö-V i zon
#
62
K75
kn97
K8543
#
Dkn
986
K8532
D107
#
E98
Dkn1032
D10
E62
#
K107543
E4
E64
kn9

Optimalt kontrakt: 2D S-1 -100
 NT
N76576
S75575
Ö67856
V67856
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Lars G Svensson - Ove Järnström Jane Brändemar - Nina Nilsson 3 V-3 6 300 38.0/0.0
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Hanna Söderberg - Ann Christin Åxman 3 Ö-2 Kn 200 36.0/2.0
Åke Lindström - Britt Lindberg Håkan Myrhagen - Peter Moricz 2 S+1 6 140 34.0/4.0
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Lars Persson - Pia Katarina Larsson 2 S= 2 110 24.0/14.0
Rutger Persson - Claes Nilsson Håkan Linse - Jan Rönnow 2 S= 9 110 24.0/14.0
Rolf Bergström - Christer Löfgren Monica Lessing - Wiviann Hassel 2 S= 6 110 24.0/14.0
Yvonne Tolf - Henrik Swensson Anders Olsson - Sten Ahlgren 2 S= 6 110 24.0/14.0
Lars Durlow - Per Henriks Arne Bojesson - Helen Roos 2 S= 4 110 24.0/14.0
Göran Nyqvist - Peter Perulf Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman 2 S= 6 110 24.0/14.0
Sven Grahn - Wiveca Lindström Stig Unoson - Anita Hansson Lindvall 2 S= 6 110 24.0/14.0
Christer Östberg - Jan Walhagen Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 2 S= 9 110 24.0/14.0
Hanna Lewandowski - Andrzej Cybulski Lisbeth Bengtsson - Ann-Christin Quist 2 S= 9 110 24.0/14.0
Richard Korse - Svante Berglund Marianne Falck - Anna-Greta Ekelund 2 Ö-1 Kn 100 14.0/24.0
Bengt Rickenstedt - Christer Thulin Jan Öhman - Gunnar Olsson 2 S-1 9 -50 10.0/28.0
Terezia Lagerman - Bengt Rylander Nicolae Östner - Evert Bengtsson 2 S-1 8 -50 10.0/28.0
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Bodil Mörnstad - Carin Millar 3 S-1 9 -50 10.0/28.0
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 2 Ö= Kn -110 6.0/32.0
Marianne Forsberg - Tor Holmberg Christian Frisk - Mona Andersson 3 Ö= Kn -140 3.0/35.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Agneta Johansson - Ulla Wästberg 2 Ö+1 Kn -140 3.0/35.0
Thomas Davy - Karen Nielsen Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard 3 Ö+1 Kn -170 0.0/38.0
Nils Lindblad - Jan-Erik Olsson     - -/21.6