Kommande tävlingar
03/10 INSTÄLLD... Jubileumsguld
04/10 INSTÄLLD...BK Tre Sang - Jubil
24/10 SM Par Junior, direktfinal
Rapporterade tävlingar
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Lars-Åke 2017-10-04 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Lars-Åke 2017-10-04

Bricka 23

BK Bridgehuset, Sverige 2017.10.04

? ?
Syd giv
alla i zon
#
kn2
D94
ED7
K10764
#
D10873
863
kn542
8
#
K
Kkn752
K963
ED5
#
E9654
E10
108
kn932

Optimalt kontrakt: 3 N= 110
 NT
N95567
S84567
Ö48875
V48875
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Agneta Johansson - Ulla Wästberg Yvonne Tolf - Henrik Swensson 3 N+1 7 130 34.0/4.0
Marianne Falck - Anna-Greta Ekelund Monica Lessing - Wiviann Hassel 3 N+1 K 130 34.0/4.0
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Arne Bojesson - Helen Roos 3 N+1 K 130 34.0/4.0
Hanna Söderberg - Ann Christin Åxman Åke Lindström - Britt Lindberg 3 N+1 5 130 34.0/4.0
Hanna Lewandowski - Andrzej Cybulski Lars G Svensson - Ove Järnström 3 N+1 K 130 34.0/4.0
Anders Olsson - Sten Ahlgren Håkan Linse - Jan Rönnow 2NT N= 5 120 26.0/12.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Marianne Forsberg - Tor Holmberg 2NT N= 4 120 26.0/12.0
Bodil Mörnstad - Carin Millar Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard 1NT N+1 2 120 26.0/12.0
Lars Persson - Pia Katarina Larsson Jan Öhman - Gunnar Olsson 3 N= 7 110 21.0/17.0
Terezia Lagerman - Bengt Rylander Rolf Sjödahl - Alf Pihl 3 N= K 110 21.0/17.0
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Christer Östberg - Jan Walhagen 2 Ö-1 Kn 100 17.0/21.0
Göran Nyqvist - Peter Perulf Stig Unoson - Anita Hansson Lindvall 2 Ö-1 E 100 17.0/21.0
Rolf Bergström - Christer Löfgren Bengt Rickenstedt - Christer Thulin 2 N= K 90 14.0/24.0
Sven Grahn - Wiveca Lindström Lisbeth Bengtsson - Ann-Christin Quist 2 Ö= E -90 12.0/26.0
Thomas Davy - Karen Nielsen Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman 2NT N-1 5 -100 10.0/28.0
Nils Lindblad - Jan-Erik Olsson Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 2 Ö= Kn -110 8.0/30.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Nicolae Östner - Evert Bengtsson 2 Ö+1 Kn -140 5.0/33.0
Jane Brändemar - Nina Nilsson Lars Durlow - Per Henriks 2 Ö+1 10 -140 5.0/33.0
Rutger Persson - Claes Nilsson Christian Frisk - Mona Andersson 2 S-2 8 -200 2.0/36.0
Richard Korse - Svante Berglund Björn Klefbohm - Magnus Friberg 2 S-3 3 -300 0.0/38.0
Håkan Myrhagen - Peter Moricz     - 21.0/-