Kommande tävlingar
03/10 INSTÄLLD... Jubileumsguld
04/10 INSTÄLLD...BK Tre Sang - Jubil
24/10 SM Par Junior, direktfinal
Rapporterade tävlingar
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Lars-Åke 2017-10-04 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Lars-Åke 2017-10-04

Bricka 17

BK Bridgehuset, Sverige 2017.10.04

? ?
Nord giv
ingen i zon
#
ED1096

E6
E109542
#
Kkn8753
876
D1073
#
4
KD1095
842
D876
#
2
Ekn432
Kkn95
Kkn3

Optimalt kontrakt: 6NT N= 990
 NT
N1297912
S12108912
Ö13541
V14541
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Terezia Lagerman - Bengt Rylander Lars Persson - Pia Katarina Larsson 3NT N+3 2 490 38.0/0.0
Nicolae Östner - Evert Bengtsson Agneta Johansson - Ulla Wästberg 3NT S+2 7 460 36.0/2.0
Anders Olsson - Sten Ahlgren Marianne Forsberg - Tor Holmberg 3NT N+1 4 430 26.0/12.0
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 3NT S+1 3 430 26.0/12.0
Rutger Persson - Claes Nilsson Bengt Rickenstedt - Christer Thulin 3NT S+1 7 430 26.0/12.0
Yvonne Tolf - Henrik Swensson Jan Öhman - Gunnar Olsson 3NT S+1 8 430 26.0/12.0
Christian Frisk - Mona Andersson Richard Korse - Svante Berglund 3NT N+1 4 430 26.0/12.0
Thomas Davy - Karen Nielsen Jane Brändemar - Nina Nilsson 3NT S+1 3 430 26.0/12.0
Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard Hanna Söderberg - Ann Christin Åxman 3NT S+1 7 430 26.0/12.0
Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman Åke Lindström - Britt Lindberg 3NT N+1 8 430 26.0/12.0
Stig Unoson - Anita Hansson Lindvall Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 3NT N+1 5 430 26.0/12.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Rolf Bergström - Christer Löfgren 5 N= 4 400 14.0/24.0
Marianne Falck - Anna-Greta Ekelund Rolf Sjödahl - Alf Pihl 3NT S= 3 400 14.0/24.0
Lars G Svensson - Ove Järnström Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 5 N= 4 400 14.0/24.0
Hanna Lewandowski - Andrzej Cybulski Göran Nyqvist - Peter Perulf 6 N-1 K -50 10.0/28.0
Håkan Linse - Jan Rönnow Monica Lessing - Wiviann Hassel 5 N-2 4 -100 5.0/33.0
Nils Lindblad - Jan-Erik Olsson Christer Östberg - Jan Walhagen 4 N-2 K -100 5.0/33.0
Bodil Mörnstad - Carin Millar Arne Bojesson - Helen Roos 3NT N-2 K -100 5.0/33.0
Sven Grahn - Wiveca Lindström Håkan Myrhagen - Peter Moricz 3NT N-2 K -100 5.0/33.0
Lisbeth Bengtsson - Ann-Christin Quist Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 5D N-2 K -300 0.0/38.0
Lars Durlow - Per Henriks     - 25.0/-