Kommande tävlingar
04/04 Laholms BK - Guldtävling
10/04 Trosa BS - Guldtävling
13/04 Rimbo BK - Påskguld
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Lars-Åke 2017-10-04 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Lars-Åke 2017-10-04

Bricka 16

BK Bridgehuset, Sverige 2017.10.04

? ?
Väst giv
Ö-V i zon
#
ED82
E10753
D3
95
#
10754
9862
6
EDkn8
#
Kkn93
D
E109854
K7
#
6
Kkn4
Kkn72
106432

Optimalt kontrakt: 2NTD N-1 -100
 NT
N75847
S75846
Ö58585
V58585
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Jan Öhman - Gunnar Olsson Monica Lessing - Wiviann Hassel 4 Ö-3 4 300 36.0/2.0
Håkan Linse - Jan Rönnow Nicolae Östner - Evert Bengtsson 3 Ö-3 10 300 36.0/2.0
Arne Bojesson - Helen Roos Åke Lindström - Britt Lindberg 3 V-3 E 300 36.0/2.0
Marianne Falck - Anna-Greta Ekelund Rolf Bergström - Christer Löfgren 3 N+2 3 200 30.0/8.0
Nils Lindblad - Jan-Erik Olsson Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman 3 Ö-2 6 200 30.0/8.0
Christer Östberg - Jan Walhagen Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard 2 Ö-2 4 200 30.0/8.0
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Yvonne Tolf - Henrik Swensson 2 N+1 E 140 23.0/15.0
Rutger Persson - Claes Nilsson Terezia Lagerman - Bengt Rylander 3 N= E 140 23.0/15.0
Christian Frisk - Mona Andersson Agneta Johansson - Ulla Wästberg 2 N+1 9 140 23.0/15.0
Sven Grahn - Wiveca Lindström Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 2 N+1 E 140 23.0/15.0
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Hanna Lewandowski - Andrzej Cybulski 2 N= E 110 18.0/20.0
Bengt Rickenstedt - Christer Thulin Björn Klefbohm - Magnus Friberg 3 V-1 3 100 15.0/23.0
Lisbeth Bengtsson - Ann-Christin Quist Thomas Davy - Karen Nielsen 3 V-1 E 100 15.0/23.0
Lars G Svensson - Ove Järnström Hanna Söderberg - Ann Christin Åxman 4 N-1 E -50 11.0/27.0
Bodil Mörnstad - Carin Millar Stig Unoson - Anita Hansson Lindvall 3 N-1 E -50 11.0/27.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Marianne Forsberg - Tor Holmberg 2 Ö= K -90 8.0/30.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Anders Olsson - Sten Ahlgren 2 Ö+1 K -110 6.0/32.0
Richard Korse - Svante Berglund Lars Persson - Pia Katarina Larsson 2 Ö+1 4 -140 3.0/35.0
Lars Durlow - Per Henriks Håkan Myrhagen - Peter Moricz 2 V+1 9 -140 3.0/35.0
Jane Brändemar - Nina Nilsson Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 4 N-3 E -150 0.0/38.0
Göran Nyqvist - Peter Perulf     - 24.0/-