Kommande tävlingar
04/04 Inställd Laholms BK - Guldtävl
10/04 Inställd ... Trosa BS -Guld
13/04 Inställd ... Rimbo BK - Påskgu
Rapporterade tävlingar
24/07 Swedish Open Junior Pairs - Om
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Lars-Åke 2017-10-04 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Lars-Åke 2017-10-04

Bricka 15

BK Bridgehuset, Sverige 2017.10.04

? ?
Syd giv
N-S i zon
#
E854
9
E973
KD104
#
7
EKD764
K1084
E3
#
Dkn109
kn10853
kn
872
#
K632
2
D652
kn965

Optimalt kontrakt: 4 V= -420
 NT
N67385
S67385
Ö551057
V551057
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Richard Korse - Svante Berglund Lars Persson - Pia Katarina Larsson 5 V-1 K 50 35.0/3.0
Christian Frisk - Mona Andersson Agneta Johansson - Ulla Wästberg 5 V-1 K 50 35.0/3.0
Lars Durlow - Per Henriks Håkan Myrhagen - Peter Moricz 4 V-1 K 50 35.0/3.0
Lisbeth Bengtsson - Ann-Christin Quist Thomas Davy - Karen Nielsen 5 V-1 E 50 35.0/3.0
Bengt Rickenstedt - Christer Thulin Björn Klefbohm - Magnus Friberg 1 V+3 K -170 30.0/8.0
Jan Öhman - Gunnar Olsson Monica Lessing - Wiviann Hassel 4 V= 9 -420 19.0/19.0
Rutger Persson - Claes Nilsson Terezia Lagerman - Bengt Rylander 4 V= K -420 19.0/19.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Anders Olsson - Sten Ahlgren 4 V= K -420 19.0/19.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Marianne Forsberg - Tor Holmberg 4 V= E -420 19.0/19.0
Marianne Falck - Anna-Greta Ekelund Rolf Bergström - Christer Löfgren 4 V= K -420 19.0/19.0
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Hanna Lewandowski - Andrzej Cybulski 4 V= K -420 19.0/19.0
Lars G Svensson - Ove Järnström Hanna Söderberg - Ann Christin Åxman 4 V= K -420 19.0/19.0
Nils Lindblad - Jan-Erik Olsson Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman 4 V= K -420 19.0/19.0
Bodil Mörnstad - Carin Millar Stig Unoson - Anita Hansson Lindvall 4 V= K -420 19.0/19.0
Arne Bojesson - Helen Roos Åke Lindström - Britt Lindberg 4 V= K -420 19.0/19.0
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Yvonne Tolf - Henrik Swensson 4 V+1 E -450 5.0/33.0
Håkan Linse - Jan Rönnow Nicolae Östner - Evert Bengtsson 4 V+1 K -450 5.0/33.0
Sven Grahn - Wiveca Lindström Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 4 V+1 E -450 5.0/33.0
Christer Östberg - Jan Walhagen Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard 4 V+1 K -450 5.0/33.0
Jane Brändemar - Nina Nilsson Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 4 V+2 7 -480 0.0/38.0
Göran Nyqvist - Peter Perulf     - 24.0/-