Kommande tävlingar
04/04 Laholms BK - Guldtävling
10/04 Trosa BS - Guldtävling
13/04 Rimbo BK - Påskguld
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Lars-Åke 2017-10-04 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Lars-Åke 2017-10-04

Bricka 12

BK Bridgehuset, Sverige 2017.10.04

? ?
Väst giv
N-S i zon
#
76
EKD54
EK84
E5
#
kn109854
3
Dkn10
K97
#
EK32
108
9732
863
#
D
kn9762
65
Dkn1042

Optimalt kontrakt: 6D V-6 1400
 NT
N1191257
S1191257
Ö24064
V24064
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Lars Durlow - Per Henriks Hanna Söderberg - Ann Christin Åxman 6 S= Kn 1430 38.0/0.0
Bengt Rickenstedt - Christer Thulin Richard Korse - Svante Berglund 5 N+1 E 680 26.0/12.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Agneta Johansson - Ulla Wästberg 5 N+1 E 680 26.0/12.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Rutger Persson - Claes Nilsson 4 N+2 E 680 26.0/12.0
Christian Frisk - Mona Andersson Nicolae Östner - Evert Bengtsson 5 N+1 K 680 26.0/12.0
Åke Lindström - Britt Lindberg Jane Brändemar - Nina Nilsson 4 N+2 E 680 26.0/12.0
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Hanna Lewandowski - Andrzej Cybulski 4 N+2 E 680 26.0/12.0
Lars G Svensson - Ove Järnström Christer Östberg - Jan Walhagen 4 S+2 Kn 680 26.0/12.0
Bodil Mörnstad - Carin Millar Lisbeth Bengtsson - Ann-Christin Quist 4 N+2 E 680 26.0/12.0
Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard Sven Grahn - Wiveca Lindström 4 N+2 E 680 26.0/12.0
Arne Bojesson - Helen Roos Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman 4 N+2 E 680 26.0/12.0
Stig Unoson - Anita Hansson Lindvall Nils Lindblad - Jan-Erik Olsson 5 N+1 E 680 26.0/12.0
Monica Lessing - Wiviann Hassel Björn Klefbohm - Magnus Friberg 4 S+1 D 650 13.0/25.0
Yvonne Tolf - Henrik Swensson Marianne Forsberg - Tor Holmberg 4 N+1 E 650 13.0/25.0
Rolf Bergström - Christer Löfgren Jan Öhman - Gunnar Olsson 5D V-3 E 500 9.0/29.0
Håkan Linse - Jan Rönnow Rolf Sjödahl - Alf Pihl 5D V-3 E 500 9.0/29.0
Lars Persson - Pia Katarina Larsson Marianne Falck - Anna-Greta Ekelund 4D V-2 E 300 5.0/33.0
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Håkan Myrhagen - Peter Moricz 5D V-2 E 300 5.0/33.0
Terezia Lagerman - Bengt Rylander Anders Olsson - Sten Ahlgren 3 N+3 E 230 2.0/36.0
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Göran Nyqvist - Peter Perulf 4 V-2 E 100 0.0/38.0
Thomas Davy - Karen Nielsen     - 15.5/-