Kommande tävlingar
06/06 Inställd ... Patton lagguld -
25/06 INSTÄLLD - Ölandsveckan 2020 -
11/07 INSTÄLLT ... SM Lag Mixed
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Måndag partävling m hcp max 54 par TL Rolf 2017-10-02 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m hcp max 54 par TL Rolf 2017-10-02

Bricka 7

BK Bridgehuset, Sverige 2017.10.02

? ?
Syd giv
alla i zon
#
Ekn
Kkn9864
843
63
#
7653
1052
105
K842
#
D982
E73
E97
kn109
#
K104
D
KDkn62
ED75

Optimalt kontrakt: 4 S= 620
 NT
N8101079
S8101079
Ö52254
V52254
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Lars-Åke Larsmyr - Christina Leander Sonja Lindblom - Christian Frisk 3NT N+2 2 660 28.0/2.0
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Ulf Ohlsson - Marianne Olsson 3NT S+2 2 660 28.0/2.0
Marianne Wästberg - Irma Romare Majvie Härstedt - Kerstin Härstedt 3NT S+2 3 660 28.0/2.0
Grete Derand - Susanne Ramel Yvonne Tolf - Jeanette Svensson 3NT S+1 2 630 20.0/10.0
Hans Ryning - Gösta Wiik Lars Lindvall - Elisabeth Lindvall 3NT N+1 2 630 20.0/10.0
Stig Unoson - Björn Klefbohm Christer Ekberg - Claudia Sjöberg 3NT S+1 3 630 20.0/10.0
Karen Nielsen - Berit Linse Birgit Hartman - Elsa Olsson 3NT S+1 7 630 20.0/10.0
Lars Becklén - Jan Öhman Monica Borg - Anna-Greta Fristedt 3NT N+1 8 630 20.0/10.0
Mari Segerberg - Kerstin Boberg Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad 4 N= Kn 620 14.0/16.0
Greger Jonsson - Marianne Falck Helen Roos - Marianne Ahlner Elmqvist 3NT N= 2 600 9.0/21.0
Barbro Melander - Anders Nordberg Bodil Wikström - Niusia Lichtman 3NT S= 10 600 9.0/21.0
Ellinor Madsen - Leif Ekblad Ulf Schjånberg - Ulla Wästberg 3NT S= 5 600 9.0/21.0
Bibi Jönsson - Willy Landgren Mona Andersson - Gun Jensen-Carlén 3NT S= 2 600 9.0/21.0
Anne-Catherine Svenning - Eva Persson Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 3NT S-1 7 -100 2.0/28.0
Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson 3NT S-1 2 -100 2.0/28.0
Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist Mats Holm - Svante Berglund 3NT S-1 7 -100 2.0/28.0
Britta-Lena Rundcrantz - Eva Andersson     - 10.9/-