Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
BK Bridgehuset » måndag 28 aug scratch 2017-08-28 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

måndag 28 aug scratch 2017-08-28

Bricka 7

BK Bridgehuset, Sverige 2017.08.28

Syd giv
alla i zon
Ekn7
Dkn53
kn53
D64
D32
1097
E9
E10972
1086
EK8
D1072
Kkn5
K954
642
K864
83

Optimalt kontrakt: 3NT V= -600
 NT
N45554
S35553
Ö98889
V98889
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Karin Sjögren - Lisa Camp Birgit Hartman - Elsa Olsson 3NT Ö-2 4 200 32.0/0.0
Bodil Wikström - Niusia Lichtman Bodil Mörnstad - Carin Millar 2 V-1 5 100 29.0/3.0
Barbro Melander - Anders Nordberg Margareta Levinsohn - Barbro Fahl 2 V-1 D 100 29.0/3.0
Östen Svantesson - Mats Holm Bo Hedberg - Fredrik Bonde 1NT N= 7 90 26.0/6.0
Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad Stig Unoson - Björn Klefbohm 1NT Ö= 5 -90 23.0/9.0
Anita Persson - Susanne Ramel Yvonne Tolf - Jeanette Svensson 2 V= D -90 23.0/9.0
Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist Ulf Ohlsson - Marianne Olsson 2 V+1 E -110 18.0/14.0
Berth Rasmusson - Birgitta Kiotseridis Åke Kajrup - Jan Öhman 3 V= D -110 18.0/14.0
Christer Ekberg - Claudia Sjöberg Monica Borg - Ingegerd Jeppsson 2 V+1 D -110 18.0/14.0
Klas Bellander - Alf Roos Marianne Wästberg - Irma Romare 2NT V= 5 -120 12.0/20.0
Anna-Greta Ekelund - Anne-Catherine Svenning Gunlis Åberg - Ann-Cecil Olsson 2NT Ö= 4 -120 12.0/20.0
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Majvie Härstedt - Kerstin Härstedt 2NT Ö= 4 -120 12.0/20.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Kjell-Erik Nordgren - Kerstin Degermark 3 V+1 E -130 7.0/25.0
Hans Ryning - Gösta Wiik Lars Becklén - Kjell Åke Nilsson 2 V+2 D -130 7.0/25.0
Mona Berge - Ulla Öberg Mona Andersson - Gun Jensen-Carlén 1NT V+2 7 -150 4.0/28.0
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Lars-Åke Larsmyr - Berith Rydnemalm 2 S-2 E -200 1.0/31.0
Lisbeth Engdahl - Claes Engdahl Karen Nielsen - Thomas Davy 2 S-2 E -200 1.0/31.0
Mari Segerberg - Kerstin Boberg     - 16.8/-